ENERGIJOS SISTEMŲ SERVISAS vs LŽŪU - PILĖNAI 2 (73:68)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gruodžio 09 d., Trečiadienis, 20:15 val. @ V.Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas LT-50403

"Energijos Sistemų Servisas" tik po dramatiškos kovos palaužė "LŽŪU - Pilėnai 2" ekipą (video)

Su kamuoliu vienas iš komandos nugalėtojų lyderių Martynas Gliaubičius
2009 gruodžio 09 d., Trečiadienis, 23:46 val., peržiūros: 6792
Trečiadienio vakarą savo santykius KKL "B lygoje" aiškinosi "Energijos Sistemų Servisas" ir "LŽŪU – Pilėnai 2". Dramatišką grupės autsaiderių dvikovą paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis vis tik laimėjo šeimininkai, savo varžovus palaužę 5 taškų skirtumu 73:68.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė aikštės šeimininkams. Nors jie pirmieji leido pasižymėti svečių ekipos krašto puolėjui Robertui Trepočkai, tačiau patys „ESS“ krepšininkai surengė įspūdingą varžovų krepšio apgultį, laimėdami atkarpą 16:4, po kurios komandas jau skyrė dviženklis skirtumas (16:5). Visgi, Roberto Trepočkos ir Antano Silvestravičiaus pastangų dėka „LŽŪU – Pilėnai 2” pabudo iš letargo miego ir atsakė atkarpa 8:2 (18:13). “ESS” kiek ramiau galėjo pasijusti po Manto Gelažniko tritaškio bei vienos baudos iš dviejų (22:15). Kėlinį šeimininkai užbaigė Karolio Meiliūno vienu taikliu baudos metimu iš dviejų bei Martyno Gliaubičiaus dvitaškiu. Svečiai savo ruožtu atsakė Edgaro Šalaševičiaus dvitaškiu. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Energijos Sistemų Servisas“ priekyje (25:17).

Antrojo ketvirčio pradžia „LŽŪU – Pilėnai 2“ komandai susiklostė kur kas sėkmingiau nei pirmojo. Vidmantas Pavilionis ir Martynas Andrijauskas kartu pelnė 9 komandos taškus, o varžovai atsakė tik vienu taikliu Martyno Gliaubičiaus dvitaškiu ir skirtumas sumažėjo iki minimumo (27:26). Tačiau šeimininkai nebuvo linkę leisti varžovams pagalvoti, kad jie gali perimti žaidimo kontrolę į savo rankas. Jie surengė spurtą 11:3 ir vėl atitolo saugiu 9 taškų atstumu (38:29). Svečiai galėjo skirtumą sumažinti iki 5 taškų, tačiau tiek Vidmantas Pavilionis, tiek Aretas Strelčiūnas prametė po dvi baudas ir rezultatas liko nepakites. Kėlinuko pabaiga ir toliau vyko taškas į tašką, o teisėjo švilpukas skelbiantis antrojo kėlinio pabaigą skelbė, kad „ESS“ išsaugojo turėtą 8 taškų pranašumą po pirmųjų dešimties minučių (44:36).

Antąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo svečiai. „ESS“ ekipos žaidėjui Gediminui Naikauskui pelnius du taškus „LŽŪU – Pilėnai 2” atsakė Areto Strelčiūno 6 taškais iš eilės (46:42). Komandas skiriant 7 taškams (51:44), svečiai surengė dar vieną spurtą 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai pirmą kartą po to kai pirmavo varžybų pradžioje (51:54). Šis spurtas „ESS“ komandai buvo tarsi šaltas dušas. Šeimininkai po Gedimino Naikausko ir Martyno Gliaubičiaus dvitaškių, bei Manto Gelažniko dvitaškio su pražanga laimėjo atkarpą 7:0 ir susigrąžino sau persvarą (58:64). Per likusią kėlinio dalį svečiai sugebėjo pelnyti dvitaškį ir palikti daug klaustukų prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį (58:56).

Abi komandos paskutiniojo kėlinio metu didesnį dėmesį skyrė gynybai nei puolimui. Karolis Meiliūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o Martynas Gliaubičius pelnė du taškus ir „Energijos Sistemų Serviso“ krepšininkai padidino savo persvarą iki 5 taškų (61:56). Tačiau būtent tada savo asmeninį benefisą surengė svečių ekipos lyderis Vidmantas Pavilionis. Į jo iš eilės pelnytus 8 taškus Martynas Gliaubičius atsakė vienu taikliu dvitaškiu. Po šios puikiai Vidmanto Povilionio asmeninio „šou“ svečiai vėl susigrąžino sau persvarą (63:66). Vis tik, kuomet atrodė, kad „LZŪU – Pilėnai 2” jau perėmė iniciatyvą ir gali palaužti varžovus, „ESS“ vėl pademonstravo šaltakraujiškumą ir plieninius nervus. Jie be didesnės panikos susikaupė ir laimėjo likusią kėlinio dalį rezultatu 10:2 ir laimėjo atkaklią kovą rezultatu (73:68). „Energijos Sistemų Servisas“ įsirašė į savo sąskaitą antrąją pergalę, tuo tarpu „LŽŪU – Pilėnai 2” ir toliau išlieka su vienu laimėjimu.

Po rungtynių kalbintas „LŽŪU – Pilėnai 2” treneris Darius Karosas sakė: „Rungtynės buvo atkaklios, tačiau manau pabaigoje teisėjai padarė keletą klaidelių, mes taip pat suklydome, praleidome keletą svarbių taškų ir to pasekoje pralaimėjome. Su tokia sudėtimi, kurią turėjome šiandien manau galėjome sužaisti geriau. Varžovai turėjo namų pranašumą, nors juos palaikančių žiūrovų nebuvo daug, tačiau jie žaidė savoje aikštėje, galbūt buvo labiau susižaidę ir verti pergalės“.

Duotame trumpame interviu, vienas labiausiai patyrusių „Energijos Sistemų Serviso“ žaidėjų Justinas Kučinskas kalbėjo: „Pergalės raktas šiandien buvo komandinis žaidimas. Pagaliau sužaidėme kaip tikra komanda. Visas varžybas vyko apylygė kova, varžovai trečiame ir ketvirtame kėliniuise buvo išsiveržę į priekį, po to mes vėl persvėrėme rezultatą. Iš tikro varžybos buvo tarsi loterija, kurią mes laimėjome. Varžovai paliko teigiamą įspūdį. Varžovų gretose ypač gerą įspūdį paliko Vidmantas Pavilionis, kuris mūsų viltis lengvai laimėti pavertė sunkia užduotimi. Manau susižaidus bus daugiau pergalių“.

„ESS“ gretose išsiskyrė Martynas Gliaubičius 18 taškų, Mantas Gelažnikas 17 taškų (13 atk. kam), Gediminas Naikauskas 16 taškų, Karolis Meiliūnas 14 taškų.

„LŽŪU – Pilėnai 2” komandoje naudingiausiai rungtyniavo Vidmantas Pavilionis 25 taškai, Aretas Strelčiūnas ir Martynas Andrijauskas po 12 taškų.

"ARV" permainingoje kovoje palaužė "LŽŪU - Pilėnai 2" ekipą (video) (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 22:48 val.)"Hidraulinės sistemos" tik po atkaklios kovos palaužė priešininkus (2010 vasario 07 d., sekmadienis, 21:02 val.)"Energijos sistemų servisas" pergalę pasiekė paskutinėmis rungtynių minutėmis (2010 vasario 02 d., antradienis, 21:21 val.)"Energijos sistemų servisas" pasiekė lengvą pergalę (2009 lapkričio 22 d., sekmadienis, 22:18 val.)"Energijos Sistemų Servisas" neatsilaikė prieš "Bokštuvą" (2010 vasario 27 d., šeštadienis, 18:21 val.)"Radijas TAU" iškovojo dar vieną pergalę, įveikęs "LŽŪU - Pilėnai 2" komandą (2010 vasario 21 d., sekmadienis, 21:44 val.)"Topo Centras" atsirevanšavo "LŽŪU - Pilėnams" ir pateko į finalą (2010 kovo 24 d., trečiadienis, 23:10 val.)Gripo išretinta "LŽŪU - Pilėnai 2" ekipa namuose nusileido pogrupio lyderiams (2009 lapkričio 22 d., sekmadienis, 21:31 val.)"Elektromontuotojas" minimaliai pasipriešino "LŽŪU - Pilėnams 2" (2010 vasario 17 d., trečiadienis, 23:02 val.)"Radijas Tau" sugebėjo pasipriešinti "Energijos Sistemų Servisui" tik du kėlinius (2009 gruodžio 23 d., trečiadienis, 21:20 val.)