Kauno švara vs Chemcentras (90:62)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 27 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Puikiai startavusi „Kauno Švara“ neužleido lyderio pozicijos iki pat rungtynių pabaigos

2015 spalio 27 d., Antradienis, 22:15 val., peržiūros: 1124

Spalio 27-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių B pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusios „Kauno Švaros“ ir svečių rolėje buvusio „Chemcentro“.

Dvikovos pradžioje T.Jonkaus kariauna klimpo priešininkų gynyboje, o ir ginti savąjį krepšį „Chemcentrui“ sekėsi sunkiai. Per pirmąsias 2,5 minutės „Kauno Švara“ surinko 7 taškus be atsako ir privertė varžovus prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos svečiams pavyko pralaužti ledus (7:1), o vėliau dar vieną tikslų dvitaškį pridėjo A.Gagiškis (9:3). Vis dėlto vėliau „Chemcentras“ įkrito į gilią žaidybinę duobę ir už tai brangiai sumokėjo. Aukštą pavarą įjungusi „Kauno Švara“ surengė galingą spurtą 14:0 ir, likus žaisti 2,5 minutės, svečių ekipa atsidūrė nokdaune (23:3). Ketvirčio finiše „Chemcentro“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi T.Grigalevičius, kuris pelnė 7 taškus paeiliui, o jam įkandin tritaškį pridėjo L.Šaulevičius ir braukė deficitą iki 12 taškų (25:13). Tiesa paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklausė G.Bytautui ir šio žaidėjo tikslus baudos metimas leido „Kauno Švarai“ laimėti pirmąsias 10 minučių 13 taškų skirtumu – 26:13.

Antrasis ketvirtis prasidėjo beveik 2 minučių tyla abejose aikštės pusėse, kurią pirmiejo sudrumstė „Kauno Švaros“ krepšininkai. Aikštės šeimininkų gretose įsismagino A.Olberkis ir šio žaidėjo rezultatyvus žaidimas leido „Kauno Švarai“ dar šiek tiek padidinti turimą kraitį ir palaikyti saugų atstumą. Antroje kėlinio pusėje porą kartų iš toli driokstelėjo P.Vosgirdas, o netrukus dvitaškį pridėjo L.Ivanovas ir tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms, „Chemcentro“ deficitas vėl pasiekė 20 taškų ribą (47:27), Visgi pirmosios rungtynių pusės finiše T.Jonkaus kariauna surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir tokiu būdu pjovė nuostolius iki 16 taškų. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 47:31.

Po didžiosios pertraukos pirmieji pasižymėjo aikštės šeimininkai (49:31), tačiau į A.Gasiūno dvitaškį L.Šaulevičius atsakė dviem, o po šaltakraujiškai realizuotų T.Grigalevičiaus baudų metimų „Chemcentras“ prisikasė iki 12 taškų (49:37). „Kauno Švarą“ pažadino A.Olberkio ir L.Ivanovo taiklūs tritaškiai (55:37), bet žaidimo skonį pajautę svečiai netrukus pradėjo varžovų krepšio terorą. Kelias minutes „Chemcentras“ dominavo aikštėje, įsūdė keturis tritaškius, 6 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 4:16 ir trečiojo kėlinio tiesiojoje intriga sugrįžo (59:53). Per likusį laiką „Kauno Švara“ šiek tiek atsigriebė ir prieš lemiamą susitikimo dalį tenkinosi 8 taškų persvara – 62:54.

Suspurdėjusią „Chemcentro“ viltį „Kauno Švara“ ėmė žudyti jau ketvirtojo kėlinio starte. Ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo 7 taškais be atsako ir susigrąžino dviženklį pranašumą (69:54), o netrukus A.Gasiūnas bei P.Vosgirdas pratęsė laimėtą atkarpą iki 13:1 ir sugrąžino savo ekipai 20 taškų atotrūkį (75:55). Po šio akibrokšto „Chemcentras“ taip ir nesugebėjo atsigauti ir šios komandos žaidimas buksavo. Pirmasis taiklus metimas iš žaidimo skrodė „Kauno Švaros“ tinklelį sužaidus 6,5 minutės, o iki to laiko K.Bytauto armija pratęsė dominavą aikštėje, surinko dar 6 taškus ir palaidojo net optimistiškiausius varžovų lūkesčius (81:56). Paskutinę dvikovos dalį 28:8 laimėjusi „Kauno Švara“ pasiekė solidžią pergalę rezultatu 90:62.

Tomas Jonkus („Chemcentras“):

Sunkiai pradėjot, bet vėliau įsivažiavote ir pavyko pasivyti varžovus. Ko pritrūko paskutiniame kėlinyje?

„Stipriai pralošėm pirmąjį kėlinį. Tą jau aptarėme su komanda ir taip žaisti negalima. Į starto penketą eina pajėgiausi žaidėjai ir jie turi prisiimti atsakomybę. Po tas grįžimas į rungtynes mums kainavo pakankamai daug jėgų ir tai lėmė, kad ketvirtajame kėlinyje visiškai subyrėjom. Nepaisant to viskas yra gerai. Komanda tikrai stengėsi. kovojo ir parodė, kad 20 taškų yra ne riba. Šiuo atveju pralaimėjom ketvirtąjį kėlinį, nes jau nebeturėjom jėgų. Varžovų komanda tikrai pajėgi ir matosi, kad šiais metais ji yra gerokai sustiprėjusi. Jie gerai gynėsi aikšte, sėkmingai išnaudojo savo stipriąsias puses. O mums reikia taisyti savo silpnąsias vietas ir pradėti žaisti nuo pirmų minučių.“

„Kauno Švarą“ į pergalę vedė A.Olberkis (24 tšk., 6 rez. p.), P.Vosgirdas (16 tšk.), L.Ivanovas (14 tšk., 9 atk. k., 10 rez. p., 6 per. k., 2 bl., 6 išpr. pr., 37 naud. b.), Š.Kryžius (14 tšk., 6 atk. k.), A.Gasiūnas (12 tšk., 8 atk. k., 2 bl.) ir R.Motys (7 tšk.).

„Chemcentro“ gretose pasižymėjo L.Šaulevičius (24 tšk., 6 rez. p., 5 per. k.), T.Grigalevičius (15 tšk., 10 atk. k.), A.Gagiškis (8 tšk., 9 atk. k.), J.Eitmanavičius (6 tšk., 6 atk. k.) ir S.Kepežinskas (4 tšk.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse „Kauno Švara“ iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Chemcentro“ sąskaitoje pergalė bei pralaimėjimas (1-1).

„Kauno švara“ rungtynių pabaigoje įveikė „Ryterną“ (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:17 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Kauno Technologijos Universiteto“ komanda rungtynių pabaigoje nusileido „Kauno Švarai“ (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 22:13 val.)„Kauno švara“ sungtynių pabaigoje palaužė „Callcredit“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 22:45 val.)Tiksliau rungtyniavusi „Kauno Švara“ nukovė „ASU & Co AgroVIS“ (2015 spalio 20 d., antradienis, 22:06 val.)„Kauno švara“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Legamą“ (2016 sausio 16 d., šeštadienis, 20:28 val.)Galingas „Kauno Švaros“ puolimas nepaliko vilčių „Acme“ krepšininkams (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 22:11 val.)„Kauno Švara“ privertė „Kautrą & Mesodermą ‒ DB“ praryti karčią piliulę (2015 lapkričio 17 d., antradienis, 23:23 val.)Užtikrintą pataikymą rodžiusi Kauno švara įveikė Kauno oro uostas & KAMS (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 03:34 val.)„Chemcentras“ pačioje rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno tiltus“ (2016 vasario 09 d., antradienis, 22:57 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)