BOKŠTUVA vs LIETUVOS DUJOS (73:85)B LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 lapkričio 29 d., Sekmadienis, 15:00 val. @ Eigulių vidurinė mokykla, Žeimenos g. 66, Kaunas LT-49331

"Lietuvos dujos" pogrupyje išlieka vienintele ekipa be pralaimėjimų

Su kamuoliu Tomas Rekstys
2009 lapkričio 29 d., Sekmadienis, 21:04 val., peržiūros: 5376

Sekmadienį, 15:00 „Eigulių“ vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko „B“ lygos „A“ pogrupio lyderių rungtynės – be pralaimėjimų žengusios „Bokštuva“(šeim.) bei „Lietuvos dujos“ ekipos susitiko išsiaiškinti grupės lyderio. Nuo pat pirmos minutės žaidimą diktavę svečiai jau po pirmojo kėlinio turėjo 14-likos taškų pranašumą, kurį „Bokštuva“ ekipai per antrąjį kėlinuką pavyko sumažinti tik 3 taškais (36:47). Antroje rungtynių pusėje šeimininkai ir vėl suklupo, tad sugebėję ir vėl atsipalaiduoti „padovanojo“ varžovams 6 taškais didesnį pranašumą, tačiau jau ketvirtąjį kėlinį pradėję spurtu 8:0 šeimininkai atrodė užsidegę, tad intriga pradėjo augti. Nors likus žaisti 3 minutėms ekipas teskyrė 4 taškai, likęs rungtynių laikas „Bokštuvai“ buvo skausmingas – pralošta atkarpa 3:11, kurios „dėka“ skirtumas išaugo iki 12 taškų. Pergalę rezultatu 73:85 iškovojo „Lietuvos dujos“, taip įsitvirtindamos pogrupio viršuje.

Rungtynės prasidėjo 5 „sausais“ „Lietuvos dujų“ taškais, o šeimininkams atsakius dviem, jie buvo nubausti dar 5 taškais be atsako. A.Makūnui („Bokštuva“) pasižymėjus antrąkart skirtumas sumažėjo iki 6 taškų, tačiau dar kartą „nusodindami“ varžovus svečiai spurtavo atkarpa 9:0, ir „užsiaugino“ pranašumą iki 15 taškų. Per likusį laiką ekipos dar apsikeitė keliomis rezultatyviomis atakomis, kurios didesnės įtakos bendram skirtumui nepadarė – po pirmo kėlinio priekyje 14-lika. taškų buvo „Lietuvos dujos“ ( 11:25 ).

Antrąjį ketvirtį 5 taškais pradėjo šeimininkai, tačiau netrukus svečiai atlošė tokią pat atkarpą. Ekipoms bežaidžiant apylygiai po trijų minučių skirtumas vis dar buvo 13-lika taškų. Tuomet buvo sužaista atkarpa 6:9, o ji ypatinga tuo, jog į kiekvieną L.Ivanovo („Bokštuva“) dvitaškį metimą „Lietuvos dujų“ ekipa atsakydavo tritaškiu. Nors skirtumas paūgėjo iki 18 taškų, žaisti dar buvo likusios 3. minutės – tuo pasinaudoję „Bokštuvos“ žaidėjai laimėjo atkarpą 9:2 ir sumažino deficitą iki 11 taškų ( 36:47 ).

Po ilgosios pertraukos aikštėje ir vėl įsitvirtino „Lietuvos dujų“ ekipa – palaipsniui didindami savo pranašumą antroje kėlinio pusėje jie jau buvo atitrūkę nuo varžovų 20-šimčia taškų. Kadangi žaisti dar buvo likę daugiau nei dvi minutės, „Bokštuva“ sugebėjo susitvarkyti savo žaidimą ir sužaidę kėlinio galą rezultatu 7:4 sumažino deficitą iki 17-likos taškų ( 49:66 ).

Paskutinį ketvirtį su trenksmu pradėję „Bokštuva“ žaidėjai spurtavo atkarpa 8:0 taip bemat sumažindami deficitą iki vienženklio. „Lietuvos dujoms“ nebesugebant atrasti susižaidimo žaidėjai darė nemažai klaidų, o tai išnaudodami „Bokštuva“ žaidėjai pradėjo vis grėsmingiau artėti prie varžovų. Skirtumui ištirpus iki 4 taškų šeimininkai sugebėjo „įgriūti“ į duobę – visiškai užstrigęs puolimas bei silpna gynyba lėmė, jog per kelias žaidimo minutes „Lietuvos dujos“ netik susitvarkė savo klaidas, bet ir atitrūko nuo savo oponentų susigrąžindami dviženklį pranašumą. Nuaidėjus finaliniam teisėjų švilpukui rezultatas buvo 73:85, o pergalę iškovoję „Lietuvos dujos“ žaidėjai įsitvirtino pogrupio viršuje.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris V.Mažonas teigė, jog visą laiką išlaikę nemenką pranašumą jie atsileido, ir ketvirtame kėlinuke „leido“ varžovams priartėti iki 4 taškų. „Kartais intriga yra gerai, o svarbiausia, kad viskas gerai baigėsi.“

"Lietuvos dujos" pasiekė dar vieną pergalę (video) (2010 sausio 26 d., antradienis, 21:28 val.)"Lietuvos dujos" iškovojo trečiają pergalę iš eilės (2009 lapkričio 09 d., pirmadienis, 19:54 val.)"Lietuvos dujos" be didesnio vargo iškopė į B lygos pusfinalį (2010 kovo 23 d., antradienis, 21:32 val.)"Lietuvos dujos" tik antroje rungtynių pusėje palaužė "Elektromontuotojas" ekipą (2009 gruodžio 09 d., trečiadienis, 23:25 val.)"Lietuvos dujos" dėl pergalės turėjo gerokai pavargti (2009 lapkričio 16 d., pirmadienis, 18:51 val.)"Lietuvos dujoms" pavyko neįklimpti į "Dumblą" (2009 spalio 26 d., pirmadienis, 19:57 val.)"Lietuvos dujos" įveikė "Hidraulinių sistemų" pasipriešinimą (2009 gruodžio 01 d., antradienis, 22:19 val.)Nesunki "Lietuvos dujų" pergalė (2010 sausio 31 d., sekmadienis, 21:30 val.)"Lietuvos dujos" žengė tvirtą žingsnį pusfinalio link (2010 kovo 16 d., antradienis, 23:11 val.)"Lietuvos Dujos" tęsia pergalingą žygį (2009 gruodžio 14 d., pirmadienis, 19:19 val.)