TOPO CENTRAS vs LŽŪU - PILĖNAI 2 (63:74)B LYGA » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2010 kovo 23 d., Antradienis, 18:00 val. @ Varpo gimnazija, Varpo g. 49, Kaunas LT-51309

"LŽŪU - Pilėnai 2 " svečiuose įveikė "Topo centrą"

Nugalėtojų trenerio Roberto Ragausko patarimai auklėtiniams padėjo iškovoti pergalę
2010 kovo 23 d., Antradienis, 20:23 val., peržiūros: 4962
Antradienį, Kovo 23 dieną, "Varpo" gimnazijos sporto salėje įvyko „B“ lygos „Iššūkio“ taurės pusfinalio varžybos. Jose aikštės šeimininkai „Topo centras“ priemė svečius „LŽŪU – Pilėnai 2“. Rungtynių pradžioje geriau žaidė „LŽŪU – Pilėnai 2“, kurie įgijo devinių taškų pranašumą (2:11). Pasibaigus pirmam ketvirčiui komandas skyrė 13 taškų (10:23). Antrame kėlinyje, sužaidus keturias minutes komandas jau skyrė 22 taškai (14:36). Solidžią persvarą svečiam pavyko išsaugoti iki ilgosios pertraukos (25:43). Trečiame kėlinyje aktyviau žaidė „Topo centras“ bei pamažu mažino „LŽŪU – Pilėnai 2“ persvarą, kuri sužaidus tris ketvirčius buvo 13 taškų (45:58). Ketvirtame kėlinyje „Topo centras“ buvo priartėjęs prie varžovų iki aštuonių taškų, bet varžybų pabaigoje svečiai persvarą šiek tiek padidino. Rungtynės baigėsi rezultatu 63:74. Norint patekti į „Iššūkio“ taurės finalą „Topo centrui“ reikės pergalės 12 taškų skirtumu varžovų aikštėje.

Nors rungtynėse pirmas taškus pelnė „Topo centro“ žaidėjas D.Juknevičius, netrukus įsižaidę „LŽŪU – Pilėnai 2“ komandos žaidėjai pelnė 11 taškų be atsako (2:11). Sužaidus keturias minutes pirmos minutės pertraukėlės paprašė „Topo centro“ treneris. Po jos V.Šližius („Topo centras“) pataikė tritaškį (5:11). Aktyvios gynybos ir gero puolimo dėka svečiam pavyko pelnyti dar septynis taškus be atsako, o sužaidus septynias minutes rezultatas buvo 5:18. Ketvirčio pabaigoje „LŽŪU – Pilėnai 2“ buvo dar labiau padidinę persvarą (7:23), bet besibaigiant kėliniui tritaškį pataikė „Topo centro“ gynėjas V.Žvirblis (10:23). V.Pavilionis („LŽŪU – Pilėnai 2“) šiame kėlinyje pelnė 12 taškų.

Antrą kėlinuką taikliu dvitaškiu, o vėliau ir tritaškiu pradėjo svečiai (10:28). Nors porą atakų sėkmingai pavyko baigti šeimininkam, sužaidus keturias minutes komandas skyrė jau 22 taškai (14:36). Sužaidus beveik penkias minutes kėlinyje dvitaškį su varžovo pražanga pataikė A.Jonkus („Topo centras“), bet baudos metimas buvo netaiklus. Netrukus dar vienos minutės pertraukėlės paprašė „Topo centro“ treneris. Likus trim minutėm vis dar solidžią persvarą turėjo svečiai (19:37). Aštuntą kėlinio minutę „LŽŪU – Pilėnai 2“ persvarą dviem taikliais dvitaškiais padidino A.Silvestravičius (19:41). Ketvirtį geriau pavyko baigti šeimininkam. V.Žvirblis („Topo centras“) pataikė trečią tritaškį šios dienos varžybose, o netrukus dvitaškį su pražanga pataikė V.Šližius („Topo centras“). Paskutinis ketvirtyje taškus pelnė „LŽŪU – Pilėnai 2“ komandos žaidėjas A.Silvestravičius. Jis pelnė paskutinius šešis komandos taškus. Sužaidus puse varžybų rezultatas buvo 25:43.

Sužaidus pirmas dvi trečio ketvirčio minutes komandas vis dar skyrė 18 taškų (27:45). Dar po dviejų minučių persvara taip pat išliko panaši (29:49). Vėliau pavyko spurtuoti „Topo centrui“. Po T. Pilecko dvitaškio su varžovo pražanga, V. Žvirblio tritaškio ir dar dviejų V. Pilecko taškų, „LŽŪU – Pilėnai 2“ pirmavo 12 taškų (37:49). Varžovų spurtą sustabdė taiklus tolimas M. Andrijausko („LŽŪU – Pilėnai 2“) metimas (37:52). Paskutines keturias kėlinio minutes vyko atkakli kova. Likus 40 sekundžių rezultatatu 43:58 pirmavo svečiai, o taiklus T. Pilecko („Topo centras“) dvitaškis leido šeimininkam sumažinti varžovų persvarą iki 13 taškų (45:58).

Ketvirto ketvirčio pradžioje taiklus R. Trepočkos („LŽŪU – Pilėnai 2“) baudos metimas ir V. Pavilionio („LŽŪU – Pilėnai 2“) tritaškis padėjo svečiam padidinti persvarą iki 17 taškų (45:62). Po kelių sėkmingų atakų šeimininkai vėl sumažino persvarą (51:64). Komandos buvo sužaidusios keturiasm inutes šiame kėlinyje. Kelias atakas „LŽŪU – Pilėnai 2“ pavyko sėkmingai apsiginti ir patiem pelnyti tris dvitaškius (51:70). Antrą ketvirčio pusę geriau sužaidė „Topo centras“. Po trijų taiklių V. Žvirblio („Topo centras“) tritaškių ir V. Pavilionio („Topo centras“) dvitaškio, likus truputi daugiau nei trim minutėm iki varžybų pabaigos šeimininkai sumažino varžovų persvarą iki aštuonių taškų (62:70). „LŽŪU – Pilėnai 2“ komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės, kuri padėjo svečiam per likusį laiką išsaugoti įgytą pranašumą. Paskutinių trijų minučių atkarpą rezultatu 1:4 laimėjo „LŽŪU – Pilėnai 2“ ir šventė pergalę rezultatu 63:74.

Trenerių komentarai

„LŽŪU – Pilėnai 2“ treneris R. Ragauskas: „Išnaudojom ūgio pranašumą savo. Gerai sukovojo ketvirtas numeris, bet paskui prieš aikštės gynybą truputėli sutriko vyrai ir prasidėjo klaidos. Aišku taip ir turėjo būt, negalėjom laimėti 40 taškų skirtumu tokias įtemptas rungtynes, bet išbarstėm pranašumą grynai per savo klaidas, vaikiškas klaidas. Rytoj stengsimės vėl laimėti.“

„Topo centro“ treneris T. Jonkus: „Pradžioje nepataikėm labai lengvų ir paprastų metimų iš po krepšio, o tai įtakojo kad paleidom labai daug į priekį varžovus, prasidėjo panika. Pradėjome ne į žaidimą koncentruotis. Vėliau pradėjome gynyboje aktyviau gintis ir persvara pradėjo mažėti. Dar pagyrsiu, kad vienintelis rimtai kovojo V.Žvirblis, kuris tempė tritaškiais komandą ir taip skirtumas buvo sumažėjęs iki aštuonių taškų. Kaip 20 taškų turėjome minus, 11 taškų dar vertinu normaliai. Aišku reiks pasistengt žymiai geriau sužaist išvykoje, bet viskas įmanoma dar atlošti. Pats esu šį sezoną nukentėjęs nuo to, kai pralošinėm 13 taškų skirtumu, nors buvom laimėję 12. Šiuolaikiniame krepšinyje 11 taškų atlošti įmanoma, reik tik pradžioje nepaleist varžovų ir galima atlošti.“

„LŽŪU – Pilėnai 2“: V.Pavilionis 22, D.Arlauskas 18, E.Šalaševičius 11 (13 atk. kam.)
„Topo centras“: T.Pileckas 20, V.Žvirblis 18

"LŽŪU-Pilėnai 2" svečiuose įveikė "ARV" ekipą (2009 gruodžio 16 d., trečiadienis, 22:57 val.)"Hidraulinės sistemos" įveikė savo varžovus "Topo centrą" (2009 gruodžio 15 d., antradienis, 22:15 val.)"Kauno SRC" po atkaklios kovos įveikė "Topo centrą" (2009 lapkričio 29 d., sekmadienis, 23:32 val.)"LŽŪU-Pilėnai 2" sutriuškino "Radijas Tau" (2009 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:31 val.)Gripo išretinta "LŽŪU - Pilėnai 2" ekipa namuose nusileido pogrupio lyderiams (2009 lapkričio 22 d., sekmadienis, 21:31 val.)"LŽŪU - Pilėnai 2" ekipos pergalė pažymėta trimis "B" lygos rekordais (2009 gruodžio 11 d., penktadienis, 22:43 val.)"LŽŪU - Pilėnai 2" išsaugojo persvarą prieš "Kauno artmedia" (2010 kovo 02 d., antradienis, 23:03 val.)"Topo Centras" atsirevanšavo "LŽŪU - Pilėnams" ir pateko į finalą (2010 kovo 24 d., trečiadienis, 23:10 val.)"ARV" permainingoje kovoje palaužė "LŽŪU - Pilėnai 2" ekipą (video) (2010 sausio 17 d., sekmadienis, 22:48 val.)"Topo centras" nesunkiai įveikė "Kauno SRC" (2010 vasario 09 d., antradienis, 19:43 val.)