KLAIPĖDOS LEMMINKAINEN vs PANEVĖŽIO "BANGENĖ - AIVERA" (83:94)Lietuvos krepšinio lygų "SUPER" Taurė 2012 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2012 gegužės 20 d., Sekmadienis, 15:00 val. @ Šiaulių arena, J. Jablonskio g. 16, Šiauliai, LT-78162

Panevėžio "Bangenė - Aivera" antrą kartą tapo čempionais

2012 gegužės 24 d., Ketvirtadienis, 10:55 val., peržiūros: 1956

Lietuvos lygų "Super" taurėje po metų pertraukos į finalą sugrįžo Panevėžio "Bangenė – Aivera", o jos varžove tapo Klaipėdos "Lemminkainen" komanda. Pirmojo kėlinio metu aikštėje kiek užtikrinčiau jautėsi šimininkai – Klaipėdos atstovai, o juos į priekį vedė Ksaveras Kasparavičius. Panevėžiečiai neatsilikti bandė taiklių tolimų tritaškių dėka, kurių per kėlinį "Bangenės – Aiveros" krepšininkai pataikė net 5 ir iš savo 19-os per kėlinį įmestų taškų, svečiai tritaškiais pelnė 15 (27:19).

Įtemptos kovos aikštėje netrūko ir antrojo kėlinio metu. Ekipos žengė koja kojon, o rungtynės pateisino didžiojo finalo vardą. Vis tik, jei pirmame kėlinuke geriau atrodė klaipėdiečiai, tai šio ketvirčio metu Simonas Slivka padėjo savo ekipai perimti iš varžovų pirmaujančios komandos estafetę, o prieš ilgąją pertrauką jau Panevėžys priekuje (47:51).

Vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė ir po ilgosios pertraukos, o ekipos įrodinėjo esančios panašaus kalibro. Šių dešimties minučių metu Klaipėdos "Lemminkainen" sugebėjo kiek atsitiesti po mažiau sėkmingo antrojo kėlinuko ir laimėję ketvirtį 25:21 uostamiesčio atstovai prieš lemiamą kėlinį atstatė pusiausvyrą susitikime (72:72).

Lemiamo kėlinio metu savo susižaidimą ir didžiulę patirtį pademonstravo Panevėžio atstovai. Jie varžovus sukaustė savo gynybos gniaužtuose ir per dešimt minučių praleido vos 11 taškų, kai patys per šį laiką įmetė 22. Puiki gynyba ir fantastiškas Simono Slivkos žaidimas leido Panevėžio "Bangenei – Aiverai" antrą kartą per tris metus triumfuoti šioje taurėje (83:94).

Panevėžio atstovai palaužė Šiaulių čempionus (2012 gegužės 19 d., šeštadienis, 13:26 val.)Pasvalys metė iššūkį Panevėžio "Bangenei Aiverai", bet pergalės neiškovojo (2012 gegužės 19 d., šeštadienis, 16:54 val.)Klaipėdos "Lemminkainen" nepaliko vietos intrigai rungtynėse su Alytumi (2012 gegužės 19 d., šeštadienis, 17:27 val.)Dramatiškose rungtynėse Kauno atstovai turėjo pripažinti klaipėdiečių pranašumą (2012 gegužės 19 d., šeštadienis, 14:26 val.)