LSU ‒ „Atletas“ vs Baubilas (100:99)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 20 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Likimą už ūsų tampę „LSU“ krepšininkai išsigelbėjo pratęsime

2015 gegužės 20 d., Trečiadienis, 22:43 val., peržiūros: 1445

Gegužės 20-ąją dieną, trečiadienį, LSU sporto salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Super taurės dvikova tarp namuose žaidusios „LSU“ ekipos ir svečių rolėje buvusių „Baubilo“ krepšininkų.

Rungtynių starte „Baubilas“ papuolė į tritaškių krušą ir trijų taiklių tolimų metimų dėka „LSU“ atitrūko rezultatu 9:2. Visgi vėliau svečiai išsijudino ir ėmė po truputį mažinti nuostolius. Po R.Ūzo bei A.Čibiro dvitaškių „LSU“ pranašumas ištirpo iki 2 taškų (13:11) ir kurį laiką skirtumas tarp ekipų išliko trapus. Ketvirčio tiesiojoje L.Eglinsko kariauna susigrąžino 6 taškų persvarą, bet paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklausė svečiams. M.Lukmino ir R.Ūzo tandemas pirmąją susitikimo dalį baigė 4 taškais be atsako ir po 10 minučių kovos „LSU“ tenkinosi 2 taškų pranašumu – 21:19.

Antrojo kėlinio pradžioje „Baubilas“ išlygino rezultatą (21:21), o netrukus R.Ūzo dvitaškis su pražanga pirmą kartą šios dienos mače išvedė į priekį svečių ekipą (23:24). Vis dėlto tuomet identišku išpuoliu atsakė S.Raupys, o jam įkandim dvitaškį pridėjo L.Polekauskas ir „LSU“ atotrūkis vėl tapo vienu taikliu metimu nepasiekiamas. Dar pirmoje kėlinio pusėje techninę pražangą užsidirbo R.Ūzas ir tuo pasinaudoję varžovai vienos atakos metu pelnė dar 4 taškus (31:24), o po kurio laiko Š.Vingelis smeigė tritaškį, pratęsė aikštės šeimininkų spurtą iki 11:0 ir likus žaisti 6 minutes, skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (34:24). Antroje ketvirčio pusėje žaidimas išsilygino ir atstumas tarp ekipų svyravo tarp vienženklės ir dviženklės ribos. Po Š.Beniušio taiklaus metimo „LSU“ pirmavo 10 taškų skirtumu (44:34), bet T.Žiobos taiklus baudos metimas pjovė skirtumą iki 9 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 44:35.

Po didžiosios pertraukos „LSU“ krepšininkai porą minučių rungtyniavo apsnūdę, šaudė pro šalį ir klydo. Tuo pasinaudoję priešininkai kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (44:40), tačiau vėliau L.Eglinsko auklėtiniai prisiminė sėkmingo žaidimo receptą ir vėl šovė į priekį. Puikią atkarpą sužaidusi „LSU“ komanda, iniciavo spurtą 11:0 ir dar neįpusėjus kėliniui nutolo 15 taškų skirtumu (55:40). Tiesa vėliau aikštelės šeimininkų puolimas ėmė buksuoti ir tuo netruko pasinaudoti „Baubilas“, kuris po truputį tirpdė nuostolius, kol likus žaisti 2,5 minutės, E.Mološčiakas suapvalino deficitą iki 10 taškų (57:47), o šiek tiek vėliau R.Ūzas priartino savo komandą iki vienženklės ribos (58:49). Tiksint paskutinėms ketvirčio minutėms, blykstelėjo 4 taškus iš eilės surinkęs E.Jerkevičius ir pjovė nuostolius iki 6 taškų (59:53), bet „LSU“ arčiau varžovų neprisileido ir po pusvalandžio kovos išsaugojo savo pusėje 9 taškų persvarą – 64:55.

Ketvirtąjį kėlinį „LSU“ pradėjo dviem sėkmingomis atakomis iš eilės ir šios komandos atotrūkis vėl tapo dviženklis (68:55). Visgi nebeturintys kur trauktis „Baubilo“ krepšininkai netrukus susiėmė į rankas ir paleido į darbą savo toliašaudę artileriją. Porą taiklių tritaškių padėjo svečiams šauti į priekį 0:8 ir braukti deficitą iki 5 taškų (68:63). Reikiamu momentu „LSU“ į priekį truktelėjo T.Miškinio 5 taškai be atsako, kurie vėl padidino atstumą tarp ekipų iki 10 taškų (73:63), bet „Baubilas“ neketino sudėti ginklų. Nors neutralizuoti priešininkų puolimo svečiams nepavyko, tačiau „Baubilo“ snaiperiai negailestingai laidė tritaškius į varžovų krepšį ir skirtumas po truputį tirpo. Po R.Ūzo ir V.Sajeko tolimų bombų, likus žaisti beveik 2 minutes, „LSU“ ekipai beliko 2 taškų atotrūkis (80:78), o kiek vėliau V.Sajekas įsūdė jau ketvirtąjį savo tritaškį ir aštuntąjį savo komandos taiklų tolimą metimą šiame kėlinyje, po kurio aikštės šeimininkams beliko minimumas (82:81). Likus žaisti 48 sekundes, sėkmingas R.Ūzo reidas persvėrė rezultatą „Baubilo“ pusėn ir L.Eglinskas buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės (82:83). Po jos pražanga sustabdytas S.Raupys realizavo tik vieną baudos metimą ir atstatė pusiausvyrą (83:83). 24 sekundes atakai turėjęs „Baubilas“, pasižymėti nesugebėjo ir likus žaisti 4,5 sekundės, suteikė vilčių varžovams. Vis dėlto pergalingu galėjęs tapti „LSU“ metimas skriejo pro šalį ir santykių aiškinimąsi ekipos perkėlė į pratęsimą. Po keturių kėlinių rezultatas buvo 83:83.

Kaip ir buvo galima tikėtis, nuo pat pratęsimo pradžios užvirė nuožmi kova ir pirmaujančiųjų rolėje pabuvo abi komandos. Po pastebimiausio „Baubilo“ žaidėjo pratęsime E.Jerkevičiaus dvitaškio su pražanga, svečiai pirmavo rezultatu 86:88, bet tuomet tritaškį įsūdė Š.Vingelis (89:88), o jam įkandin dvitaškį pridėjo L.Polekauskas ir „LSU“ įgijo 3 taškų persvarą (91:88). Tiesa įsismaginęs E.Jerkevičius pelnė dar 4 taškus ir sušvelnino deficitą iki 2 taškų (94:92), o likus žaisti 42 sekundes, tas pats žaidėjas įgijo teisę grąžinti pusiausvyrą nuo baudų metimo linijos. Vis dėlto vienas metimas skriejo pro šalį ir minimalus pranašumas išliko „LSU“ pusėje (94:93), o reikiamu momentu lyderio vaidmens aikštės šeimininkų gretose ėmėsi M.Žaunieriūnas. Šis gynėjas pataikė dvitaškį, kuris padidino jo komandos atotrūkį iki 3 taškų (96:93), o netrukus M.Žaunieriūnas perėmė bene svarbiausią kamuolį šiame susitikime, greitą ataką užbaigė dar vienu taikliu dvitaškiu ir „LSU“ pranašumas išaugo iki 5 taškų (98:93). Nepaisant to „Baubilas“ toliau neketino kelti baltų vėliavų ir kandžiojosi iki pat finalinės sirenos. Pražanga mesdamas iš trijų taškų zonos sustabdytas L.Žukauskas šaltakraujiškai sumetė visus metimus menka viltis suspurdėjo „Baubilo“ stovykloje (98:96). Greita pražanga sustabdytas Š.Vingelis svečių nelaimei buvo negailestingas, sumetė abu baudų metimus ir išvedė „LSU“ į priekį saugiu atstumu (100:96). Vis dėlto paskutinis akordas šiame mače priklausė M.Lukminui, kuris su sirena smeigė dar vieną tritaškį ir pasibaigus pratęsimui „LSU“ džiaugėsi minimalia pergale ne kasdieniu rezultatu 100:99.

Laimonas Eglinskas („LSU“):

Nežinau kodėl, bet galbūt tokia aura šioje salėje, kad jau ne pirmą kartą čia intrigos netrūksta. Atrodytų viską kontroliavot, bet vos neprisižaidėt ketvirto kėlinio pabaigoje. Kas leido leimėti pratęsime?

„Laiku ir vietoje iššovė Šarūnas Vingelis. Tas ir padėjo. Turėjo nebūti to pratęsimo. Žaidėm visiškai atsipalaidavę ir ne savo žaidimą. Gerai, kad šiandien prie komandos prisijungė Šaras ir tarė savo žodį tada, kada labiausiai reikėjo.“

Rytis Musteikis („Baubilas“):

Buvo tikrai geros rungtynės ir tikrai ne daug trūko iki gimtadieninės dovanos Tau. Ko vis dėlto pritrūko?

„Galbūt daugiau tikslių metimų pirmoje rungtynių pusėje. Antroj susitikimo pusėj pradėjom pataikyti, Buvo momentu deficitas net 15 taškų, tačiau ketvirto kėlinio pabaigoje sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Nepasisekė laimėti per 40 minučių ir išėjom į pratęsimą, o pratęsime varžovams labiau pakrito ir viskas.“

„LSU“ į pergalę vedė Š.Vingelis (31 tšk.), T.Miškinis (15 tšk., 7 atk. k.), S.Raupys (14 tšk., 15 atk. k., 6 rez. p., 30 naud. b.), M.Žaunieriūnas (9 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.), L.Polekauskas (8 tšk., 6 atk. k.), A.Gaidys (8 tšk.), P.Mykolaitis (6 tšk.), M.Sadauskas (5 tšk., 5 rez. p.) ir Š.Beniušis (4 tšk.).

„Baubilo“ gretose pasižymėjo R.Ūzas (20 tšk., 10 atk. k., 6 rez. p., 2 bl., 8 išpr. pr.), E.Jerkevičius (19 tšk., 5 išpr. pr.), V.Sajekas (16 tšk.), A.Čibiras (13 tšk., 7 atk. k.), M.Lukminas (12 tšk.), T.Žioba (8 tšk.), L.Žukauskas (5 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), D.Baika (3 tšk.) ir E.Mološčiakas (3 tšk., 6 rez. p.).

„Laikinosios Sostinės“ Super taurėje „LSU“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Baubilo“ padėtis visiškai priešinga – abi nesėkmės (0-2).

Patyręs „Kauno Autobusų“ desantas privertė „LSU“ pajusti pralaimėjimo kartėlį (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 21:17 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 21:08 val.)Po dar vienos nesėkmės „Baubilas“ lieka vienintele komanda be pergalių (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:23 val.)Atsitiesusi Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ pasidabino „Laikinosios Sostinės“ Super taurės bronza (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:54 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės auksą iškovojo „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 23:10 val.)