Vilkijos gimnazija - Ecowood vs Utenos "Saulės" gimnazija (92:89)"Basketnews.lt Lietuva" taurė 2012m. 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2012 gegužės 03 d., Ketvirtadienis, 15:00 val. @ Vilkijos gimnazija, Čekiškės g. 73, Vilkija, Kauno raj., LT-54225

Vilkijos gimnazija – "Ekowood" paskutinėmis sekundėmis atėmė pergalę iš Utenos "Saulės" gimnazijos

2012 gegužės 03 d., Ketvirtadienis, 19:50 val., peržiūros: 2765

Šiandien Vilkijos gimnazijos sporto arenoje įvyko "Basketnews.lt Lietuva" 2012 metų taurės 10-12 klasių moksleivių rinktinių ketvirtfinalio susitikimas, kuriame vilkijiečiai priėmė svečius iš Utenos – "Saulės" gimnazijos auklėtinius. Nors pirmojoje rungtynių pusėje Vilkijos gimnazijos moksleiviai dažniau buvo besivejenčiųjų vaidmenyje, likusiame rungtynių laike vaizdas gerokai pasikeitė ir, šeimininkams gerai sužaidus lemiamas paskutinio ketvirčio sekundes, pavyko išplėšti pergalę rezultatu 92:89.

Rungtynės prasidėjo gana apylygiu abiejų komandų žaidimu ir besiblaškančiu rezultatu tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Toks žaidimas vyravo iki pat pirmo ketvirčio pabaigos, o fortūna šį kartą šyptelėjo Utenos "Saulės" gimnazijos krepšininkams, kurie pirmavo 19:21.

Antrąjį kėlinį, pasikeitus vienam iš rungtynių teisėjų, sėkmingiau pradėjo Vilkijos gimnazijos atstovai, spurtavę 6 taškų atkarpa ir kurį laiką persvarą išlaikę, tačiau sužaidus 4 minutes prabilo Utenos snaiperis Tomas Kazickas, pataikęs keletą tolimų metimų, o dar keletą metimų pataikęs Deimantas Pamakštys leido savo komandai laimėti "sausą" atkarpą dešimties taškų skirtumu ir išsiveržti į priekį rezultatu 29:37. Beveik tokį skirtumą svečiams pavyko išlaikyti ir iki didžiosios pertraukos, per kurią švieslentėje rezultatas degė 42:49.

Trečiąjį kėlinį Utenos "Saulės" gimnazijos moksleiviai palengvėje pradėjo didinti skirtumą savo naudai, kol buvo pasiekta 12 taškų persvara (52:64), tačiau gynybos reikalai pradėjo šlubuoti, gausiai renkantis pražangas pakankamai rezultatyviems aukštaūgiams. Ilgai laukti radikalių pasikeitimų nereikėjo – sužaidus kiek daugiau nei pusę ketvirčio uteniškiai patyrė pirmą didelį nuostolį – penktąją pražangą užsidirbo iki tol be keitimų žaidęs Deimantas Pamakštys, karaliavęs ir po savo, ir po varžovų krepšiais. Vilkijos gimnazijos auklėtiniai tą puikiai išnaudojo ir, sumažėjus varžovų priekinei linijai, kelias link krepšio tapo gerokai laisvesnis. Tai leido šeimininkams sumažinti persvarą vos iki trijų taškų. Deja, bet uteniškiams bėdos tuo nesibaigė – likus žaisti minutę iki kėlinio pabaigos, aikštelę dėl išnaudoto maksimalaus pražangų limito turėjo palikti ir antras aukštaūgis Mantas Šveckus, o kėlinys baigėsi rezultatu 64:67, vis dar priekyje esant Utenos atstovams.

Lemiamąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo svečių krepšininkai, tačiau apčiuopiamesnės persvaros susikrauti nepavyko. Sužaidus dar kelias apylyges minutes, sėkmingos atkarpos dėka Vilkijos žaidėjams pavyko po ilgokos pertraukos vėl nusverti riungtynių svarstykles į savo pusę, tačiau tas truko neilgai ir, po kelių itin sėkmingų atakų, uteniškiai vėl buvo priekyje – 74:79, tačiau šeimininkai savo aikštelėje nebuvo linkę nusileisti varžovams ir, suaktyvinę gynybą, pradėjo šturmuoti oponentų krepšį, kas leido taškas po taško mažinti skirtumą ir netgi vėl persverti rezultatą sau palankiu skirtumu. Tuo tarpu Utenos gimnazistų tolimoji artilerija šaudė tuščiais šoviniais, o iš artimesnių distancijų neleido taikliai atakuoti tanki varžovų gynyba. nepaisant to, skirtumas nebuvo garantuojantis pergalės ir įtampa, artėjant ketvirtajam kėliniui link pabaigos, vis kilo. Šeimininkams pirmaujant rezultatu 89:83, keturi Edvino Dubausko taškai sušvelnino skirtumą, o likus beveik pusei minutės, Tomo Kazicko dvitaškis išlygino rezultatą – 89:89. Bandant suregzti tikėtiną paskutinę ataką salė tiesiog pašėlo iš džiaugsmo – po laiku ir vietoje atiduoto Gyčio Vyšniausko rezultatyvaus perdavimo, likus žaisti 4 sekundes, du taškus pelnė Lukas Mančiunskas. Negana to, varžovai pateikė "dovanėlę" – metimą lydėjo ir pražanga. Sėkmingai realizavus ir baudos metimą, komandos per minutės pertraukėlę sudarinėjo strategijas paskutinėms žaidimo sekundėms. Grįžus į aikštelę, uteniškiams pasiruošimą beveik pavyko įgyvendinti – Edvinui Dubauskui pavyko mesti į krepšį iš toli. Nors metimas ir skriejo pro šalį, bet Vilkijos gimnazijos žaidėjas Martynas Gustainis neapsigynė be pražangos ir vėl grąžino intrigą, likus žaisti beveik pusantros sekundės, stojant mesti trijų baudos metimų. Pirmieji du metimai buvo netaiklūs, o trečiasis bandymas tyčia nepataikyti neišdegė ir, kamuolį valdyti gavus Vilkijos gimnazijos – "Ekowood" žaidėjams, beliko tik atlikti formalumą ir sulaukti finalinės sirenos, kuri skelbė šeimininkų pergalę rezultatu 92:89.

Vilkijos gimnazijos – "Ekowood" gretose geriausiai žaidė komandos kapitonas Gytis Vyšniauskas, pelnęs 38 taškus ir surinkęs tiek pat naudingumo balų, 15 taškų pridėjo Tomas Vaičiulis, o dar 12 taškų indėlį įdėjo dvigubą dublį pelnęs Rūtenis Janušauskas (11 atkovotų kamuolių).

Utenos "Saulės" gimnazijoje 37 taškus įmetė Tomas Kazickas, trigubu dubliu pasižymėjo Edvinas Dubauskas (27 taškai, 10 atkovotų kamuolių, 10 išprovokuotų pražangų ir 30 naudingumo balų). Na o dvigubu dubliu spėjo pasižymėti Deimantas Pamakštys, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 15 kamuolių.

"Vilkijos gimnazija-Ecowood" nugalėjo "Vandžiogalos vidurinę mokyklą" (2012 kovo 29 d., ketvirtadienis, 00:20 val.)"Vilkijos gimnazija - Ecowood" nušlavė "Vandžiogalos vidurinę mokyklą" (2012 gegužės 02 d., trečiadienis, 20:19 val.)Šiluvos vdurinė mokykla nusileido Vilkijos gimnazijai - Ecowood (2012 balandžio 13 d., penktadienis, 13:47 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla "nušlavė" Vilkijos gimnaziją - Ecowood ir keliaują finalą (2012 gegužės 09 d., trečiadienis, 18:37 val.)"Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija" iškovojo bronzos medalius "Basketnews.lt Lietuva" taurėje (2012 gegužės 15 d., antradienis, 22:02 val.)"Saulių" gimnazijų akistatoje stipresni buvo Biržiečiai (2012 kovo 27 d., antradienis, 13:36 val.)