SKK KOMANDA vs VILNIAUS DPV (60:40)Dailioji lyga » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2011 gegužės 09 d., Pirmadienis, 19:15 val. @ LKKA sporto salė, Sporto g. 6, Kaunas LT-44221

"SKK Komanda" išsilaikė "Dailiosios lygos" karalienių soste dar vieneriems metams

2011 gegužės 09 d., Pirmadienis, 21:55 val., peržiūros: 4898

Gegužės 9 dieną, pirmadienį, LKKA sporto salėje įvyko svarbiausias šių metų "Dailiosios lygos" įvykis – finalas. Jame ginklus surėmė praeitų metų finalininkės – čempionių titulą ginančios "SKK Komanda" ir viešnios iš sostinės "Vilniaus DPV".

Jau rungtynių pradžioje „SKK Komandos“ merginos parodė, jog jos šiandien rimtai nusiteikusios ginti savo titulą – per šiek tiek daugiau nei minutę Ž.Petrauskienė bei V.Sakalauskienė pelnė 5 taškus be atsako ir išvedė savo ekipą į priekį (5:0). Visgi, netrukus savo žodį tarė ir „Vilniaus DPV“ – A.Pociūtės dvitaškis sušvelnino sostinės krepšininkių atsilikimą (5:2), o likus žaisti 6 minutes 20 sekundžių, Š.Valinskaitė tritaškiu metimu atstatė pusiausvyrą (5:5). Po šio taiklaus tritaškio sekančio taiklaus metimo teko laukti net 4 minutes ir ši abipusė tyla neleido rezultatui augti. Tačiau kėlinio tiesiojoje vilnietėms pavyko nutraukti tusčių atakų seriją ir dvi greitas atakas užbaisusios R.Jakubelskytė ir V.Martišauskaitė ne tik išvedė „Vilniaus DVP“ į priekį, bet ir padidino savo ekipos pranašumą iki 4 taškų (5:9). Beveik 8 minučių „SKK Komandos“ taškų badą nutraukė J.Šarkauskaitė ir pjovė varžovių persvarą iki minimumo (8:9), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis abu baudų metimus realizavo S.Liesienė ir pirmąjį kėlinį rezultatu 10:9 laimėjo „SKK Komanda“.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Pociūtė persvėrė rezultatą „Vilniaus DPV“ naudai (10:11), tačiau tuo jos ekipa pasidžiaugė labai neilgai – pirmoje kėlinio pusėje sostinės komandai daugiau pasižymėti nepavyko, o per tą laiką „SKK Komanda“ surinko 7 taškus be atsako (4 iš jų pelnė V.Sakalauskienė) ir „Vilniaus DPV“ atsilikimas išaugo iki 6 taškų (17:11). Nors kėlinio viduryje „Vilniaus DPV“ po kelių minučių tylos vėl prabilo, bet „SKK Komanda| pajuto žaidimo skonį, atroje kėlinio pusėje ėmė bombarduoti varžoves iš toli ir toliau didino atotrūkį. 4 taiklūs tritaškiai antroje kėlinio pusėje ženkliausiai prisidėjo prie to, jog „SKK Komanda“ spurtuotų 11:2 (6 taškus pridėjo V.Sakalauskienė) ir po J.Šarkauskaitės tritaškio viešnių iš Vilniaus atsilikimas šoktelėjo iki 13 taškų (28:15). Ž.Petrauskienės pastangomis šis skirtumas netrukus šiek tiek sumažėjo (28:17), bet „SKK Komanda“ toliau žaidė užtikrintai – 5 U.Avižienytės ir V.Sakalauskienės taškai be atsako ir kėlinio pabaigoje „Vilniaus DPV“ deficitas išaugo jau iki 16 taškų (33:17). A.Pociūtės dvitaškis šiek tiek sušvelnino „Vilniaus DPV“ padėtį, bet įpusėjus susitikimui jos ekipos atsilikimas vis dar buvo ganėtinai pavojingas – 33:19.

Po didžiosios pertraukos „SKK Komanda“ toliau nesileido į kompromisus ir ėmė dar labiau tvirtinti savo pozicijas – 6 taškai per 1,5 minutės ir „Vilniaus DPV“ atsilikimas pasiekė 20 taškų ribą (39:19), o netrukus J.Šarkauskaitė pratęsė savo ekipos spurtą ir padidino pranašumą iki 22 taškų (41:19). „Vilniaus DPV“ taškų sąskaitą antroje rungtynių pusėje atidarė A.Pociūtė (41:21), tačiau labiau priartėti „SKK Komanda“ neleido ir kelias minutes po truputį didino savo persvarą, kol kėlinio pabaigoje I.Tumasonienė išvedė „SKK Komandą“ į priekį jau 27 taškų skirtumu (51:24). H.Stankevič tritaškis pjovė „Vilniaus DPV“ deficitą iki 24 taškų, tačiau šis skirtumas prieš lemiamą kėlinį nekėlė jokių optimistiškų minčių „Vilniaus DPV“ stovykloje. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 51:27.

Ketvirtojo kėlinio pradžia geriau susiklostė Vilniaus krepšininkėms – R.Jakubelskytės ir A.Pociūtės 6 taškai be atsako leido „Vilniaus DPV“ priartėti iki 19 taškų (54:35). Vis dėlto, kėlinio viduryje „SKK Komanda“ sustabdė pranašumo tirpimą ir netrukus vėl ėmė tolti – 6 taškai be atsako ir „SKK Komandos“ pranašumas jau nekėlė jokių abejonių (60:35). Paskutinėmis rungtynių minutėmis „SKK Komanda“ dar turėjo progų pasižymėti nuo baudų metimų linijos, tačiau per šį kėlinį jos pataikė vos 1/8 baudos metimą. Rungtynių pabaigoje A.Pociūtės ir H.Stankevič tandemas šiek tiek sumažino „Vilniaus DPV“ nuostolius, tačiau antrus metus iš eilės vilnietės finale turėjo pripažinti „SKK Komandos“ pranašumą. Galutinis rungtynių rezultatas – 60:40.

Po rungtynių nugalėtojų komandos vadovė Solveiga Liesienė sakė:

Kas lėmė tą spurtą antram ir trečiam kėliniuose, kuomet atitrūkot dideliu skirtumu?

„Pirmam kėlinyje apsižiūrėjom kas kaip žaidžia. O paskui jau sekėsi lengviau Pradėjom pataikyti iš toli. Antram kėlinį pataikėm nemažai tritaškių ir tas lėmė mūsų atitrūkimą. Na ir žinoma gynyba – gerai apsigynėm, o jos nepataikė ir nenusiėmė kamuolių. Be to gal išėjom žaisti labiau pailsėjusios. Ilgą laiką neturėjom nei varžybų, nei treniruočių. Mes tikėjomės, jog jos labiau pasipriešins.“

Geras jausmas apginti čempionių titulą?

„Tai aišku! Aišku tikėjomės to ir tą padarėm“

Kokius skirtumu pastebite tarp „Dailiosios lygos“ praeitą sezoną ir šį?

„Praeitais metais lyga buvo žymiai geresnė. Pasakysiu kodėl. Pirmiausia – tai varžybų skaičiumi. Šį sezoną buvo labai mažai varžybų. Tai tikrai mums nepatiko. Tikėjomės, kad bus daugiau varžybų. Kitas dalykas – galbūt teisėjavimas šiek tiek nuvylė, bet žinoma šituo aspektu visko būna. Pagrindinis dalykas, kuris napatiko – per mažai varžybų. Vienam pogrupy buvo 4, kitam 5 komandos. Mes tikrai galėjom sužaisti daugiau rungtynių. O šiaip daugiau viskas tenkina. Būtume daugiau žaidusios, tai žinoma būtų daug smagiau. Dėl ir ėjome į „Dailiąją lygą“ – kad pasižaistume.“

Kitais metais bandysit apginti titulą?

„Ot nežinau. Kitais metais pagalvosim. Žiūrėsim kokia bus sistema. Jei vėl bus tik kėlios varžybos tai tada nežinau. Šiaip mes norim žaisti. Būtų smagu, jei reguliariam sezone visos komandos galėtų viena su kita sužaisti. Juk ne tiek ir daug tų komandų – 9 komandos, tai išeitų 8 varžybos. Manau, kad tai būtų pats tas.“

„Vilniaus DPV“ atstovė Živilė Urbienė po susitikimo kalbėjo:

Pirmas kėlinys buvo apylygis – abi komandos žaidė panašiai. Bet antram ir trečiam kėliniuose varžovės atitrūko ir atitrūko taip, jog ketvirtam kėlinyje intrigos praktiškai nebebuvo. Kodėl taip atsitiko, kaip manote?

„Trūko vienos pagrindinės žaidėjos. Kol jos apšilo mes dar priešinomės, šiaip manau jos tikrai stipresnės. Todėl atitinkamas ir rezultatas.“

Ar esat patenkintos šių metų rezultatu?

„Būtume patenkintos, jei būtume buvusios pirmos. Dabar tas pats kaip ir preitą sezoną – antros. Gerai, bet nelabai tenkina.“

Ar gerai praleidot laiką šį sezoną „Dailiojoje lygoje“? Ar manote progresą ir pokyčius?

„Taip, praleidome gerai. Komandų lygis žinoma skiriasi. Progresas tas, kad daugiau komandų. Kuo daugiau komandų, tuo įdomiau žaisti.“

Kitais metais dalyvausit?

„Manau, kad taip.“

Didžiojo "Dailiosios lygos" finalo MVP titulas ir tą įrodanti statulėlė atiteko V.Sakalauskienei (16 tšk., 3 per. k., 13 naud. b.). Be jos nugalėtojų komandoje pasižymėjo J.Šarkauskaitė (14 tšk., 6 rez. per., 4 per. k.), I.Tumasonienė (7 tšk.), U.Avižienytė (6 tšk.), D.Motiejūnienė (6 tšk., 8 atk. k., 4 rez. per., 3 bl.), Ž.Petrauskienė (4 tšk., 8 atk. k., 2 bl.) ir G.Garčinskaitė (1 tšk., 10 atk. k., 3 per. k.).

"Vilniaus DPV" komandoje išsiskyrė A.Pociūtė (15 tšk., 16 atk. k., 5 per. k.), R.Jakubelskaitė (6 tšk., 8 atk. k.), I.Komisaraitienė (4 tšk.), V.Martišauskaitė (4 tšk.) ir Š.Valiskaitė (4 tšk.).

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

Vaidis2011 gegužės 09 d., 22:18 val.

nr 6 ne tik simpatiska bet dar ir turi daug parako

Vilniaus "DPV" pateko į "Dailiosios" lygos finalą (2011 balandžio 28 d., ketvirtadienis, 22:18 val.) "KKM Aisčiai - 95" paskutinėmis minutėmis leido savo varžovėms pasiekti pergalę (2011 kovo 07 d., pirmadienis, 22:34 val.)SKK "Komanda" be jokio vargo nugalėjo "KTU" ekipą (2011 vasario 17 d., ketvirtadienis, 19:10 val.)Po įtemptos dvikovos "SKK Komanda" nugalėjo "Jonavos TRIOBET SŠC" ekipą (2011 kovo 31 d., ketvirtadienis, 19:09 val.)Triuškinanti "SKK Komandos" pergalė (2011 kovo 09 d., trečiadienis, 20:22 val.)Po nesunkios kovos triuškinančiai nugalėjo "Vilniaus DPV" krepšininkės (2011 vasario 02 d., trečiadienis, 21:16 val.)"Tyla" rimčiau nepasipriešino Vilniaus "DPV" (2011 kovo 19 d., šeštadienis, 20:48 val.)Vilniaus "DPV" lengvai nugalėjo "KTU" (2011 balandžio 13 d., trečiadienis, 20:22 val.)Vilniaus "DPV" įtikinamai įveikė "Rūdupį - Aušrą" (2011 kovo 27 d., sekmadienis, 15:00 val.)Triuškinančiu 39 taškų skirtumu laimėjo "SKK komanda" (2011 balandžio 13 d., trečiadienis, 23:02 val.)