EKODORA vs BALTVESA (75:80)Kauno Mero taurė 2009 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2009 lapkričio 07 d., Šeštadienis, 15:00 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

Po itin atkaklų varžybų „Kauno Mero taurės“ Mažojo turnyro finale nugalėjo „Baltvesa“

Kauno Mero "Mažosios" taurės nugalėtojai - Baltvesa
2009 lapkričio 07 d., Šeštadienis, 19:09 val., peržiūros: 6747

Šį šeštadienį „Kauno Mero taurės“ Mažajame turnyre dėl pirmosios vietos kovojo „Ekodora“ (šeimininkai) ir „Baltvesa“ (svečiai). Rungtynės prasidėjo geriau šeimininkų ekipai. Pirmoje pusėje jie tvirtai laikė varžybas savo rankose. Varžybų lūžis įvyko iškart po ilgosios pertraukos. Svečiams pavyko sumažinti turėtą keturiolikos taškų persvarą iki minimumo. Paskutiniojo kėlinio pabaigoje „Baltvesa“ pataikė du tolimus metimus iš eilės taip persverdami rezultatą savo naudai. Per likusias dvi minutes „Ekodoros“ ekipai nebepavyko persverti rezultato ir pirmąją vietą „Kauno Mero taurės“ Mažajame turnyre rezultatu 72:80 (20:18, 29:17, 14:25, 12:20) iškovojo „Baltvesos“ komanda.

Pirmasis kėlinys prasidėjo šeimininkų komandos atkovotu ginčo kamuoliu. „Ekodoros“ komandos taškų sąskaitą pirmasis atidarė D.Bliudžiūnas. Sekančioje atakoje šeimininkams nepavyko apsiginti ir praleido taškus į savo krepšį. „Baltvesa“ žaisdama kiek per greitą žaidimą daug klydo ir leido savo priešininkams atitrūkti (18:10). Kėlinio pabaigoje sėkmingai sužaidęs svečių aukštaūgis E.Aniulis leido savo ekipai po pirmojo ketvirčio atsilikinėti vos dviem taškais 20:18.

Antrame kėlinyje pirmieji tolimą metimą pataikė svečiai ir persvėrė rezultatą į savo pusę (20:21). Netrukus šeimininkai atsakė spurtu 6:0 ir vėl susigrąžino pirmaujančios komandos statusą. Kėlinio viduryje po E.Slabačiausko tolimo metimo „Ekodoros“ ekipa jau turėjo įgijusi dviženklį taškų pranašumą (42:31). Kėlinio pabaigoje persvara padidėjo iki 14 taškų , o bendras rezultatas buvo 49:35

Trečiame kėlinyje svečiai parodė , kad jie nėra blogesni už savo varžovus. Laimėjusi atkarpą 12:3 „Baltvesa“ sumažino deficitą iki 5 taškų (52:47). Deja likusį laiką persvaros daugiau sumažinti nepavykdavo. Tik pačioje kėlinio pabaigoje svečiai sugebėjo priartėti iki minimumo. Kėlinys pasibaigė rezultatus 63:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tolimu metimu M.Gudeliauskas išlygino rungtynių rezultatą. A.Kemėšio vedama „Ekodoros“ ekipa sugebėjo susigrąžinti persvarą į savo pusę. Iki kėlinio pabaigos likus dviem minutėm po O.Višinsko ir A.Juozapaičio tolimų metimų sugebėjo vėl pirmauti (72:75). Po šios atkarpos „Ekodora“ nebepajėgė sugrįžti į savo žaidimo ritmą. Pradėję skubėti ir greitais bei neapgalvotais metimais užbaigti savo ekipas šeimininkai dar labiau skandino save. Pasinaudodama varžovų klaidomis „Baltvesa“ sėkmingai užbaigė rungtynių pabaigą ir iškovojo „Kauno Mero taurės“ Mažojo turnyro pirmosios vietos taurę 75:80.

Naudingiausiu finalo žaidėjų buvo pripažintas puikiai savo komandą į pergalę vedęs ir 29 naudingumo balus surinkęs O.Višinskas (29 taškai).

Po varžybų pakalbintas pralaimėjusios ekipos atstovas teigė: „Komanda per anksti patikėjo pergale. Pirmoje rungtynių pusėje viskas buvo puiku , tačiau po pertraukos komanda atsipalaidavo ir atleido rungtynių vadžias“.

Nugalėtojų komandos atstovas sakė: „Varžybos buvo labai įtemptos. Pataikėme keletą svarbių tolimų metimų , kurie ir leido persverti rungtynių rezultatą reikiamiausiu momentu.“

"Ekodora" be didesnio vargo iškopė į "Kauno Mero mažosios taurės" finalą (2009 spalio 19 d., pirmadienis, 22:06 val.)"Baltvesa" be didesnio vargo pateko į "Kauno mero taurės" pusfinalį (2009 spalio 12 d., pirmadienis, 22:18 val.)"Hidraulinės sistemos" po ataklios kovos įveikė "Baltvesą" (2009 rugsėjo 29 d., antradienis, 22:47 val.)Antroje pusėje "Banga" palaužė "Baltvesą" (2009 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:35 val.)"Ekodora" keliauja į pusfinalį (2009 spalio 12 d., pirmadienis, 22:57 val.)Dėka sėkmingo ketvirtojo kėlinio "Dumblas" iškovojo antrąją pergalę iš eilės (2009 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 21:19 val.)Užtikrinta "Vairados" pergalė (2009 spalio 04 d., sekmadienis, 19:40 val.)"Ekodora" nepasigailėjo "Grizlių" (2009 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 22:13 val.)"Baltvesa" nesunkiai įveikė "BC Žalvaris" ekipą (2009 rugsėjo 20 d., sekmadienis, 14:35 val.)"Baltvesa" nesunkiai palaužė "Kauno technikos kolegiją" (2009 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 18:53 val.)