DUMBLAS vs ROBOTUKŲ ARMIJA (74:71)AUKSO LYGA » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2009 balandžio 19 d., Sekmadienis, 14:30 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

Finale „Dumblas“ sugebėjo įklampinti „Robotukų Armija“ ir šventė pergalę

"Aukso" lygos Iššūkio turnyro nugalėtojai - "Dumblas" Je!
2009 balandžio 19 d., Sekmadienis, 17:16 val., peržiūros: 4515

Šiandiena Energijos sporto salėje Aukso lygos „Iššūkio“ taurės finale susitiko vienas kitų verti priešininkai „Dumblas“ (šeimininkai) ir „Robotukų Armija“ (svečiai) po intriguojančios ir dramatiškos kovos sunkią pergalę iškovojo aikštelės šeimininkų ekipa, kurie ir tapo nugalėtojais. Jie laimėjo rezultatu 74:71.

Pirmasis kėlinys prasidėjo šiek tiek nervingai, abi komandos daugiau puolė, nei gynėsi. Nuo pat pirmųjų minučių aikštelėje užvirė apylygė kova. Nei viena ekipa nesugebėjo įgyti solidesnio pranašumo, žaidimas vyko beveik taškas į tašką. Tik tai kėlinio pabaigoje įmestas svečių ekipos tolimas metimas jiems suteikė 3 taškų pranašumą. Po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo 23:20 „Robotukų Armija“ ekipos naudai.

Antrame kėlinyje abi komandos pradėjo daugiau gintis, dėl to jos pradėjo daryti ir daugiau klaidų. Pirmosios kėlinio minutės vyko panašiai kaip ir pirmasis kėlinys, bet sužaidus apie puse kėlinuko svečių ekipa sugebėjo šiek tiek atitrūkti ir įgijo šiose rungtynėse gan solidų 10 taškų pranašumą. Šeimininkai nesutriko ir jį sumažino iki 5 taškų, tačiau kėlinio pabaigą vis gi geriau sužaidė „Robotukų Armija“. Prieš ilgąją pertrauka svečiai priekyje 41:32.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai tarsi pasikeitė, treneris juos privertė kovoti. „Dumblas“ pradėjo kibiau gintis ir stabdyti „Robotukų Armija“ ekipos lyderius. Šeimininkai privertė svečių ekipą dažniau klysti, o jie patys klaidas išnaudodami pradėjo vytis varžovus ir kovoti dėl pergalės šiose varžybose. Nors tai kainavo daug nervų, tačiau šeimininkų akyse degė noras kovoti ir laimėti šias varžybas. Puikiai sužaidę trečiajį kėlinuką „Dumblas“ ekipa sugebėjo prisivyti varžovus ir prisivijo juos iki minimalaus 1 taško pranašumo 55:56.

Ketvirtame kėlinyje užvirė tikra kova, kuri tikrai verta finalo vardo. Nors kėlinio pradžioje svečių ekipos žaidėjai padidino savo pranašumą iki 6 taškų, vis gi „Dumblas„ ekipa nesiruošė pasiduoti ir kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro. Sužaidus apie 8 minutes šeimininkai sugebėjo išlyginti ir persverti rezultatą 68:66. Bet jau kitoje atakoje du baudos metimus įmetė „Robotukų Armija“ ekipos lyderis ir išlygino rezultatą. Dar po kėlių sekundžių šių varžybų naudingiausias žaidėjas Deimantas Baltrušis pataikė tolimą metimą ir jo komanda vėl priekyje 71:68. Rungtynių pabaigoje abi komandos įmetėį po tris baudos metimus, o švieslentėje degė rezultatas 74:71. Paskutinėje atakoje „Robotukų Armija“ komandos žaidėjas Arūnas Eitutis metė tolimą metimą, bet kamuolys į krepšį neįkrito, bei pataikęs į lanką atšoko jo komandos draugui Karoliui Meiliūniui, kuris vis dar turėjo kelias sekundes išplėšti pratesimą deja jo metimą sugebėjo blokuoti varžybų didvyris Deimantas Baltrušis. Kas gali žinoti kas būtų nutikę jei šį metimą būtų įmetęs „Robotukų Armija“ ekipos lyderis, bet jam to padaryti neleido „Dumblas“ ekipa, kuri ir iškovojo fantastišką pergalę rezultatu 74:71.

Čempionų ekipoje geriausiai pasirodė Deimantas Baltrušis pelnęs 21 tašką, bei atlikęs daug juodo darbo aikštelėje, kaip ir jo visi komandos draugai. Dėl to jis ir buvo pripažintas naudingiausiu varžybų žaidėju.

„Robotukų Armija“ ekipoje geriausiai pasirodė Paulius Valentukonis surinkęs 27 taškus, bei Karolis Meiliūnas įmetęs 25 taškus.

Po varžybų „Dumblas“ ekipos treneris buvo labai patenkintas savo komanda, bei sakė jog varžybas pradėjome prastai, nes nuo paskutinių varžybų jie turėjo dvi savaites poilsio. Todėl pirmoje rungtynių pusėje prastai pataikė ir gynėsi, bet po pertraukos susikaupėm. Varžovus norėčiau pasveikinti, nes finalas buvo tikrai gražus.

„Robotukų Armija“ ekipos treneris sakė, kad rungtynės buvo apylygės, bet vis gi jų varžovai išsaugojo daugiau jėgų. Bei pasveikino varžovus su pergale.

"Prienų Vėjas" nesugebėjo nupūsti "Robotukų armijos" (2008 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 22:27 val.)„Dumblas“ sutriuškino „BC Tas Kiemas“ (2009 vasario 21 d., šeštadienis, 22:05 val.)Be didesnių emocijų sužaistas ketvirtasis kėlinys įtvirtino "Robotukų armijos" pergalę (2009 vasario 12 d., ketvirtadienis, 22:33 val.)Dar viena "Robotukų armijos" pergalė (2009 vasario 05 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)„Robotukų armija“ įveikė „Studentiją“ (2009 sausio 21 d., trečiadienis, 00:05 val.)„Robotukų armija“ laimėjo dar vieną mūšį (2009 sausio 28 d., trečiadienis, 20:12 val.)"Dumblas" rungtynių pabaigoje palaužė "Robotukų Armiją" (2008 lapkričio 06 d., ketvirtadienis, 22:53 val.)"Dumblas" po įnirtingos kovos iškovojo pergalę prieš "Bangą" (2008 gruodžio 14 d., sekmadienis, 18:35 val.)"Dumblas" iškovojo triuškinančią pergalę (2009 kovo 29 d., sekmadienis, 17:24 val.)"Kentus" nugalėjo "Robotukų armiją" (2008 lapkričio 27 d., ketvirtadienis, 22:10 val.)