KAUNO VANDENYS & ONNINEN vs TOP GAMES & ENERGIJOS SISTEMŲ SERVISAS (87:90)Respublikos SUPER taurė » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2009 gegužės 31 d., Sekmadienis, 18:45 val. @ LKKA sporto salė, Sporto g. 6, Kaunas LT-44221

Paskutinės sekundės metimas išgelbėjo "Top Games & ESS" ekipą nuo pratesimo

2009 gegužės 31 d., Sekmadienis, 21:25 val., peržiūros: 5024
Šiandien, "LKKA" sporto salėje įvyko "Respulikos" SUPER taurės runtynės, kuriose susitiko "Kauno vandenys & Onninen" bei "Top Games & ESS". Nuo pat pirmos minutės aikštelėje vyravo įtampa – abi ekipos žaidė dėl pirmos pergalės turnyrinėje lentelėje, taip pažadėdamos itin įdomią kovą. Taigi pirmasis kėlinukas ėjo be didesnių nesklandumų – išnaudodamos aukštaūgius abi ekipos didesnę dalį taškų pelnydavo iš po krapšio, tad žaidimas vyko praktiškai taškas į tašką. Antrajame ketvirtyje žaidimo pobūdis nesikeitė, tempas taip pat išliko panašus. Vis tik darydami šiek tiek daugiau klaidų ( santykis 9:6 per du kėlinukus ) šeimininkai prarado kelais galimybes atakuoti varžovų krepšį, o tuo pasinaudoję svečiai nuo savo oponentų šiek tiek atitrūko. Antroje rungtynių pusėje taiklią ranką demonstruoti pradėjo ir abiejų ekipų tritaškininkai – vien tik per trečia kėlinuką buvo įmesti 8 tritaškiai, kurie sudarė didesnę taškų dalį. Po truputį atsigaudami šeimininkai pradėjo tirpinti deficitą, tad bendram vaizde komandas skyrė minimalus skirtumas. Kova persikėlė į ketvirtą kėlinuką, kuriame vyko višiškai lygi kova. Komandos žygiuodamos taškas į tašką neįplieskė didesnių intrigų. Ir tik kai žaisti buvo likusios 2 sekundės, o rezultatas buvo lygus, iš vidurio išmestą kamuolį S.Staniulis sugebėjo paleisti tiesiai į dešimtuką – su sirena išmestas kamuolys surado kelią į krepšį, bei uždirbes "Top Games & ESS" ekipai tris taškus "padovanojo" jiems pergalę rezultatu 90:87.

Rungtynių pradžioje šiek tiek rezutlatyvesnį žaidimą demonstruodami šeimininkai sugebėjo įgyti šiokį tokį pranašumą ( 8:4 ), tačiau netrukus po svečių atkarpos 7:0 aikštelės lyderiai pasikeitė. Toliau sekė apylygis abiejų ekipų žaidimas, kurio metu skirtumas neviršijo 4 taškų. Ir tik kėlinuko gale šiek tiek atsigavę šeimininkai sugebėjo rezultatą išlyginti, o paskutinę sekundę tritaškį metimą pataikęs A.Lencevičius ( "Top Games & ESS" ) sugražino savo ekipai 3 tašk pranašumą ( 23:26 ).

Antrajame ketvirtyje žaidimo stilisu nesikeitė, tad komandos ir toliau žaidė taškas į tašką. Tik kėlinuko viduryje, esant rezultatui 36:35 žaidimo pobūdis kiek pakito, ir komandos pradėjo žaisti atkarpomis – pirmąją atkarpa 7:0 laimėję svečiai susikrovę 6 taškų pranašumą, šeimininkai jiems atsakė 6 "sausais" taškais, taip išlygindami rezultatą, o "taškus ant i" sudėję svečiai užbaigė kėlinuką 5 taškais be atsako, kuriais jie ir vedė žaidimą ( 42:47 ).

Antroje runtynių pusėje tritaškių konkursą demontruoti pradėję Š.Kryžius bei G.Maciulevičius nesunkiai rinko taškus savo ekipai – Š.Kryžiui visus 4 tritaškius rezultatyviais perdavimais užvedė M.Čepauskas, o prie trijų G.Maciulevičiaus tritaškių prisidėjo visą ekipa. Vis dėlto kelinuke buvo ir kitų epizodų – likus žaisti maždaug pusantros minutės priekyje 5 taškais jau buvo "Kauno vandenys & Onninen" ekipa, tačiau skaudžiai pralošę kėlinuko pabaigą ( atkarpa 2:8 ) jie poziciją užleido svečiams ( 67:68 ).

Taigi ketvirtasis kėlinukas, galima sakyti, prasidėjo esant rezultatui 0:1, tačiau jau po kelių atakų rezultatas tapo lygus. Apsikeitus dar keliais taškais priekyje minimaliu skirtumu vis dar buvo "Top Games & ESS", tačiau po šeimininkų sužaistos atkarpos 6:0 įgytas pranašumas teikė daug vilčių. Po minutės pertraukėlės pasitarę svečiai atsibudo tarsi iš sapno – vos tik grįžę į aikštelę jie ėmė bemat skaldyti turėtą deficitą, o rezultatą išlyginę jie net neketino sustoti, tad įgyję 3 taškų pranašumą privertė priešininkus prašyti minutės pertraukėlės. Sugebėję sustoti į vietas šeimininkai pagaliau sustabdė oponentų puolimą, ir užbaigę savo ataką rezultatyviai sumažino skirtumą iki minimumo. Kadangi žaisti buvo likusios apie 40 sekundžių, "Kauno vandenys & Onninen" ekipa bemat prasižengė, taip nusiųsdami savo oponentusm esti dviejų baudos metimų, kurie buvo realizuoti. Regzdami dar vieną ataką šeimininkai užtruko daugiau nei 18 sekundžių, tad deficitui tapus minimaliam buvo mėginta dar kartą išbandyti varžovų baudų metimo taiklumą, o "Top Games & ESS"ekipai realizavus tik 1/2 metimų viskas priklausė nuo salės šeimininkų. Bandydami pulti varžovų krepšį šeimininkai sugebėjo mesti net 4 kartus – visi atšokę kamuoliai tiesiog krito jiems tiesiai į rankas, kol pagaliau buvo pelnyti du taškai, išlyginę rezultatą. Po minutės pertraukos žaidėjai vėl sustojo į aikštelę – buvo likusios žaisti vos 2 sekundės, tad turbūt visi tikėjosi pratesimo, tačiau praėjus 4 sekundėms stovėjimo užribyje G.Maciulevičiui vis tik pavyko paduoti kamuolį tiesiai S.Staniuliui į rankas, o šis, stovėdamas maždaug ties 8 metrų riba, pasisukdamas paleido kamuolį link krepšio su rungtynių sirena. Po taiklaus metimo komandos apšalo, tačiau iškarto bėgo sveikinti S.Staniulio kaip runtynių didvyrio. Nors rungtynes rezultatu 90:87 laimėjo "Top Games & ESS" ekipa, paskutinis metimas šypsenas išspausti privertė net ir "Kauno vandenys & Onninen" ekipos žaidėjus.

Po runtynių pakalbintas S.Staniulis teigė, jog ekipa buvo gerai nusiteikusi, o abejoms komandoms siekiant pergalės išsivystė tokios geros rungtynės.
"LKKA - BMS Megapolis" pratęsime išsaugojo daugiau jėgų ir palaužė "Top games & ESS" (2009 gegužės 27 d., trečiadienis, 21:09 val.)"Kauno Autobusai" tik paskutiniame ketvirtyje palaužė "Kauno Vandenis & Onninen" (2009 birželio 01 d., pirmadienis, 23:05 val.)"LKKA-BMS Megapolis" nesunkiai sutriuškino "Kauno Vandenys-Onninen" komandą (2009 gegužės 29 d., penktadienis, 19:48 val.)Fantastiška rungtynių pradžia leido "Kauno autobusams" pergalingai pradėti "Respubikos" Super taurės pirmenybes (2009 gegužės 25 d., pirmadienis, 23:28 val.)