LSU ‒ „Atletas“ vs Kauno autobusai (90:100)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės auksą iškovojo „Kauno autobusai“

2015 gegužės 27 d., Trečiadienis, 23:10 val., peržiūros: 1492

Trečiadienį, gegužės 27 dieną, LSU sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ SUPER taurės didysis finalas, tarp vietos „LSU Atleto“ ir svečių „Kauno autobusų“ ekipų. Jau pačioje susitikimo pradžioje geriau žaidę svečiai atitrūko, tačiau kiek vėliau „LSU Atletas“ sugebėjo pasivyti varžovus. Vėliau tarp komandų vyko atkakli kova, tačiau po ilgosios pertraukos galingai puolime žaidę „Kauno autobusai“ susikrovė solidesnį pranašumą. Paskutinėje rungtynių dalyje dar sugebėję atsigauti šeimininkai kiek prisivijo priešininkus, tačiau užtikrintai rungtynių pabaigą sužaidę svečiai išlaikė pergalę savo rankose bei kėlė į viršų nugalėtojų titulą. 90:100 (24:26, 21:22, 22:34, 23:18).
Susitikimą žymiai geriau pradėję svečių ekipos krepšininkai iškart šiek tiek atitolo, tačiau čia pat kelis taškus iš eilės pelnęs „LSU Atletas“ deficitą sumažino iki minimumo. Vis tik, puolime žymiai solidžiau atrodę „Kauno autobusai“ po truputį tolo nuo varžovų, ko pasekoje skirtumas tarp komandų pasiekė devynis taškus, tačiau pačioje kėlinuko pabaigoje rezultatyvią atkarpą sužaidę aikštės šeimininkai sugebėjo ir vėl pasivyti priešininkus. 24:26.

Antrasis ketvirtis prasidėjo penkiais iš eilės „LSU Atleto“ taškais, po kurių jiems pavyko persverti rezultatą savo naudai bei įgyti trijų taškų pranašumą, tačiau iškart po to sekė keli iš eilės „Kauno autobusų“ rezultatyvūs išpuoliai, kurių dėka jie susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Kiek vėliau, ir toliau aktyviai puoliem rungtyniavę svečiai susigrąžino devynių taškų persvarą, tačiau ir vėl likusį laiką iki kėlinuko pabaigos geriau žaidę aikštės šeimininkai sušvelnino savo deficitą iki trijų taškų. 45:48.

Po ilgosios pertraukos ekipos dar žaidė apylygiai, tačiau kelis sėkmingus epizodus sužaidę „Kauno autobusai“ ir vėl ėmė tolti nuo priešininkų. Kiek vėliau „LSU Atletas“ dar buvo priartėjęs prie varžovų, tačiau neilgam, nes čia pat spurtą 0:8 surengę „Kauno autobusai“ įgijo dešimties taškų pranašumą. Kelias minutes žaidimas buvo apylygis ir abi komandos keitėsi rezultatyiomis atkarpomis, tačiau šįkart ketvirčio pabaigoje geriau pasirodė svečių ekipos krepšininkai, ko pasekoje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki penkiolikos taškų. 67:82.

Paskutinės rungtynių dalies pradžią geriau sužaidę aikštės šeimininkai iškart parodė priešininkams, jog nusileisti dar nesiruošia ir sumažinę atsilikimą iki dešimties taškų išsaugojo viltis kovoti toliau. Vis tik, užtikrintu žaidimu ir toliau pasižymėję „Kauno autobusų“ krepšininkai pernelyg arti varžovų neprisileido ir pelnę keletą taškų be jokio atsako padidino savo atotrūkį iki šešiolikos taškų. Pačioje rungtynių pabaigoje „LSU Atleto“ snaiperiai dar pataikė du tolimus metimus, tačiau tas didelės įtakos nebeturėjo ir pergale bei čempionų titulu džiaugėsi „Kauno autobusai“. 90:100.

Po pergalės nugalėtojų treneris Audrius Juodelis kalbėjo: „Finalas yra finalas, tiek varžovai stengėsi, tiek mes. Aš galvoju, kad mūsų komandos žaidėjų meistriškumas buvo aukštesnis, žinoma, buvo visokių duobių, pavyzdžiui ketvirtame kėlinyje, tačiau finale tos duobelės neišvengiamos. Džiaugiamės iškovoję jau trečia pirmą vietą, tai yra A lygoje, Dipolio taurėje Vilniuje ir dabar čia. Liko dar Didžioji taurė, kurioje taip pat stengsimės patekti į finalą“.

Naudingiausiu didžiojo finalo krepšininku buvo pripažintas Martynas Linkevičius.

„LSU ‒ Atletas“: Šarūnas Vingelis – 20 tšk. (5 rezult. perd.), Tomas Miškinis – 16 tšk., Simas Raupys – 10 tšk. (5 išpr. praž.), Šarūnas Beniušis – 10 tšk., Modestas Žaunieriūnas – 10 tšk. (5 perimt. kam., 5 išpr. praž.)

„Kauno autobusai“: Martynas Linkevičius – 26 tšk. (12 atk. kam., 6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Ronaldas Rutkauskas – 22 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Žygimantas Skučas – 13 tšk. (11 atk. kam.), Šarūnas Vasiliauskas – 13 tšk. (6 rezult. perd.)

„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 21:08 val.)Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ nesustabdė pergalingo „Kauno Autobusų“ žygio (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:32 val.)Patyręs „Kauno Autobusų“ desantas privertė „LSU“ pajusti pralaimėjimo kartėlį (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 21:17 val.)Likimą už ūsų tampę „LSU“ krepšininkai išsigelbėjo pratęsime (2015 gegužės 20 d., trečiadienis, 22:43 val.)