MINORDIJA vs ACHEMA & EKB (68:77)ĮMONIŲ LYGA » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2010 kovo 16 d., Antradienis, 17:45 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

"Achema - EKB" po atkaklios kovos svečiuose įveikė "Minordiją"

2010 kovo 16 d., Antradienis, 21:50 val., peržiūros: 3819
Antradienį, Kovo 16 dieną, „Kauno energijos“ sporto salėje įvyko įmonių lygos atkrintamųjų varžybų rungtynės. Jose aikštės šeimininkai „Minordija“ priemė svečius „Achema – EKB“. Šios dvi komandos jau buvo susikovusios šiame sezone. Abi žaistas varžybas buvo laimėję „Minordijos“ krepšininkai. Pirmą kėlinį komandos žaidė lygiai, nei vienai komandai nebuvo pavykę įgyti didesnės nei keturių taškų persvaros. Nors pirmą ketvirtį rezultatu 18:20 laimėjo „Achema – EKB“, „Minordija“ antro ketvirčio viduryje pirmavo septyniais taškais, o sužaidus puse varžybų pirmavo trim (35:32). Trečiame kėlinyje „Minordijai“ pavyko persvarą išlaikyti (56:52). Traumą patyrus vienam „Minordijos“ lyderių E. Šalkauskui, „Achema – EKB“ geriau sužaidė ketvirtą kėlinį ir nugalėjo rezultatu 68:77. Tai buvo pirmos šių komandų atkrintamosios rungtynės. Prieš lemiamą susitikimą „Achema – EKB“ turės devinių taškų pranašumą.

Rungtynių pradžioje dvitaškius pataikė A.Kemeraitis („Minordija“) ir M.Genys („Minordija“) (4:0). Rezultatas keitėsi lėtai, o sužaidus penkias minutes vis dar keturių taškų persvarą turėjo šeimininkai (7:3). Netrukus N.Nausėda tritaškiu metimu sumažino varžovų pranašumą iki vieno taško (7:6). Dar po dviejų minučių, rezultatas buvo lygus (9:9). Paskutinės trys ketvirčio minutės vyko labai rezultatyviai. Devintą minutę geriau žaidė svečiai (5:9), o per paksutinę kėlinio minutę E. Šalkauskui („Minordija“) pavyko „Achema – EKB“ komandos pranašumą sumažinti iki dviejų taškų (18:20).

Antrą ketvirtį geriau pradėjo „Minordija“ ir po penkių iš eilės T. Ilčiuko pelnytų taškų persvėrė rezultatą savo naudai (23:20). Sužaidus beveik keturias minutes kėlinyje „Achema – EKB“ komandai buvo pavykę pelnyti tik du taškus. Jie paprašė minutės pertraukėlės. Grįžę po jos svečiai pelnė dvitaškį, bet netrukus šešis taškus be atsako pelnė „Minordija“ (31:24). „Achema – EKB“ neleido labiau atitrūkti varžovam ir po V. Ridlausko dvitaškio bei A.Riabčinskij tritaškio komandas skyrė tik du taškai (31:29). Paskutines tris ketvirčio minutes vyko lygi kova. Sužaidus pusę varžybų rezultatu 35:32 pirmavo „Minordija“.

Trečią ketvirtį geriau pradėjo „Achema – EKB“. Per trisp irmas kėlinio minutes svečiam pavyko rezultatą išlyginti (37:37). Po taiklių K. Kino ir E. Šalkausko metimų „Minordija“ įgijo penkių taškų pranašumą (42:37), bet netrukus D.Petrauskas („Achema – EKB“) pataikė dvitaškį, M.Šateika („Achema – EKB“) dvitaškį ir tritaškį. Penktą ketvirčio minutę šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės. Antroje kėlinio pusėje aktyviai gindamiesi „Achema – EKB“ krepšininkai varžovus dažnai stabdydavo pražangomis, o šie taikliai atakuodavo nuo baudų metimo linijos. Likus dviem minutėm iki ketvirčio pabaigos keturiais taškais pirmavo „Minordija“ (51:47), o per likusį laiką „Achema – EKB“ varžovų persvaros nesumažino (56:52).

Ketvirto kėlinio pradžioje E.Šalkauskas („Minordija“) taikliu baudos metimu padidino šeimininkų pranašumą iki penkių taškų (57:52). Netrukus jis patyrė traumą ir buvo priverstas palikti aikštę. Po taiklių L. Masiulio („Achema – EKB“) ir N. Nausėdos metimų rezultatas tapo lygus, o pastarasis dar vienu taikliu tolimu metimu į priekį išvedė svečius (57:60). Sužaidus šešias minutes, rezultatas buvo lygus 60:60. A.Nausėda („Achema – EKB“) pataikė tritaškį, bet netrukus šešis taškus be atsako pelnė „Minordija“ bei vėl susigrąžino pranašumą (66:65). Svarbiu varžybų metu iniciatyvos ėmėsi N.Nausėda („Achema – EKB“). Jis pataikė du tritaškius iš eilės, M.Šateika („Achema – EKB“) pelnė du taškus, o spurtą (0:11) baigė dar vienas N. Nausėdos tritaškis (66:75). Per likusias minutę su puse „Minordijai“ pasivyti varžovų nepavyko ir „Achema – EKB“ iškovojo pergalę rezultatu 68:77.

Trenerių komentarai

„Achema – EKB“: „Sunkios labai varžybos, nervingos. Puolimas buvo neblogas. Bandėme mesti tolimus metimus. Turime pataikančių žaidėjų, tačiau šiandien nelabai krito. Devinių taškų pranašumą bandysime Sekmadienį išsaugoti.“
„Minordija“: „Garbingai pralaimėjom.“ Treneris taip pat minėjo, jog dėl traumų Sekmadienį gali tekti žaisti penkiese.

„Achema – EKB“: N.Nausėda 22, M.Šateika 17 (11 atk. kam.), A.Nausėda ir D.Petrauskas po 11
„Minordija“: M.Genys 21 (12 atk. kam.), E.Šalkauskas 17, A.Kemeraitis 15 (10 atk. kam.)
"Achema & EKB" po atkaklios kovos nugalėjo "Mikrovisatą" (2010 vasario 04 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)"Achema & EKB" svečiuose palaužė "Kamesta" ekipą (2009 lapkričio 09 d., pirmadienis, 22:26 val.)"Kamesta" po dramatiškos kovos įveikė varžovus (2010 vasario 08 d., pirmadienis, 22:50 val.)"KER & Compensa" be didesnio vargo įveikė "Minordiją" (2009 spalio 23 d., penktadienis, 21:05 val.)Puikus "Achema & EKB" pirmasis kėlinys lėmė pergalę svečiuose (2010 vasario 02 d., antradienis, 22:10 val.)"Achema & EKB" antrą kartą nugalėjo "Minordiją" ir pateko į ketvirtfinalį (2010 kovo 21 d., sekmadienis, 16:50 val.)"Kamesta" nugalėjo "Minordiją" (2010 vasario 01 d., pirmadienis, 23:28 val.)"Achema & EKB" krepšininkai iškovojo nesunkią pergalę (2009 lapkričio 27 d., penktadienis, 19:43 val.)Po įnirtingos kovos pergalę šventė Minordijos ekipa (2009 lapkričio 20 d., penktadienis, 21:20 val.)"Achema&EKB" vos nepaleido pergalės iš rankų (2009 lapkričio 04 d., trečiadienis, 23:31 val.)