Kauno technikos kolegija vs emobilus.lt & SK „Mattas“ (63:76)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 vasario 03 d., Trečiadienis, 17:30 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

Įnirtingoje kovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ ketvirtajame kėlinyje palaužė „Kauno technikos kolegiją“

2016 vasario 03 d., Trečiadienis, 20:16 val., peržiūros: 1279

Vasario 3 dieną, trečiadienį, įvyko C lygos „ALT reklamos“, didžiosios taurės, J pogrupio, antrojo turo rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Kauno technikos kolegijos“ bei svečių statusą turėjusių – „Emobilus.lt & SK Mattas“ komandų. Visas rungtynes pirmavusi šeimininkų komanda, ketvirtajame kėlinyje palūžo ir nesulaikiusi svečių komandos puolimo, pralaimėjo susitikimą rezultatu 63:76 (19:17; 15:13; 22:23; 7:23). Pirmąjį šių komandų susitikimą taip pat laimėjo „Emobilus.lt & SK Mattas“ komanda rezultatu 51:85.

Rungtynės prasidėjo permininga kova – pirmavo tai viena, tai kita komanda. Po dviejų G. Kačiušio taiklių baudos metimų šeimininkų komanda įgijo trijų taškų pranašumą (9:6). Kėlinyje likus žaisti tris minutes A.Gavelis tolimu metimu išlygino rungtynių rezultatą (11:11). Į tai G.Kačiušis ir Š.Krilavičius atsakė taikliais dvitaškiais metimais ir pirmą kartą šiose rungtynėse pirmaujanti komanda įsiveržė didesniu nei vieno metimo skirtumu (15:11). Paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėms einant į pabaigą, E.Daunora prasiveržimu pelnė du taškus ir savo komandos deficitą sumažino per pusę. Po pirmojo kėlinio – nežymi šeimininkų persvara – 19:17.

Antrąjį kėlinį kur kas sėkmingiau pradėjo „Kauno technikos kolegija“, kuri kėlinyje sužaidus tris minutes įsiveržė į priekį jau septyniu tašku skirtumu (26:19). Svečių komanda nesutriko ir po V. Vainausko taiklaus tritaškio metimo komandas skyrė vėl tik du taškai (26:24). Įpusėjus antrajam ketvirčiui komandos keitėsi taikliais metimais ir skirtumas tarp komandų nesikeitė. Prasidėjus paskutinei minutei Š.Krilavičius taikliu dvitaškiu metimu ir vėl sugražino keturių taškų persvarą šeimininkų komandai. Tai buvo paskutinieji taškai kėlinyje. Ilsėtis į didžiają pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 34:30.

Trečiojo kėlinio pradžioje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Emobilus.lt & SK Mattas“ komanda. Dvidešimt trečiąją rungtynių minutę A.Gavelis dvitaškiu metimu išvedė savo ekipą į priekį (37:38), tačiau tuomet prabilo „Kauno technikos kolegijos“ snaiperiai – K. Jankaičio bei G. Kačiušio tritaškiai bei keli dvitaškiai metimai leido šeimininkams surengti spurtą 10-0, ko pasekoje šeimininkai į priekį įsiveržė rekordine persvara (47:38). Nors E.Daunora stengėsi mažinti komandos atsilikimą, tačiau dar vienas K. Jankaičio tritaškis metimas visas jo pastangas nubraukė perniek – dvidešimt septintąją rungtynių minutę šeimininkų komanda pavojingai atitolo (52:42). Vis dėl to, „Emobilus.lt & SK Mattas“ komanda parodė kovotojų charakterį ir suradę „Kauno technikos kolegijos“ komandos gynyboje spragų, prieš lemiamą ketvirtį turėjo tik trijų taškų deficitą – 56:53.

Lyg antrą kvėpavimą įgavę svečių komandos žaidėjai ketvirtajame kėlinyje nemažino „apsukų“ ir jau pirmąją ketvirčio minutę įsiveržė į priekį (56:57). Tuo šeimininkų problemos nesibaigė – klaidos gynyboje ir neteisingi sprendimai puolime juos vis labiau „skandino“ – P. Balčiūno dvitaškis išvedė svečių komandą į priekį penkiu tašku skirtumu (59:64). Lyg to būtų maža, po dar vieno E. Daunoros sėkmingo prasiveržimo, K. Jankaičio nervai neatlaikė – už emocijų proveržį jis buvo nubaustas technine pražanga. E.Daunora realizavo baudos metimą ir išvedė savo komandą į priekį aštuoniais taškais (59:67). Likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes šeimininkai kilo į lemiamą šturmą, tačiau visas jų pastangas nubraukė puikus V. Vainausko vadovavimas komandai bei šaltakraujiški jo metimai – likus žaisti keturias minutes „Emobilus.lt & SK Mattas“ komanda vis labiau artėjo prie pergalės (63:71). Galutinį tašką rungtynėse padėjo P.Balčiūnas, kurio keturi iš eilės taškai užbaigė rungtynes. „Emobilus.lt & SK Mattas“ ramybė ir kantrus, protingas žaidimas atsipirko – jie šventė pergalę rezultatu 63:76.

Po rungtynių žaidžiantysis „Emobilus.lt & SK Mattas“ komandos treneris Eimantas Daunora pateikė trumpą komentarą apie rungtynes:

Šiaip gera kova, gana neblogai sužaidėm, nesustabdėm devinto numerio (red. past. – Gvido Kačiušio), manau dėl to tokia sunki kova ir buvo. Šiaip viskas gerai, vyrai susiėmė ir laimėjom.

Tuo tarpu „Kauno technikos kolegijos“ žaidėjas Vytautas Alonderis pabandė paanalizuoti kas nutiko jo komandai ketvirtajame kėlinyje:

Nežinau, iš tikrųjų, po dviejų kėlinių buvom gal pasimetę, trečią ir atlošėm normaliai taškų, ketvirtą kėlinį gal „biški“ užspaudė, padarėm klaidų, prametėm daug metimų, taip ir susidėjo, jie užpuolė gerai ir pralaimėjom.

„Kauno technikos kolegija“: Gvidas Kačiušis – 29 tšk. (6 išpr. praž.), Šarūnas Krilavičius – 12 tšk. (14 atk. kam., 6 blok. met.), Klaidas Jankaitis – 9 tšk. (5 išpr. praž.)

„Emobilus.lt & SK Mattas“: Vilmantas Vainauskas – 21 tšk. (5 perimt. kam.), Eimantas Daunora – 20 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Aurimas Gavelis – 11 tšk.

Paskutiniai komentarai (2 iš 2)

Linas2016 vasario 04 d., 07:00 val.
Šiuo atveju žingsnių taisyklė ne prie ko, nes buvo atliktas metimas (kamuolys atitrūkęs nuo rankos), o po metimo žaidėjas gali pats pasiimti kamuolį, nepriklausomai ar jis buvo blokuotas, ar nelietė lanko ir ar tai yra padaroma nenusileidus ant žemės.
Anonimas2016 vasario 03 d., 23:41 val.
Rugtynių eigoje buvo tokia situacija: žaidėjas darydamas dvižingsnį, pašokęs metė į krepšinį, bet varžovas padarė bloką, bet kamuolis atsidurė to metiko rankose ir jis su juo nusileido dviem kojom ant žemės. Taigi aš kaip megėjas norėčiau sužinoti ir išmokti taisyklę, nes teisėjų atžvilgiu buvau, neteisus ir skolingas cielą 10 eur. Todėl norėčiau kkl ekspertų, teisėjų ar šiaip nusimanančių apie krepšinį atsakymo. Nes kaip byloja FIBA KREPŠINIO TAISYKLĖS:
38.3.2. Žingsnių taisyklė pažeista, jeigu:
38.3.2.1. Perduodant kamuolį arba metant į krepšį, viena arba abi kojos gali būti pakeltos, bet nenuleistos ant grindų, kol kamuolys neišleistas iš rankų.
Šio paragrafo nepaisymas yra taisyklių pažeidimas.

Emobilus.lt & SK „Mattas“ be vargo įveikė „Kauno Technikos Kolegiją“ (2015 gruodžio 02 d., trečiadienis, 21:48 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Akademija“ palaužė „Kauno technikos kolegiją“ (2016 sausio 25 d., pirmadienis, 23:29 val.)emobilus.lt & SK „Mattas“ lengvai palaužė „BuyPCgame.eu“ komandos pasipriešinimą (2015 spalio 18 d., sekmadienis, 21:51 val.)emobilus.lt & SK „Mattas“ po permainingos kovos palaužė „Buritus“ ekipą. (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 23:03 val.)„Emobilus.lt & SK Mattas“ nesunkiai susitvarkė su BC „Straight“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 17:28 val.)Emobilus.lt & SK „Mattas“ neturėjo vargo su „Sparta“ (2016 vasario 09 d., antradienis, 22:37 val.)Birštono SC ‒ „Olimpas“ ekipa iškovojo nelengvą pergalę prieš „Kauno technikos kolegija“. (2016 kovo 09 d., trečiadienis, 19:58 val.)„emobilus.lt & SK „Mattas“ išvargo pergalę prieš „Spartą“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 23:58 val.)„emobilus.lt & SK Mattas“ ketvirtfinalį pradėjo sunkia pergale (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 23:32 val.)emobilus.lt & SK „Mattas“ nesunkiai įveikė „Brentex Trailer“ (2016 vasario 19 d., penktadienis, 22:28 val.)