Kauno oro uostas & KAMS vs Ryterna (58:82)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 17 d., Sekmadienis, 16:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Puikiai startavusi „Ryterna“ nesuteikė „Kauno Oro Uostui & KAMS“ iliuzijų apie pergalę

2016 sausio 17 d., Sekmadienis, 18:20 val., peržiūros: 1060

Sausio 17-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės E pogrupio akistata tarp aikštelės šeimininkų statusą turėjusios „Kauno Oro Uosto & KAMS“ komandos ir svečių padėtyje buvusių „Ryternos“ krepšininkų.

Susitikimo starte ekipos apsikeitė taikliais tritaškiais, tačiau tuomet aikštės šeimininkų puolime stojo ilgoka pauzė. Tuo tarpu „Ryterna“ pavydėtinu taiklumu bombardavo oponentų krepšį, 4 minutes privertė „Kauno Oro Uostą & KAMS“ tylėti, pati pelnė 16 taškų ir dar neįpusėjus ketvirčiui pasiuntė aikštės šeimininkus į gilų nokdauną (3:19). Po šio epizodo T.Anankos kariuna prabudo ir atsakė spurtu 7:0, kuris pjovė nuostolius iki vienženklės ribos (10:19). Vis dėlto kėlinio tiesiojoje „Ryterna“ susigrąžino dviženklį pranašumą ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 12:25.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Kauno Oro Uostą & KAMS“ į priekį vedė L.Alionio taiklūs metimai, bet jo ekipai ženkliai priartėti trukdė spragos gynyboje. Dar pirmoje ketvirčio pusėje „Ryternos“ atotrūkis ištirpo iki 7 taškų (23:30), tačiau tuomet G.Kamarausko armija vėl tarė savo žodį. „Ryternos“ snaiperiai smeigė tris tritaškius, iniciavo spurtą 0:13 (8 taškus pridėjo P.Lekečinskas) ir po šio akibrokšto „Kauno Oro Uosto & KAMS“ deficitas pasiekė 20 taškų ribą (23:43). Pirmosios rungtynių pusės finiše T.Anankos vadovaujama komanda taikliais baudų metimais truputį sumažino atsilikimą, bet įpusėjus mačui svečių persvara nekėlė abejonių – 27:45.

Po didžiosios pertraukos po tritaškį įsūdė M.Šidlauskas bei K.Dmitrijevas, o po pastarojo žaidėjo dvitaškio ,sužaidus apie 3 minutes, „Ryternos“ pranašumas šoktelėjo jau iki 26 taškųb (29:55). Po šio epizodo rezultatyvumo kreivė smuko žemyn ir toks žaidimo scnenarijus buvo kur kas parankesnis viena ranka pergalę laikantiems svečiams. L.Alionio taiklūs metimais šiek tiek apkarpė solidžią „Ryternos“ persvarą (36:58), tačiau ketvirčio pabaigoje G.Kamarausko kariauna laimėjo atkarpą 2:8 ir prieš paskutines 10 minučių džiaugėsi beveik pergalę garantuojančiu, 28 taškų atotrūkiu – 38:66.

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas, kuriame ekipos pasinėrė į improvizacijas. Visą kėlinį komandos ganėtinai panašiu tempu pildė savo taškų kraitį ir keitėsi sėkmingomis atkarpėlėmis. Po 6 P.Lekečinsko taškų paeiliui, „Ryterna“ atitrūko 31 taškų skirtumu (43:74), bet tuomet dvitaškį su pražanga realizavo H.Butkus (46:74), o jam įkandin 8 taškus pridėjo L.Alionis ir braukė deficitą iki 24 taškų (54:78). Vis dėlto laiko aikštės šeimininkų išsigelbėjimui jau buvo per mažai laiko ir „Ryterna“ neleido suabejoti savo pranašumu. Likus žaisti apie pusę minutės, neatlaikė P.Lekečinsko nervai, kuris po kietos pražangos nesuvaldė emocijų, nokautavo varžovą ir už tai užsidirbo diskvalifikacinę pražangą. Paskutinės sekundės praėjo be tikslių atakų ir, nepaisant kartaus epizodo susitikimo pabaigoje, „Ryterna“ šventė saldžią pergalę rezultatu 58:82.

Gintaras Kamarauskas („Ryterna“):

Neskaitant paskutinių sekundžių incidento, rungtynės Jums buvo tikrai geros. Puiki pradžia ir vėliau nepaleidote iniciatyvos iš savo rankų. Kas lėmė tokį žaidimą?

„Nusiteikimas nuo pat pirmų minučių. Be to, pradžioje mūsų pataikymas buvo tikrai geras. Tai leido mums pabėgti į priekį. Vėliau reikėjo tik atsilaikyti.“

Kaip pakomentuotumėte tą epizodą paskutinėmis sekundėmis, kuomet neišlaikė Jūsų aukštaūgio nervai ir šis smogė varžovui?

„Jis nėra iš tų žmonių, kuris būtų karštakošis. Tiesiog jį pavojingai stumdė į nugarą ir tokios pražangos gali sukelti rimtas traumas. Pilnai suprantu žmogų, kad taip pasielgė, nes jeigu teisėjai nesuvaldė žaidimo ir nešvilpė tokių pražangų, tai žmogus neteko kantrybės. Aš pats esu gavęs traumą panašioje situacijoje, kai išeini po krepšiu ir tave stumia į nugarą. Tai yra tikrai pavojinga stuburui ir po tokių epizodų galima tapti invalidu visam likusiam gyvenimui. Su tokiomis pražangomis tikrai nereikėtų žaisti ir tai manau, kad yra neprofesionalumas. Jeigu jau paleidai žmogų, tai nereikia jo stumti nugarą. Tiesiog žmogui neatlaikė nervai po tokių pražangų.“

„Kauno Oro Uostas & KAMS“ rungtynių nekomentavo.

„Ryternos“ pergalės kalviais buvo K.Dmitrijevas (18 tšk., 5 rez. p.), P.Lekečinskas (17 tšk., 12 atk. k.), M.Šidlauskas (15 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p., 2 bl., 5 išpr. pr.), G.Rinkevičius (9 tšk., 11 atk. k., 2 bl.), J.Mozerskis (6 tšk.), M.Semėnas (6 tšk.), A.Miliūnas (6 tšk.) ir D.Špakauskas (5 tšk., 6 rez. p.).

„Kauno Oro Uosto & KAMS“ gretose išsiskyrė L.Alionis (30 tšk.), A.Urbonavičius (10 tšk., 7 atk. k., 8 rez. p., 7 išpr. pr.), H.Butkus (9 tšk., 16 atk. k.) ir T.Ananka (9 tšk., 9 atk. k.).

„Ryterna“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje pasiekė ketvirtąją pergalę ir žengia be nesėkmių (4-0). „Kauno Oro Uosto & KAMS“ sąskaitoje visi penki pralaimėjimai (0-5).

„Ryterna“ po permainingos kovos palaužė „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipą ir išlygino serijos rezultatą. (2016 kovo 13 d., sekmadienis, 21:11 val.)Trečiajame kėlinyje siautėjusios „Hidraulinės Sistemos“ parklupdė „Kauno Oro Uosto & KAMS“ šešetuką (2015 spalio 30 d., penktadienis, 21:55 val.)LSMU ‒ „Statybų vizija“ įtikinamai nugalėjo „Kauno oro uosto & KAMS“ ekipą (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 21:51 val.)„Legama“ po atkaklios kovos turėjo pripažinti „Kauno oro uosto ‒ KAMS“ ekipos pranašumą. (2016 vasario 27 d., šeštadienis, 20:51 val.)Kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę pasiekė „Kauno oro uostas & KAMS“ (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:50 val.)Užtikrintą pataikymą rodžiusi Kauno švara įveikė Kauno oro uostas & KAMS (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 03:34 val.)„Ryterna“ eilinį kartą pasiekė triuškinamą pergalę (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 21:11 val.)Vilmista nusileido Kauno oro uostas & KAMS (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 02:11 val.)Kauno oro uostas & KAMS iškovojo pirmąją pergalę pusfinalyje. (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 22:46 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ neturėjo vargo su „Lenora“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 02:45 val.)