Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vs Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (68:71)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2013 gegužės 23 d., Ketvirtadienis, 14:00 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Tik pratęsimas sugebėjo išaiškinti "Basketnews.lt" Mažosios taurės čempionus

2013 gegužės 23 d., Ketvirtadienis, 23:30 val., peržiūros: 2529

Gegužės 23 dieną Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sporto arenoje vyko lemtinga kova dėl čempionų taurės. Čia, audringai palaikoma savo sirgalių, vietos gimnazistų komanda priėmė iš kiek tolėliau atvykus raseiniškius – Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos auklėtinius. Kaip ir dera tikram finalui, kovo buvo itin įtempta ir atkakli. Pirmaujanti komanda keitėsi daugiau nei tuziną kartų, o visas jėgas atidavusiems ir net traumų, nors nesunkių, išretintintiems komandų žaidėjams nepavyko išsiaiškinti čempionų taurės savininkų per pagrindinį rungtynių laiką. Po 40 minučių žaidimų rezultatui esant lygiam (61:61), ekipoms prireikė ir pratęsimo. Deja, Kaišiadorių atstovams nepadėjo namų sienos, o labiausiai prie to turbūt prisidėjo ketvirto kėlinio pabaigos netektis, kai nebetilpęs į asmeninių pražangų limitą, aikštelę turėjo palikti jų lyderis – Martynas Šumskis. Finalinė sirena skelbė, jog šiais metais "Basketnews.lt Lietuva" 10-12 klasių Mažosios taurės nugalėtojais tampa Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, įveikusi priešininkus rezultatu 68:71.

Rungtynes abi ekipos pradėjo gana nerezultatyviai – vyravo daugiau pozicinis ir aktyvia gynyba paremtas krepšinis, kuris, rodės, turėtų sukurti mažiau, bet garantuotesnių progų atakuoti krepšį. Visgi net ir po susikurtų puikių progų žaidėjams tekdavo skubėtį gynybon nieko nepešus puolime. Nieko gero nežadėjo ir klaidų skaičius – komandoms, per ketvirtį padariusioms po dviženklį klaidų skaičių, buvo ganėtinai sunku ir susikurti geresnių progų metimams. Šis rodiklis buvo šiek tiek palankesnis šeimininkų komandoms žaidėjams, geriau išnaudojusiems varžovų klaidas, po kurių tarsi tarano išguldytiems žaidėjams, nespėjantiems grįžti į pilnavertę gynybinę padėtį, galėjusiems laisviau jaustis didesnėje erdvėje, todėl kėliniui pasibaigus rezultatu 14:11, priekyje buvo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos krepšininkai.

Antrajame ketvirtyje, ženkliai sumažinus klaidų skaičių ir nepametinėjant kamuolio lygiose vietose, liko daugiau laiko pelnyti taškus, bet tai vis tiek nebuvo lengva – ekipos nesidrovėjo stabdyti oponentus pražangomis, nors kur kas dažniau prie baudų metimo linijos tekdavo stoti Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos auklėtiniams, kurie ir ten nerodė gero pataikymo. Didžiausią nuostolį patyrė kaišiadoriečiai, kėlinio pradžioje dvi iš eilės pražangas gavus ilgamečiui komandos lyderiui Martynui Šumskiui, kuris, gavęs šiek poilsio su mažiau žaidžiančiais komandos draugais ant atsarginių žaidėjų suolelio, tik nuo jo pakilęs netruko užsidirbti ir trečiąją, kas dar labiau sumažino lyderio laiką aikštelėje. Tuo tarpu Raseinių gimnazistams atsirado daugiau erdvės baudos aikštelėje, kurią veržliais metimais atakavo įžaidėjas Karolis Urbonas, prižiūrint pagrindinio savo aukštaūgio Manto Andrulio. Visgi raseiniškiai ne idealiai išnaudojo priešininkų lyderio nebuvimą aikštelėje ir prieš ilgąją pertrauką turėjo tenkintis 5 taškų deficitu – 32:27.

Matomai Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos komandos stratego taktika neleisti ilgosios pertraukos metu savo žaidėjams apšilinėti pasiteisino – jų ekipa beveik 5 minučių atkarpą sugebėjo ne tik atsilaikyti, bet laimėję ją beveik sausu rezultatu, netruko išsiveržti į priekį rezultatu 34:39. Keletos sėkmingų atakų dėka, šeimininkams pavyko atsiimti dalį prarasto skirtumo, tačiau dar keletos minučių atkarpoje Raseinių gimnazistai susprogdino dar vieną spurto užtaisą, po kurio pavyko pasiekti ir dviženklį pranašumą. Paskutinė kėlinio minutė nebu kažkuo išskirtinesnė už daugumo rungtynių matytus epizodus ir statiško žaidimo dėka kaišiadoriečiams deficitą leido sumažinti dviem taškais – 45:53.

Ketvirtasis kėlinys tapo tikru nervų karu ne tik Kaišiadorių gimnazistų sirgaliams, bet ir žaidėjams. Tikslams nugalėti tapo pateisinamos beveik bet kokios priemonės ir tai matėsi kaišiadoriečių trenerio veiksmuose bandyti paveikti rungtynių teisėjus, todėl už tai teko mokėti tokiose rungtynėse labai didele kaina – technine pražanga. Didelės naudos priešininkams ji neatnešė, o Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos auklėtiniai pradėjo aktyviau veikti puolime ir deficitas pradėjo po truputį mažėti. Rodės jau rungtynių vadžios jau perimtos į savas rankas, bet šeimininkų ekipa likus dviems minutėms žaidimo praranda savo lyderį – vienos atakos metu už ginčus su arbitrais Martynas Šumskis užsidirba techninę pražangą, o dar po vienos atakos jo pasirodymas rungtynėse baigtas – penktoji asmeninė pražanga verčia kaišiadoriečius ieškoti naujo lyderio. Nors puolimas rungtynių gale klostosi neblogai, tačiau įgijus trijų taškų persvarą (61:58), tenka atsisveikinti su aukščiausiuoju žaidėju Kąstyčiu Jonikaičiu. Raseiniškiai netrunka tuo pasinaudoti per keletą paskutinių atakų panaikina deficitą, o šeimininkams, nesėkmingai atakuojant krepšį paskutinę akimirką, aidi sirena, reiškianti, jog nugalėtojo išaiškinimas nusikelia dar bent 5 minutėms – 61:61.

Pratęsimo pirmosios minutės tarsi grįžta į pirmojo kėlinio amžius, kuriuose vyrauja chaosas ir kvailokos klaidos, neleidžiančios efektyviai išnauti rungtynėms skirto laiko. Kaišiadorių ekipos taktinės pražangos verčiamos priešininkų baudų metimais, kuriuos jie realizuoja ne itin gerai, ypač suprasdami savo komando situaciją. Vis dėl to pratęsime, nieko dorai nenuveikus po varžovų krepšiu Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos auklėtiniams, čempionais tampa Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazistai (68:71).

Dar neatsitokėjus po finalinės euforijos, Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos vyr. treneris Marius Kavaliauskas sakė: "Galiu pasakyti – varžovai esame tikrai lygūs. Susitikome pogrupyje, pasidalinome po pergalę namuose, tai šiandien mano kolega juokavo, sakydamas, kad išsiaiškinsime kurie stipresni. Komandos idealiai lygios, tai galbūt fortūna ir mūsų užsivedimas nuo antros žaidimo pusės padėjo pasiekti pergalę".

Prieš šias rungtynes vyko ir tritaškių trejetų varžybos, kuriose dalyvo visų finalo ketverto dalyvių komandos. Deja, vietomis komandos pasiskirstė atvirkštine tvarka, nei finalo ketverte. Po pirmojo rato "Basketnews.lt Lietuva" Mažosios taurės čempionų tandemas, sudarytas iš Aivaro Butkaus, Žygimanto Poškos bei Pauliaus Žyvatkausko buvo priverstas pripažinti varžovų snaiperinius sugebėjimus, todėl teko tenkintis ketvirtąja vieta, o po antrojo turo paaiškėjo kaip vietas pasiskirstė likusios komandos – garbingą trečiąją vietą iškovojo vietos Algirdo Brazausko gimnazijos trejetas: Julius Abrutis, Tadas Kepežinskas ir Lukas Aleksiūnas. Antrąja vieta galėjo džiaugtis Birštono gimnazija, kurią sudarė Osvaldas Braždžionis, Žygimantas Garmus bei Mantas Čepulionis. Na o šauniausiai abiejuose ratuose pasirodė Kauno Dainavos moksleiviai, bent tokiu būdu nuplaudami nepatekimą tarp prizininkų finalo ketverte ir vardiniais diplomais kartu su TopSport prizais džiaugėsi jų trio – Aidas Borodinas, Nerimantas Česnaitis ir Aivaras Borodinas.

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija: Martynas Šumskis – 20 tšk. (12 atk. kam., 8 išpr. praž.), Antanas Aleksandravičius – 19 tšk. (12 atk. kam.), Kastytis Jonikavičius – 9 tšk. (5 išpr. praž.)

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija: Mantas Andrulis – 22 tšk. (13 atk. kam., 5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Karolis Urbonas – 20 tšk. (9 išpr. praž.), Žygimantas Poška – 13 tšk.

Video reportažą rasite ČIA

Foto galeriją rasite ČIA

Puikiai sužaistas pirmasis kėlinukas lėmė Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazijos pergalę (2013 balandžio 05 d., penktadienis, 20:42 val.)''Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija'' mažosios taurės finale (2013 gegužės 13 d., pirmadienis, 21:25 val.)Startavo ''Basketnews.lt 2013'' 10-12 klasių taurė, pirmąją pergalę įsirašė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija (2013 kovo 19 d., antradienis, 19:28 val.)Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė Birštono gimnaziją ir pateko į mažosios taurės finalą (2013 gegužės 20 d., pirmadienis, 22:40 val.)Vilkijos gimnazija išplėšė pergalę Kaišiadoryse (2013 balandžio 15 d., pirmadienis, 10:42 val.)Atkaklioje kovoje "Vilkijos gimnazija" nugalėjo "Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnaziją" (2013 balandžio 10 d., trečiadienis, 22:12 val.)Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" ketvirtajame kėlinyje galutinai palaužė Kaišiadorių "Algirdo Brazausko gimnaziją" (2013 balandžio 11 d., ketvirtadienis, 19:02 val.)''Raseinių Prezidento J.Žemaičio Gimnazija'' lengvai nugalėjo ''Žiežmarių Gimnazija'' (2013 kovo 28 d., ketvirtadienis, 21:22 val.)''Vilkijos Gimnazija'' po atkaklios kovos įveikė ''Kaišiadorių Algirdo Brazausko Gimnazija'' (2013 balandžio 22 d., pirmadienis, 19:27 val.)''Vilkijos gimnazija'' nesulaukė pasipriešinimo iš Raseinių ''Prezidento Jono Žemaičio'' gimnazijos (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 23:56 val.)