Omega – United vs Sporto manija (91:86)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 23 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“

2015 rugsėjo 23 d., Trečiadienis, 23:23 val., peržiūros: 964

Rugsėjo 23-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre startavo „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ turnyras. Pirmosiose rungtynėse jėgas išmėgino aikštės šeimininkų statusą turėję „Omegos – United“ krepšininkai ir svečių vaidmenyje buvusi „Sporto Manija“.

Susitikimas prasidėjo permaininga, atkaklia ir rezultatyvia kova. Bet už poros minučių „Sporto Manija“ porą kartų driokstelėjo iš toli ir atitrūko 6 taškais (5:11). Tritaškiu atsakęs E.Dainys pjovė savo ekipos atsilikimą perpus (8:11), tačiau varžovai dar kartą smogė dviem 3 taškų vertės atakomis iš eilės (šį kartą dvitaškiai su pražangomis) ir po A.Kavaliausko taiklaus metimo, „Sporto Manijos“ atotrūkis priartėjo prie dviženklės ribos (8:17). Tiesa, beveik įpusėjus ketvirčiui, „Omega – United“ prabudo ir kurį laiką sėkmingai rungtyniavo abejose aikštės pusėse. Laimėta atkarpa 8:0 braukė skirtumą iki minimumo ir po A.Gedmino taiklaus tolimo šūvio, rezultatas tapo 16:17. Visgi „Sporto Manija“ dar kurį laiką neužleido neužleido pozicijų ir, likus žaisti beveik 4 minutes, M.Vaškūno kariauna vėl atitrūko 6 taškais (17:23). Svečių nelaimei, vėliau jų žaidimas vėl ėmė buksuoti ir estafetę perėmė „Omega – United“. Aktyvaus ir aštraus žaidimo dėka, R.Urkio auklėtiniai pirmąjį ketvirtį baigė spurtu 11:2 ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 28:25.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sporto Manija“ prisikasė iki minimumo (28:27). Suskubę atsakyti aikštės šeimininkai atsakė dviem sėkmingomis atakomis ir padidino persvarą iki 5 taškų (32:27), tačiau vėliau jų puolimas beveik 2 minutes tylėjo ir tuo suskubo pasinaudoti priešininkai. „Sporto Manija“ iniciavo spurtą 0:8 ir pakreipė rezultatą sau naudinga linkme (32:35). Iš toli prabilę „Omegos – United“ krepšininkai porą kartų lygino rezultatą (35:35 ir 38:38), bet įsiveržti į priekį svečiai neleido. 6 taškus paeiliui surinkusi M.Vaškūno armija šiek tiek atitrūko (38:44), o vėliau solo šou pradėjo A.Kavaliauskas ir 7 šio krepšininko taškai ne tik neleido oponentams priartėti, bet ir padidino atstumą iki 8 taškų (43:51). Pirmosios rungtynių pusės tiesiojoje „Omega – United“ braukė nuostolius iki 3 taškų (48:51), tačiau pastarosiomis minutėmis savo žaidimą diktuojanti „Sporto Manija“, kėlinio pabaigoje paspartino žingsnį ir įpusėjus mačui džiaugėsi 9 taškų pranašumu – 50:59.

Po didžiosios pertraukos komandos toliau neketino nusileisti viena kitai ir netrukus viskas, jau ne pirmą kartą šios dienos dvikovoje, ėmė krypti į kitą pusę. Energingiau startavę „Omegos – United“ krepšininkai, 4 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 11:1 ir po L.Lukošenkino tritaškio, rungtynių svarstyklės nusviro aikštės šeimininkų pusėn (61:60). Po šio epizodo pagyvėjo ir „Sporto Manijos“ puolimas ir užvirė atkakli kova taškas į tašką. Antroje ketvirčio pusėje G.Jevstignejevo ir E.Dainio rezultatyvios atakos leido „Omegai – United“ įgyti vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (69:65) ir nors netrukus varžovai vėl minimaliu atstumu alsavo į nugarą (71:70), bet tašką trečiajame kėlinyje padėjo L.Lukošenkinas ir dar vienas šio gynėjo tolimas šūvis, leido aikštelės šeimininkams prieš paskutinę susitikimo dalį pirmauti rezultatu 74:70.

Lemiamos rungtynių dalies pradžioje, „Sporto Manijos“ padėtis ėmė dar labiau komplikuotis, kuomet įsismaginę varžovai startavo 6 taškais be atsako ir pirmą kartą šios dienos mače įgyjo dviženklį pranašumą (80:70). Sudėtingoje situacijoje atsidūrę svečiai nesudėjo ginklų ir tradiciškai ne ilgai trukus vėl perėmė estafetę iš priešininkų. Pralaužusi ledus puolime, „Sporto Manija“ spurtavo 2:9 ir, po 5 P.Parachomiko taškų, priartėjo iki 3 taškų (82:79). Kiek vėliau dar porą svarių žodžių tarė L.Ivanovas bei A.Kavaliauskas ir, likus žaisti 1 minutę ir 36 sekundes, į priekį įsiveržė svečių komanda (83:84). Tiesa, jau sekančios atakos metu, E.Dainys grąžino pranašumą savo ekipai, o likus žaisti 55 sekundes, itin svarbų tritaškių įsūdė O.Brazdžionis ir „Omega – United“ nutolo 4 taškais (88:84). Paskutinėmis sekundėmis „Sporto Manija“ dar mėgino gelbėtis, naudodama pražangų taktiką, tačiau R.Urkio kariauna pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo rungtynes rezultatu 91:86.

Rolandas Urkis („Omega – United“):

Pirmosios rungtynės šiame turnyre. Kova buvo kieta, buvo daug pražangų. Varžovams šiek tiek geriau sekėsi pirmoje pusėje, o antroje estafetę perėmėte Jūs. Kas tą lėmė?

„Na tai tik pirmos rungtynės mums. Pirmus du kėlinius pasižiūrėjom kaip kas juda aikštėje. Pirmus du kėlinius aš dar dažniau keičiau žmones. Norėjau patikrinti žaidėjus. Mūsų tikslas šioje taurėje yra ne tik dalyvauti, bet ir patikrinti kai kuriuos naujus žmones. Vieniems žaidėjams geriau sekėsi, kitiems prasčiau, bet tie keitimai mus išbalansavo. O antroje pusėje nusistatėm pastovesnį penketą ir mums sekėsi kur kas geriau. Mūsų uždavinys buvo uždaryti Aidą Kavaliauską, kuris per pirmus du kėlinius sumetė į mūsų krepšį 17 taškų. Manau, kad šią užduotį įvykdėme ir gerokai sumažinom jo taiklių metimų skaičių. Tas ir nulėmė mūsų pergalę.“

„Omegos – United“ gretose pirmaisiais smuikais griežė E.Dainys (19 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), T.Žioba (17 tšk., 6 atk. k., 2 bl., 5 išpr. pr.), O.Brazdžionis (13 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Gedminas (13 tšk.), G.Jevstignejevas (8 tšk., 14 atk. k.) ir J.Špokas (8 tšk.).

„Sporto Manijos“ komandoje pasižymėjo P.Parachomikas (22 tšk., 10 atk. k., 5 per. k.), A.Kavaliauskas (21 tšk., 8 išpr. pr.), A.Šaulys (15 tšk., 8 išpr. pr.), V.Metelica (7 tšk., 5 rez. p.) ir L.Ivanovas (7 tšk., 11 atk. k.).

„A.Sabonio KC“ startas „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ pažymėtas nesėkme (2015 rugsėjo 24 d., ketvirtadienis, 23:13 val.)„Atletas ‒ LSU“ tvirtu žingsniu žengė į „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ olimpą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:17 val.)„LSU ‒ Atletas“ po banguotos kovos įveikė „Omegą ‒ United“ (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 20:52 val.)Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“ (2015 spalio 01 d., ketvirtadienis, 23:01 val.)„LSU ‒ Atletas“ be nesėkmių baigė pogrupio varžybas (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:03 val.)