Senukai vs Autotoja (62:91)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 16 d., Ketvirtadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Lemiamose serijos rungtynės „Autotoja“ neleido „Senukams“ pasvajoti apie pusfinalį

2015 balandžio 16 d., Ketvirtadienis, 23:54 val., peržiūros: 1347

Balandžio 16-ąją dieną, ketvirtadienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko trečiosios ir lemiamos „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusių „Senukų“ ir svečių rolėje buvusios „Autotojos“. Pirmajame susitikime „Autotoja“ nepaliko varžovams jokių vilčių (91:52), tačiau sekančiame mače sulaukė „Senukų“ revanšo (70:67) ir serijos likimas sprendėsi šiandien.

Pirmosios susitikimo minutės nebuvo itin rezultatyvios. Sužaidus 3 minutes, „Autotoja“ pirmavo rezultatu 1:4, o už minutės V.Žvirblio tritaškis padvigubino svečių persvarą (1:7). Tik ketvirčio viduryje pirmuosius taškus iš žaidimo pelnę „Senukai“ prisikasė iki 4 taškų (5:9), tačiau arčiau svečiai varžovų neprisileido. Kėlinio finiše „Autotoja“ kilo į dar vieną šturmą, paskutonį pirmosios dvikovos dalies atkarpą laimėjo rezultatu 2:7 ir po 10 minučių kovos „Autotoja“ džiaugėsi 9 taškų atotrūkiu – 11:20.

Antrojo ketvirčio starte „Autotojos“ snaiperiai užkūrė tikrą pirtį „Senukams“. Tritaškį smeigė V.Žvirblis, o jam įkandin dar porą pridėjo M.Kvedaras ir skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų (11:29). Po 3 minučių savo taškų sąskaitą atidarė ir „Senukai“, tačiau jų padėtis ir toliau komplikavosi. Įpusėjus ketvirčiui L.Andrijauskas taikliu baudos metimu padidino skirtumą iki 22 taškų (13:35) ir tai buvo skirtumo lubos šiame kėlinyje. Antroje kėlinio pusėje aikštės šeimininkai įsisiūbavo ir kur kas dažniau rezgė rezultatyvias atakas. Vis dėlto apsiginti nuo „Autotojos“ atakų „Senukams“ nebuvo lengva ir varžovai toliau rinkosi taškus. Tai lėmė, jog skirtumas svyravo neženkliai ir įpusėjus mačui „Autotoja“ išsaugojo 19 taškų pranašumą – 28:47.

Po didžiosios pertraukos „Senukai“ dar 4 taškais sumažino atsilikimą ir priartėjo iki 15 taškų (32:47). o dar pirmoje ketvirčio dalyje V.Paltanavičiaus dvitaškis sušvelnino skirtumą iki 14 taškų (39:53). Vis dėlto vėliau „Senukai“ bene kiekvienoje atakoje pažeidinėjo taisykles, trečiajame ketvirtyje prasižengė net 13 kartų ir tai leido „Autotojos“ krepšininkams okupuoti baudų metimo vietą. Per šį kėlinį svečiai metė net 19 baudų metimų, tačiau pataikė tik 9 ir tai leido „Senukams“ išvengti dar skaudesnių padarinių. Paskutinėmis minutėmis tik nuo baudų metimo atžymos taškus rinkęsi „Autotojos“ krepšininkai, padidino atotrūkį iki 21 taško ir laimėjo tris kėlinius rezultatu 44:65.

Paskutinos kėlinys tebuvo formalumas, kuriame buvo nemažai chaoso. Kėlinio pradžioje Ž.Kaminsko 4 taškai padidino skirtumą iki 25 taškų (44:69) ir „Senukai“ atsidūrė ant prarajos krašto. Visgi aikštės šeimininkai dar pamėgino sukurti stebuklą, smeigė tris tritaškius ir pjovė nuostolius iki 17 taškų (56:73). Visgi „Autotoja“ arčiau priešininkų neprisileido, spurtavo 0:8 ir išsklaidė visas abejones (56:81). Dvikovos finiše viskas toliau tekėjo sena vaga ir nuaidėjus finalinei sirenai, „Autotoja“ džiaugėsi solidžia pergale rezultatu 62:91.

Remigijus Kulikauskas („Autotoja“):

Šie varžovai reitinge žengė anksčiau, bet jau pirmose serijos rungtynėse sutriuškinot juos, o ir šiandien jie neturėjo daug vilčių. Kas leido taip sužaisti?

„Praeitas rungtynes, kurias pralaimėjom, beveik visas rungtynes vedėm. bet pabaigoje pritrūkom jėgų. Šiandien daugmaž visi susirinko. Aišku kelių svarbių žmonių dar trūko, bet šiandien žaidę vyrai įrodė savo klasę. Esu jiems labai dėkingas.“

Andrius Zareckis („Senukai“):

Antrose serijos rungtynės ištraukėt pabaigoje ir parodėt, kad galite laimėti prieš šiuos varžovus. Ko šiandien trūko? Kas nesiklijavo?

„Galbūt trūko tokio pat užsivedimo ir veržlumo, kuris buvo antrose rungtynėse. Pirmosiose rungtynėse atėjom nenusiteikę. Žinojom, kad jie stiprūs, bet negalvojom, kad taip mus subalados. Sekančiame susitikime jau žinojom ko laukti ir susikaupėm. O šiose rungtynėse nežinau kas atsitiko...Visko trūko. Ir veržlumo, ir atkovotų kamuolių. Baisiausia yra tai, kad neatsitvėrėm žaidėjų. Dėl to manau ir pralaimėjom.“

„Autotojos“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė V.Žvirblis (23 tšk., 6 atk. k.), M.Kvedaras (22 tšk., 6 atk. k., 12 rez. p., 6 išpr. pr., 30 naud. b.), Ž.Kaminskas (19 tšk., 7 atk. k., 7 išpr. pr.), H.Žilys (8 tšk., 8 atk. k.), L.Andrijauskas (8 tšk., 7 atk. k.) ir A.Račkus (6 tšk.).

„Senukų“ gretose išsiskyrė D.Kerinas (13 tšk., 5 rez. p.), M.Vitkauskas (13 tšk.), A.Zareckis (9 tšk.), A.Bulotas (8 tšk., 8 atk. k.) ir S.Karalius (8 tšk., 3 bl.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalyje „Autotoja“ susikaus su „Celsiu“.

Lemiamose pusfinalio rungtynėse „Celsis“ įrodė savo pranašumą (2015 balandžio 28 d., antradienis, 23:26 val.)Tritaškių negailėjusi „Autotoja“ triumfavo mažajame finale (2015 gegužės 02 d., šeštadienis, 19:39 val.)Puikiai sužaistas ketvirtas kėlinys leido „Senukams“ iškovoti pergalę prieš „KMT“ ekipą. (2014 gruodžio 11 d., ketvirtadienis, 22:53 val.)Ketvirtfinalį „Autotoja“ pradėjo sutriuškindama „Senukus“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)„Agava ASS & E+H“ nisileido „Senukams“ (2015 sausio 09 d., penktadienis, 02:11 val.)„Baltic Logistic Solutions“ po permainingos kovos privertė pasiduoti „Autotoja & Ekodora“ ekipą ir pasiekė istorinę pirmąją pergalę (2014 gruodžio 02 d., antradienis, 22:45 val.)„Kautra & Mesoderma – DB“ įveikė „Senukus“ ir džiaugėsi antra pergale (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 22:42 val.)„Autotoja“ antrą kartą įveikė ASU & NMA „AgroVIS“ ir žengia į ketvirtfinalį (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 00:57 val.)„Autotoja“ su kaupu atsirevanšavo „Celsiui“ ir grąžino pusfinalio serijoje pusiausvyrą (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:33 val.)„Autotoja & Ekodora“ nesunkiai įveikė „Acme“ ekipą (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 01:57 val.)