Kauno Saulės gimnazija vs Šiaulių Didždvario gimnazija (77:91)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2013 gegužės 07 d., Antradienis, 12:00 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

Šiaulių Didždvario gimnazija – "Basketnews.lt" Didžiosios taurės pusfinalyje

2013 gegužės 07 d., Antradienis, 13:47 val., peržiūros: 1609

Gegužės 7 dieną Kauno "Saulės" gimnazijoje įvyko "Basketnews.lt Lietuva" 10-12 klasių Didžiosios taurės ketvirtfinalio rungtynės, kuriose vietos auklėtiniai priėmė svečius iš Šiaulių Didždvario gimnazijos. Nuo pat pirmųjų minučių įgavę persvarą, šiauliečiai nei karto rungtynėse nesuteikę progos "Saulės" gimnazistams išsiveržti į priekį, rungtynes laimėjo 14 taškų skirtumu – 77:91 (17:28, 23:19, 19:21, 18:23).

Rungtynių pradžioje svečių ekipa galingu puolimu netruko išsiveržti į priekį ir gerai pataikydama metimus, po keturių minučių jau turėjo 11 taškų persvarą (7:18). Nors "Saulės" gimnazijos žaidėjai keliomis atkarpomis bandė sumažinti atsilikimą, tačiau pastangas nušluodavo šiauliečių atsakomosios atkarpos ir pirmąjį ketvirtį komandos baigė tokia pačia persvara – 17:28.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų komandos žaidėjo A. Januškos taikliu tolimu metimu, į kurį Didždvario gimnazijos auklėtiniai atsakė 7 taškų spurtu, tačiau po to pradėjo stigti taiklių metimų (visi tritaškiai metimai skriejo pro šalį) ir skirtumas ėmė tirpti. Geresnę antrąją ketvirčio pusę sužaidę kauniečiai prie ilgąją pertrauką sugebėjo priartėti prie oponentų 4 taškais ir kėlinį baigti rezultatu 40:47.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkų ekipai buvo pavykę persvarą sumažinti iki 3 taškų, tačiau daugiau nieko naudingesnio ta linkme nuveikti nepavyko – kelių sėkmingesnių epizodų dėka Šiaulių komandos žaidėjai padidino persvarą iki 8 taškų, o likusi ketvirčio dalis sužaista labai apylygiai, prieš lemiąmą kėlinį ir toliau pirmavo svečių ekipa – 59:68.

Paskutiniame ketvirtyje abiems komandoms nebeliko kur trauktis ir tik siekti pergalės. Šiauliečiai, kurių pagrindiniai žaidėjai rungtyniavo beveik be keitimų, žaidė sau įprastą žaidimą, kai tuo tarpu "Saulės" gimnazijos moksleiviai, svylant padams, laimės daugiau stengėsi ieškoti už tritaškių metimų linijos, bet metant iš nepatogių pozicijų, toli gražu ne visi metimai pasiekė tikslą. Nuo kėlinio vidurio Kauno "Saulės" gimnazijos krepšininkams teko žaisti be vyr. trenerio, kuris dėl diskvalifikacinės pražangos buvo priverstas palikti aikštelę. Tai atsispindėjo ir rezultatyvume. Likusi rungtynių dalis buvo sužaista rezultatu 6:8 ir po finalinio švilpuko pergale džiaugėsi Šiaulių Didždvario gimnazijos auklėtiniai rezultatu 77:91.

Šia pergale šiauliečiai iškovojo kelialapį į "Basketnews.lt Lietuva" 10-12 klasių Didžiosios taurės pusfinalį, kuriame vėl teks keliauti į Kauną. Čia jų jau laukia Šv. Pranciškaus (buvusi Julijanavos) mokykla, į pusfinalį iškopus be kovos.

Po rungtynių Šiaulių Didždvario gimnazijos vyr. treneris Mindaugas Dabkevičius, paklaustas, kas lėmė pergalę, sakė: "Padėjo laimėti kovingumas, geras darbas gynyboje, tuo pačiu apsygynus gerai ir užpuolėme. Ir ramybė – išlaikyti kamuolį, žaisti be klaidų iki kėlinio pabaigos".

Šiaulių Didždvario gimnazijos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo A.Meškauskas, pelnęs 22 taškus, vienu tašku mažiau įmetė dvigubo dublio autorius T.Grakauskas (10 atkovotų kamuolių), atitinkamai 20 ir 18 taškų surinko A.Globys bei E.Balsys, atidavęs net 9 rezultatyvius perdavimus.

Kauno "Saulės" gimnazijoje labiausiai pasižymėjo dvigubą dublį atlikęs J.Snudaitis (18 taškų ir 15 atkovotų kamuolių), 12 pataikė A.Aleknavičius, po 11 surinko A.Januška bei N.Beinorius, o dar 10 taškų indėlį pridėjo J. Kigas.

Šiaulių Didždvario gimnazija kovoje dėl bronzos nesunkiai palaužė Druskininkų gimnaziją (2013 gegužės 27 d., pirmadienis, 22:58 val.)"Kauno Saulės gimnazija" pasiekė užtikrintą pergalę (2013 balandžio 15 d., pirmadienis, 10:41 val.)Druskininkų ''Ryto'' gimnazija išsivežė pergalę iš Kauno (2013 balandžio 11 d., ketvirtadienis, 18:49 val.)Kauno ''Saulės'' gimnazija įrodė savo pranašumą prieš svečius iš Lazdijų (2013 balandžio 04 d., ketvirtadienis, 15:58 val.)''Kauno Saulės gimnazija'' nušlavė ''Birštono gimnaziją'' (2013 balandžio 18 d., ketvirtadienis, 18:16 val.)Rungtynėse, kuriose buvo pagerinti net penki komandiniai rekordai, įspūdingą pergalę pasiekė Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazija" (2013 gegužės 20 d., pirmadienis, 15:26 val.)