Šeduvos gimnazija vs Kauno Purienų vidurinė mokykla (63:82)Krepšinis.net taurė 9 kl. » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2009 balandžio 25 d., Šeštadienis, 16:00 val. @ Šeduvos gimnazija, Pilies 17, Šeduva LT-82224

Antroje rungtynių pusėje Kauno "Purienų vidurinė mokykla" galutinai palaužė varžovus ir laimėjo "Krepšinis.net 9kl" turnyrą

Nugalėtojai
2009 balandžio 25 d., Šeštadienis, 23:52 val., peržiūros: 4869

Turnyro pažiba tapo didysis finalas, kuriame dėl čempionų vardo susitiko namų sienų palaikomi "Šeduvos gimnazijos" auklėtiniai ir grupės varžybose juos sunkiai įveikę Kauno "Purienų vidurinės mokyklos" jaunieji krepšininkai. Pirmoje susitikimo pusėje komandas tarsi kažkas varžė ir tai lėmė, jog rungtynės klostėsi nerezultatyviai. Tiesa, po didžiosios pertraukos svečių iš Kauno tolimi metimai leido jiems atitrūkti ir tai suteikė jiems gerokai daugiau pasitikėjimo. Per paskutinius du ketvirčius kauniečiai neleido suabejoti jų pranašumu ir triumfavo varžovų arenoje, laimėdami finalinį susitikimą rezultatu 63:82 ir iškeldami brangiausią šio turnyro trofėjų į viršų. Naugingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas M.Krasinskas, surinkęs 32 naudingumo balus.

Rungtynių pradžia buvo ganėtinai vangi ir nerezultatyvi – sužaidus beveik pusę kėlinio rezultatas buvo 5:3 šeimininkų naudai. Vis gi, vėliau kauniečiai atsigavo ir persvėrė rezultatą, tačiau ketvirčio pabaigoje pranašumą į savp pusę susigrąžino "Šeduvos gimnazija" ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 17:15.

Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai kur kas dažniau klydo, nei jų varžovai (13 klaidų prieš kauniečių 5), tačiau padėtį šiek tiek lengvino visi 8 pramesti Kauno "Purienų vidurinės mokyklos" tolimi metimai. Vis gi, nerezultatyviame antajame kėlinyje ir vėl pranašesni buvo svečiai iš Kauno (8:13) ir po dviejų kėlinių būtent jie buvo priekyje rezultatu 25:28.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai retai metė iš dviejų taškų zonos, tačiau tą darė pakankamai taikliai (3/6). Pagrindinis svečių ginklas šiame kėlinyje buvo ne dvitaškiai metimai, o tolimi šūviai, kurių jie atliko kur kas daugiau (5/14) ir tai leido jiems perimti iniciatyvą ir nutolti nuo varžovų. Trečiąjį ketvirtį rezultatu 13:21laimėjo Kauno "Purienų vidurinė mokykla" ir po trijų ketvirčių kovos komandas skyrė jau 11 taškų – 38:49.

Nors paskutiniame kėlinyje šeduviečiams reikėjo kažko griebtis, norint pakovoti dėl pergalės, tačiau tai jiems sekėsi gana sunkiai ir priešininkai ne tik neleido visą kėlinį priartėti, tačiau dar ir padidino pranašumą. Vėl gi, viena pagrindinių tokios rungtynių eigos priežasčių buvo komandų taiklumo kontrastas, ypač tolimų metimų (kauniečiai: dvitaškiai 7/10, tritaškiai 3/6; šeduviečiai: dvitaškiai 9/14, tritaškiai 2/8). Toks susitikimo scenarijus lėmė, jog pirmąją vietą ir garbingiausią šio turnyro trofėjų iškovojo Kauno "Purienų vidurinė mokykla", laimėdami kėlinį 25:33 ir įtvirtindami pergalę rezultatu 63:79. Sveikiname čempionus!

Nugalėtojų komandos vadovas, R. Mieliauskas, po laimėtų finalo rungtynių kalbėjo: "Varžybos buvo vykdomos gan aukštam lygyje. Esam patenkinti ir teisėjavimu, ir ta bendra turnyro nuotaika. Džiaugiuosi, kad komanda pasirodė labai gerai. Esam šiais metais jau iškovoję Kauno mieste, savo amžiaus, pirmąją vietą. Taip pat vaikinai nenuvylė ir "Krepšinis.net 9kl" turnyre. Žaidėjų neišskiriu nė vieno – visi pasirodė labai gerai. Džiaugiuosi komanda ir manau, kad dar ateity šita komanda neblogai sublizgės."

Ryškiausi pergalės kalviai šiandien buvo M.Krasinskas (25 taškai ir 10 atkovotų kamuolių), N.Žilinskas (22 taškai), M.Nanartavičius (12 taškų) ir K.Červinskis (10 taškų ir 16 atkovotų kamuolių).

"Šeduvos gimnazijos" gretose išsiskyrė V.Jakavičius (29 taškai), M.Kniška (15 taškų) ir M.Sulžickas (10 taškų).

Pirmosiose varžybose "Purienų vidurinė mokykla" laimėjo triuškinamai (2009 kovo 23 d., pirmadienis, 13:55 val.)Kauno "Purienų vidurinė mokykla" neleido suabejoti savo pranašumu ir nesunkiai pateko į finalą (2009 balandžio 25 d., šeštadienis, 23:07 val.)Po labai permainingos kovos, sunki "Purienų vidurinės mokyklos" pergalė (2009 kovo 30 d., pirmadienis, 13:48 val.)"Šeduvos gimnazija" savo sienų padedami nesunkiai perkopė pusfinalio laiptelį (2009 balandžio 25 d., šeštadienis, 22:56 val.)Lengva "Šeduvos"gimnazijos pergalė (2009 balandžio 06 d., pirmadienis, 17:50 val.)