Ryterna vs Chemcentras (75:45)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2016 vasario 24 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Ryterna“ pateisino favorito vardą ir nugalėjo „Chemcentrą“

2016 vasario 24 d., Trečiadienis, 20:41 val., peržiūros: 1054

Vasario 24 dieną, 18:30 val., „Kauno energijos“ sporto salėje, įvyko „Įmonių“ lygos, „Didžiosios“ taurės pirmosios aštuntfinalio rungtynės tarp šeimininkų „Ryternos“ krepšininkų bei svečių „Chemcentro“. Aiškia šios poros favorite prieš rungtynes buvo laikoma „Ryternos“ ekipa, savo grupėje užėmusi pirmąją vietą, kai tuo tarpu „Chemcentras“ savo grupėje liko penktas.

Jau nuo pat susitikimo pradžios jautėsi šeimininkų pranašumas, kurie iškart nutolo ir po G. Rinkevičiaus dėjimo pirmavo 11:2. Nors ir „Ryterna“ pirmajame kėlinuke ir buvo įgijusi netgi penkiolikos taškų pranašumą, tačiau kėlinuką geriau užbaigė svečiai, kurie po A. Kurausko ir A. Gagiškio metimų sumažino skirtumą iki 21:13.

Antrajame kėlinuke „Chemcentras“ susidūrė su didelėmis problemomis puolime. Svečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, kuo puikiai naudojosi „Ryternos“ krepšininkai, vis didindami savo pranašumą. Po taiklaus tolimo M. Giedraičio metimo kėlinuko pabaigoje šeimininkai pirmavo 40:21.

Trečiajame ketvirtyje „Ryterna“ taškus rinko praktiškai vien tolimais metimais, kurių per kėlinuką pataikė penkis ir tik ketvirčio pabaigoje K.Dmitrijevas įmetė vieną dviejų taškų vertą metimą. Po trijų ketvirčių šeimininkų persvara jau nebekėlė abejonių 57:33.

Paskutinysis kėlinukas jau tebuvo formalumas, tačiau ir šį ketvirtį, kaip ir prieš tai tris, laimėjo „Ryternos“ krepšininkai, kurie nugalėdami „Chemcentrą“ rezultatu 75:45 iškovojo pirmąją pergalę aštuntfinalio serijoje.

Po rungtynių „Ryternos“ ekipos žaidėjas M.Šidlauskas apie komandos gynybą kalbėjo: aišku, praleidome 45 taškus, gal tai ir rodo, jog buvo gera gynyba, bet, manau, buvo truputį nelygios jėgos, varžovai visiškai neturėjo aukštų žmonių, ką mes ir išnaudojome – žaidėme per priekinę liniją“.

Tuo tarpu „Chemcentro“ ekipos treneris T. Jonkus, paklaustas, ar sunku buvo kažką priešpastatyti prieš komandą, turinčią gerai pataikančius žemus žaidėjus ir puikiai žaidžiančius aukštaūgius, kalbėjo: „sunku, bet šiandien kai dar lyg ir nusiteikę iš pradžių buvom kabintis, visvien, kokius turim rezervus, dar prisidėjo žaidėjo trauma pirmą sekundę, tada sumažėjo rezervas iki septynių, kai ir taip turėjom tik aštuonis. Ir klausimas, kaip čia bus kitoms rungtynėms. O šiaip, turime komandinius veiksmus gynyboje taikyti, jeigu norime prieš tokias komandas kažką dar pasiekti, ir greitinti žaidimą, šiuo atveju. Kai kuriom atkarpom pakrinta, tada atkarpą laimim, viskas tada pagal planą, bet žaidžiant 40 minučių, reikia aukštą meistriškumą išlaikyti. Šį kartą nepasisekė, bandysim kitose, galbūt ir varžovams bus juoda diena“.

Naudingiausi rungtynių žaidėjai:

Ryterna: Paulius Lekečinskas – 14 tšk., Darius Špakauskas – 13 tšk., Gintaras Rinkevičius – 12 tšk., Kęstutis Dmitrijevas – 10 tšk. (10 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Eduardas Straigis – 10 tšk. (5 rezult. perd.)

Chemcentras: Airidas Kurauskas – 16 tšk., Gytis Vyšniauskas – 7 tšk., Lukas Šaulevičius – 5 tšk.

„Ryterna“ ir antrą kartą užtikrintai įveikė „Chemcentrą“ (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 20:31 val.)„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai nugalėjo „Chemcentrą“ (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 23:33 val.)„Restauratoriai & Hausa“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Chemcentrą“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 22:57 val.)„Ryterna“ neturėjo vargo su „Karo medicinos tarnyba“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 21:11 val.)„Callcredit“ įveikė „Chemcentrą“ (2015 lapkričio 13 d., penktadienis, 10:31 val.)„Rapala“ sutriuškino „Chemcentras“ ekipą (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 20:24 val.)„Ryterna“ įtikinamai atsirevanšavo „Kauno Švarai“ (2016 vasario 10 d., trečiadienis, 21:42 val.)„Ryterna“ nesunkiai susitvarkė su LSMU ‒ „Statybų vizija“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 21:09 val.)„Ryterna“ parklupdė negausiai susirinkusius „Celsio“ krepšininkus (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 23:34 val.)Restauratoriai & Hausa turėjo rimtai paplušėti prieš „Chemcentrą“ (2015 gruodžio 21 d., pirmadienis, 00:02 val.)