Kauno aerouostas & Lana lecta vs Sabonio krepšinio centras (67:95)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2014 vasario 19 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Solidi „Sabonio Krepšinio Centro“ pergalė ir garbingo žaidimo pavyzdys

2014 vasario 19 d., Trečiadienis, 22:27 val., peržiūros: 1078

Vasario 19 dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko "Įmonių" lygos "Rind" pirmenybių mūšis be keitimų tarp fiktyviais aikštelės šeimininkais buvusių "Kauno Aerouosto & Lana Lecta" ir svečių rolėje atsidūrusio "Sabonio Krepšinio Centro" penketuko. Rungtynės prasidėjo atkaklia kova, tačiau "Sabonio Krepšinio Centras" žingsneliu lenkė varžovus ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 5 taškais, o įpusėjus susitikimui džiaugėsi jau 12 taškų persvara. Po didžiosios pertraukos "Kauno Aerouosto & Lana Lecta" lėktuvas toliau atsiliko nuo varžovų, o trečiojo kėlinio pabaigoje gan smarkokai pasmakrę prasikirto vienas šios ekipos krepšininkams ir jo komandos draugai liko keturiese. Vis dėlto, "Sabonio Krepšinio Centras" pademonstravo pagirtiną garbės supratimą ir taip pat pasodino vieną savo ekipos krepšininką ant suolo, taip likdami aikštėje keturi prieš keturis. Tiesa, paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame "Sabonio Krepšinio Centras" neleido suabejoti savo pranašumu ir šventė solidžią pergalę rezultatu 67:95.

Rungtynių pradžia geriau susiklostė aikštės šeimininkų statusą turėjusiai ekipai (5:1), tačiau netrukus "Sabonio Krepšinio Centras" čiupo iniciatyvą į savo rankas, spurtavo 2:12 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (7:13). Pora "Kauno Aerouosto & Lana Lecta" tritaškių antroje kėlinio pusėje pjovė skirtumą iki 2 taškų (13:15), bet ketvirtį šiek tiek sėkmingiau baigė "Sabonio Krepšinio Centras" ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė 5 taškai – 15:20.

Antrojo kėlinio starte "Kauno Aerouosto & Lana Lecta" krepšį iš toli bombardavo D.Sirtautas, tačiau jo taiklūs metimai sulaukė atsako ir abi ekipos įsmeigė po tris tolimus metimus. Visgi, "Sabonio Krepšinio Centrui" pavyko pataikyti dar ir porą dvitaškių, po kurių skirtumas tapo dviženklis (24:35), o po I.Birbalo bei E.Voronovo taiklių metimų, svečių persvara išaugo iki 14 taškų (26:40). Per likusį laiką "Kauno Aerouostas & Lana Lecta" neženkliai atsigriebė, bet įpusėjus mačui vis dar turėjo 12 taškų deficitą – 30:42.

Po didžiosios pertraukos "Kauno Aerouostas & Lana Lecta" toliau grindė savo puolimą tritaškiais metimais ir nors jų rezultatyvios atakos sulaukė atsako, bet trijų taškų vertės metimai leido aikštės šeimininkams suapvalinti deficitą iki 10 taškų (39:49). Visgi, kėlinio viduryje į darbą kilo "Sabonio Krepšinio Centras", kuris spurtavo 0:9 (6 taškus pelnė I.Birbalas) ir antroje ketvirčio pusėje skirtumas padidėjo iki 19 taškų (39:58). Likus žaisti šiek tiek daugiau, nei minutę, po kontakto su varžovu, pasmakrę prasikirto A.Gulbinas, kuris nors po poros minučių norėjo grįžti pabaigti rungtynių, tačiau po trumpų įkalbinėjimų rungtynių netęsė. Nepaisant to, vieno žaidėjo pranašumą galėję turėti "Sabonio Krepšinio Centro" krepšininkai, pasielgė itin garbingai ir pasodino vieną savo žaidėją ant suolo, taip likdami santykių aiškintis lygiomis pajėgomis. Per likusį laiką rezultato skirtumas išliko nepakitęs ir po trijų kėlinių svečiai išsaugojo 19 taškų pranašumą – 43:62.

Paskutiniame kėlinyje komandos daug improvizavo ir tiesiog žaidė savo malonumui. Ypač į akis krito tai, jog komandos dažniau rinkosi atakas užbaigti iš toli ir tą darė itin dažnai. "Kauno Aerouosto & Lana Lecta" snaiperiai per šį kėlinį išleido 14 metimų, iš kurių tinkelį skrodė 6, o "Sabonio Krepšinio Centras" metė tiek pat kartų, bet pataikė vienu metimu daugiau (7/14). Visgi, aikštelės šeimininkų problemos pirmosiomis minutėmis vis labiau didėjo ir įpusėjus kėliniui skirtumas pasiekė 30 taškų ribą (53:83), o netrukus V.Žvirblis išvedė savo ekipą į priekį rekordiniu 32 taškų skirtumu (56:88). Dvikovos finiše "Kauno Aerouostas & Lana Lecta" šiek tiek sumažino nuostolius, tačiau vistiek turėjo žemai lenti galvas prieš "Sabonio Krepšinio Centro" krepšininkus. Galutinis rungtynių rezultatas - 67:95.

Irmantas Birbalas ("Sabonio Krepšinio Centras"):

Šios rungtynės buvo išrinktos "Dienos rungtynėmis". Jos pateisino šį vardą ar ne?

"Kad mūsų rungtynės pasirinktos "Dienos rungtynėmis" yra labai malonu, o pateisino šį vardą, ar ne – nežinau. Turbūt nelabai. Visi turbūt tikėjosi atkaklesnės kovos. Mes irgi jos tikėjomės, bet gavosi taip, kad tiek mūsų, tiek varžovų komanda nesusirinko. Todėl tiesiog žaidėm penki prieš penkis, savo malonumui, o rezultatas yra toks, koks yra."

Kaip pakomentuotum tą epizodą, kai trečio kėlinio pabaigoje varžovai liko keturiese ir Jūs pasodinot vieną savo žaidėją ant suolo?

"Manau, kad tai yra varžovų gerbimas. Mes suprantam, kad rezultatas nėra pagrindinis dalykas. Kai turėjom tokią persvarą, tai manau tiek mums, tiek jiems keturi prieš keturis buvo daug smagiau žaisti, nei turint vieno žaidėjo persvarą."

Tomas Ananka ("Kauno Aerouostas & Lana Lecta"):

"Draugiškos rungtynės, Tik tiek."

"Sabonio Krepšinio Centrą" į pergalę vedė I.Birbalas (29 tšk., 29 atk. k., 58 naud. b.), D.Sirtautas (29 tšk., 5 rez. p.), V.Žvirblis (20 tšk., 11 rez. p.), E.Voronovas (12 tšk., 12 atk. k., 7 rez. p.) ir R.Bardauskas (5 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p., 2 bl.).

"Kauno Aerouosto & Lana Lecta" penketukui sekėsi taip: A.Stankevičius (18 tšk., 6 atk. k.), E.Kunigonis (18 tšk.), T.Ananka (15 tšk., 9 atk. k.), A.Gulbinas (11 tšk., 5 rez. p.) ir G.Šiupinas (5 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.).

"Sabonio Krepšinio Centras" "Įmonių" lygos "Rind" pirmenybių antrajame etape iškovojo penktąją pergalę ir žengia su trimis pralaimėjimais (5-3). "Kauno Aerouostas & Lana Lecta" patyrė penktąją nesėkmę ir savo sąskaitoje taip pat turi penkis laimėjimus (5-5).

„Sabonio Krepšinio Centras“ krito po pratęsimo (2013 spalio 30 d., trečiadienis, 22:51 val.)„Sabonio krepšinio centras“ pranoko „Celsį“ (2014 kovo 19 d., trečiadienis, 23:08 val.)„Sabonio krepšinio centras“ nesulaukė rimto pasipriešinimo iš „KTU“ komandos (2013 lapkričio 20 d., trečiadienis, 23:11 val.)„Sabonio krepšinio centras“ palūžo lemiamame kėlinyje (2014 kovo 05 d., trečiadienis, 21:52 val.)Nesustabdomai žaidę „Sabonio krepšinio centras“ nugalėjo „Best 4 you“ (2013 lapkričio 14 d., ketvirtadienis, 00:11 val.)Po sunkios kovos „Sabonio krepšinio centras“ įveikė „Ryterną“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 23:20 val.)Tik penkiese susirinkę „Sabonio krepšinio centras“ neatsilaikė prieš „Restauratorius“ (2014 kovo 26 d., trečiadienis, 23:45 val.)Įtemptoje kovoje „Sabonio krepšinio centro“ komanda nugalėjo „Trukmė & Kautra ‒ DB“ ekipą (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 22:38 val.)„Ryterna“ nepaliko jokių vilčių „Sabonio Krepšinio Centrui“ (2014 vasario 26 d., trečiadienis, 22:14 val.)A.Giedraičio vedami „Sweco“ ekipa nugalėjo „Sabonio krepšinio centrą“ (2014 vasario 12 d., trečiadienis, 22:58 val.)