Tegra vs Banga (93:78)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 kovo 12 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ Naujininkų sveikatingumo centras, Telšių g. 17, Vilnius, LT-02166

„Tegra“ pranoko „Bangą“

2014 kovo 12 d., Trečiadienis, 23:15 val., peržiūros: 1229

Trečiadienio vakarą VKL Elito divizione „Tegra“ po permainingos kovos rezultatu 93:78 įveikė Kauno „Bangos“ komandą.

Ekipos mačą pradėjo atkaklia bei rezultatyvia kova, tačiau D.Bimba per pirmas tris minutes užsidirbo tris asmenines pražangas bei stebėti rungtynes liko ant atsarginių žaidėjų suolelio (10:8). Jau netrukus E. Pundžius smeigė tolimą metimą, o „Bangai“ suregzti rezultatyvios atakos nepavyko (15:10). Tai ne itin patiko kauniečių vyriausiajam treneriui Š. Liesiui, kuris paprašė minutinės pertraukėlės. Tačiau ir tai negelbėjo – po P. Staigio dvitaškio bei tolimo metimo iš eilės „Tegra“ atitrūko 25:12, o svečių gretose pasipylė klaidos. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 27:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Banga“ spurtavo 6:0, sumažino deficitą 8-ių taškų 30:22 bei privertė „Tegros“ trenerį A. Umbrasą paprašyti minutinės pertraukėlės. Tačiau spurtas tęsėsi ir po jos (10:0, 30:26), o aikštelės šeimininkų deficitas staigiai tirpo. A. Karbausko dvitaškis „Bangos“ deficitą sušvelnino iki 2-ų taškų 38:36. Po dviejų kėlinių – 44:40.

Nors pirmąsias dvi kėlinio minutes nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų, netrukus tolimą metimą smeigė E. Pundžius bei grąžino „Tegrai“ saugesnę persvarą 49:42. Dvitaškiu atsakė V.Stanevičius, o aikštelėje užvirė chaosas, kurį nuraminti galėjo tik minutinė pertraukėlė. Po jos į aikštę žengė traumuotas H.Šliogeris, kuris nieko nedelsdamas pataikė dvitaškį. Ginklų sudėti neketino ir svečiai – 3 tolimais metimais iš eilės atsakė G.Bačiulis, kuris ne tik išlygino rezultatą, bet ir išvedė svečius į priekį 58:60. Būtent jo tritaškiu, aidint kėlinio pabaigą reiškiančiai sirenai, ir baigėsi ketvirtis.

Lemiamąjį kėlinį tritaškiu pradėjo A.Karbauskas, o T. Šablinsko du taškai, išprovokuota pražanga bei realizuotas baudos metimas „Tegros“ deficitą sušvelnino iki minimumo. Tritaškį smeigė M.Girnius, kurio metimas išvedė vilniečius į priekį 71:69. Aikštelėje virė atkakli kova, o A. Lubio dvitaškis kėliniui įpusėjus rezultatą išlygino 71:71. Tiesa, solidžią sportinė formą lemiamomis minutėmis pademonstravo E. Pundžius, kurio pastangomis „Tegra“ atitrūko 80:73. Vilniečiai suaktyvino gynyba ir „Banga“ kelių iš jos negalėjo rasti. Šeimininkai atitrūko 86:76, o Kauno komandos atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga. Bangavusi „Banga“ į Kauną sugrįžo rezultatu 93:78 nusileidusi „Tegros“ ekipai.

Arūnas Umbrasas, „Tegros“ treneris:

Pergalę, pasakyčiau, lėmė ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. Panaudojome visus dešimt žaidėjų, prisijungė ir H.Šliogeris, kuris turėjo traumą, bet pasiryžo ir padėjo. Kovingumas, nusiteikimas, tai ir padėjo.

Ar matėsi priešininkų pykčiai tarpusavyje? Taip. Be to, jie sužaidė vienas iš grubesnių rungtynių. Buvo daug tokių nesportinių pražangų, kurios privedė prie techninių. Tai padėjo mums susikrauti reikiamą taškų skaičių. Buvome pralaimėję 14-os taškų skirtumu, o dabar laimėjome 15-os.

Ar svarus komandos naujoko E. Pundžiaus indėlis lemiamomis minutėmis? Jis toks pat naujokas kaip ir aš (juokiasi, – aut. past.). Kaip jau ir minėjau, negaliu išskirti nė vieno žaidėjo: visi kovojo ir stengėsi. Nenoriu nieko išskirti.

Kalbant apie „Bangos“ komandą, jeigu ten pralaimėjome, o čia laimėjome, vadinasi, čempionate galima kovoti prieš kiekvieną ekipą. Šį kartą sėkmė šypsojosi mums.

Šarūnas Liesis, „Banga“:

Pritrūkome savitvardos. Viskas buvo kaip ir normaliai, bet jie per paskutines dvi minutes... Žinote, kai pasijunta žmonės, kad jie yra labai geri, išeina priešininkai. Vienas negali žaisti, nes kiti yra blogi, antras negali žaisti už tai, kad iš viso negali žaisti – jam čia viskas yra blogai. Visa tai susideda. Vietoj to, kad būtų galima baigti rungtynes teigiamu rezultatu, pralaimėjome. Bet tai yra mūsų problemos.

Kokios išeitys? Spręs komandos vadovas, ką daryti. Jeigu nenori žaisti, tai geriau pasiimti mažus vaikus, kurie žaidžia protingai ir rodo norą. O dabar yra taip, kad visi kiti yra blogi, tik jis vienas – geras. Taip niekados nebūna.

Priešininkų komanda – labai gera, normaliai žaidė. Paleidome „Tegrą“ pirmajame kėlinyje, jie atitrūko ir pasivyti tapo sunku. Juo labiau, kai atsiranda vidinės problemos. Jeigu būtume žaidę taip, kaip žaidėme, dar neaišku, kas būtų laimėjęs.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „Tegra“ 17, „Banga“ 6.
Didžiausias spurtas: „Tegra“ 13:0 (93:76), „Banga“ 14:0 (58:63).
Pirmaujanti komanda keitėsi 2 kartus, rezultatas buvo lygus 1 kartą.

„Tegra“ palaužė „Sporto maniją“ (2014 sausio 08 d., trečiadienis, 23:52 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Skaudus „Tegros“ dūris „Sporto Manijai“ (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 21:42 val.)L. Kirlio vedama „Vilniaus kolegija“ įveikė Kauno „Bangą“ (2014 vasario 12 d., trečiadienis, 23:00 val.)Vilniaus „Tegra“ ‒ Kauno „UNITED & Radijas Tau“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:12 val.)„Tegra“ ‒ Vilniaus kolegija (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 23:31 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)„Tegra“ nesunkiai įveikė „Rūdupio ‒ 2“ penketą (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 03:17 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)Banguotose rungtynėse pergalę šventė „Banga“ (2014 sausio 12 d., sekmadienis, 19:49 val.)