Detas ‒ Hoptrans & BRGroup vs UNO (85:73)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 spalio 12 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Pirmieji „Kauno Mero mažosios taurės 2015“ iššūkio taurės pusfinalį pasiekė „Detas Hoptrans & BRGroup“

2015 spalio 12 d., Pirmadienis, 23:02 val., peržiūros: 1097

Pirmadienį, spalio 12 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Kauno Mero mažosios taurės 2015“ ketvirtfinalio rungtynės, tarp vietos „Detas Hoptrans & BRGroup“ ir svečių „UNO“ ekipų. Susitikimą abi ekipos pradėjo rezultatyviomis atkarpomis, po kurių visą kėlinuką komandos žaidė apylygiai. Antrame kėlinuke vaizdas aikštelėje nesikeitė ir abi ekipos toliau viena po kitos keitėsi rezultatviais išpuoliais, ko pasekoje prieš ilgąją pertrauką trijų taškų pranašumą turėjo svečiai. Po pertraukos svečiai sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą, tačiau kėlinio pabaigą geriau sužaidę aikštės šeimininkai ir vėl sugrįžo į pirmaujančių rolę. Viskas sprendėsi ketvirtame kėlinuke, kuomet lemiamą spurtą ketvirčio pradžioje surengė „Detas Hoptrans & BRGroup“ ekipos krepšininkai bei įgijo dviženklę persvarą, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, „UNO“ žaidėjai panaikinti jau nebesugebėjo ir turėjo pripažinti priešininkų pergalę, kuri atvėrė jiems kelią į pusfinalį. 85:73 (24:23, 19:23, 19:13, 23:14).

Rungtynes septyniais taškais iš eilės pradėjo svečių ekipos krepšininkas G. Šuklevičius. Į tai „Detas Hoptrans & BRGroup“ lyderis M. Karpičius atsakė taikliu tolimu metimu ir kiek sušvelnino savo komandos deficitą. Kiek vėliau, dar pora sėkmingų atakų sužaidę „UNO“ krepšininkai įgijo septynių taškų pranašumą, tačiau čia pat keturis taškus be varžovų atsako pelnę aikštės šeimininkai sumažino jį iki trijų taškų. Vis tik, įpusėjus pirmam ketvirčiui ir toliau iš toli taikliai metę svečiai įgijo aštuonių taškų persvarą. Po paprašytos minutės pertraukėlės šeimininkai tarsi pabudo iš gilaus miego ir, daugiausiai M. Karpičiaus pastangomis, surengė spurtą 13:4, kurio dėka iki kėlinuko pabaigos perėmė iniciatyvą į savo rankas bei įgijo minimalų pranašumą. 24:23.

Antrojo kėlinuko pradžią geriau sužaidę aikštės šeimininkai dar labiau padidino skirtumą tarp komandų, tačiau ilgai jo neišlaikė, nes čia pat sėkmingą atkarpą sužaidę „UNO“ ekipos žaidėjai rezultatą išlygino. Kiek vėliau, penkis taškus iš eilės pelnę šeimininkai susigrąžino turėtą pranašumą, tačiau po tritaškį pataikę A. Olberkis ir G. Šuklevičius padėjo savo ekipai persverti rezultatą. Bėgant laikui „Detas Hoptrans & BRGroup“ ekipos krepšininkai ir vėl sustojo, kuo puikiai pasinaudoję svečiai dar šiek tiek atitrūko, tačiau neilgam, nes kėlinuko pabaigoje dominavęs aikštės šeimininkų lyderis M. Karpičius sumažino savo komandos atsilikimą iki trijų taškų. 43:46.

Po ilgosios pertraukos, trečią kėlinuką penkiais taškais iš eilės pradėję šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau toks skirtumas tarp komandų ir vėl ilgai neišsilaikę, nes A. Olberkio ir G. Dirkstčio dueto taškų dėka „UNO“ jau ne pirmą kartą šios dienos rungtynėse susigrąžino pirmaujančių vaidmenį. Kiek vėliau, kėlinuko laikui perkopus į antrą pusę komandų puolimas ėmė strigti, ko pasekoje taškai buvo renkami gana vangiai. Vis tik, pirmieji ledus pralaužė ir tvirtesnį pamatą lemiamai rungtynių daliai pastatė „Detas Hoptrans & BRGroup“ ekipos žaidėjai, kurie, per likusį laiką iki trečiojo kėlinuko pabaigos sužaidė sėkmingą atkarpą 8:2 ir įgijo trijų taškų pranašumą. 62:59.

Nors pačioje lemiamos rungtynių dalies pradžioje svečių lyderis A. Olberkis dar sumažino savo ekipos deficitą iki minimumo, tačiau čia pat, kaip vėliau paaiškėjo, lemtingą spurtą surengė „Detas Hoptrans & BRGoup“ ekipos krepšininkai, kurie pasinaudojo priešininkų nuovargiu ir pelnę keturiolika taškų, kai, tuo tarpu, svečiai pataikė vos vieną tritaškį, įgijo dvylikos taškų pranašumą. Vėliau „UNO“ komandos žaidėjai dar bandė vytis varžovus, tačiau kiekvienas grėsmingesnis jų priartėjimas pasibaigdavo dar vienu aikštės šeimininkų spurtu. Svečiams nepadėjo ir desperatiškas bandymas gelbėti pražangomis, ko pasekoje pergalę šventė „Detas Hoptrans & BRGroup“. 85:73.

Po šios pergalės „Detas Hoptrans & BRGroup“ žengė į „Iššūkio taurės“ pusfinalį, kuriame susitiks su „Kauno SRC“ ir „Senukų“ poros nugalėtoju.

Po pergalės nugalėtojų treneris Darius Laskys, paklaustas, kas padėjo atitrūkti ketvirto kėlinuko pradžioje, kalbėjo: „Na, manau todėl, jog mūsų atsarginių žaidėjų suoliukas buvo ilgesnis, todėl ir jautėsi, kad priešininkų lyderiai pavargo, nepataikė keleto metimų. Galbūt ir ūgis lėmė, mes esame truputį didesni ir juos po krepšiu šiek tiek sumindėme“.

„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“: Martynas Karpičius – 29 tšk. (11 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Povilas Žukaitis – 17 tšk., Ramūnas Buinevičius – 10 tšk. (12 atk. kam.)

„UNO“: Andrius Olberkis – 29 tšk. (7 rezult. perd.), Gediminas Šuklevičius – 20 tšk. (12 atk. kam., 5 išpr. praž.), Gintaras Dirkstys – 11 tšk. (8 išpr. praž.)

Po lengvo nokdauno atsitiesę BC „BOOM“ krepšininkai patiesė „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 22:57 val.)Kauno mero Mažosios taurės A pogrupio starte ‒ užtikrinta BC „Sporto fėjos“ & Detagamos pergalė (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:12 val.)„Kauno SRC“ išsaugojo pranašumą bei iškovojo kelialapį į finalą (2015 spalio 20 d., antradienis, 00:17 val.)Visas rungtynes pirmavę „UNO“ atlaikė „Kauno Rami“ šturmą (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 22:43 val.)„Baubilas“ po atostogų sugrįžo pergalingai (2015 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 22:47 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pasipriešinimo sulaukė tik pirmame kėlinuke bei pasiekė pirmą pergalę (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 23:19 val.)Po atkaklios kovos, negausiomis pajėgomis susirinkusi LSK „Technoera“ iškovojo bronzą (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 16:31 val.)„UNO“ pastangų prieš „Galerą“ neužteko (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:21 val.)„Sporto manija ‒ 2“ prieš dieną patirtą pralaimėjimo kartėlį išliejo ant „UNO“ (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:53 val.)