Compensa vs Kėgliai (57:50)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 balandžio 15 d., Trečiadienis, 21:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Compensa“ po atkaklios kovos eliminavo „Kėglius“

2015 balandžio 15 d., Trečiadienis, 23:55 val., peržiūros: 1261

Balandžio 15-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvykko pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės aštuntfinalio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusios „Compensos“ ekipos ir svečių teisėmis atvykusių „Kėglių“.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštelės šeimininkai (2:0), tačiau į varžovų dvitaškį „Kėgliai“ atsakė 6 taškais ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (2:6). Beveik visą likusį kėlinio laiką ekipos žengė koja kojon, skirtumas svyravo neženkliai ir priekyje išliko svečiai. Visgi paskutinį žodį pirmajame ketvirtyje taręs M.Samuolis, sušvelnino savo komandos atsilikimą iki 2 taškų ir po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 11:13.

Antrojo kėlinio starte „Kėgliai“ susigrąžino 4 taškų persvarą (11:15), bet netrukus „Compensa“ kilo į šturmą. M.Visockio bei M.Siriūnaičio tandemas iniciavo spurtą 6:0, po kurio rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (17:15), o po M.Samuolio tolimo šūvio, „Compensa“ atitrūko 3 taškų skirtumu (20:17). Antroje kėlinio pusėje abi komandos pabuvo priekyje ir tęsėsi atkakli bei permaininga kova. Visgi pirmosios mačo pusės finiše blykstelėjęs I.Krukonis padėjo „Kėgliams“ laimėti du kėlinius rezultatu 24:26.

Po didžiosios pertraukos „Compensa“ porą kartų driokstelėjo iš toli, spurtavo 8:2 ir apvertė viską aukštyn kojomis (32:28). Dar pirmoje kėlinio pusėje 4 taškus be atsako surinkę „Kėgliai“ grąžino pusiausvyrą (32:32), tačiau netrukus sulaukė identiško varžovų atsako ir „Compensa“ susigrąžino 4 taškų persvarą (36:32). Antroje ketvirčio dalyje įsismagino J.Marciulevičius, kuris smeigė keturis tritaškius ir po paskutinio taiklaus tolimo metimo, priekyje vėl atsidūrė „Kėgliai“ (42:44). Visgi paskutinėmis sekundėmis dvitaškį su pražanga realizavo M.Siriūnaitis ir šio krepšininko pastangomis „Compensa“ po trijų kėlinių turėji minimalią persvarą – 45:44.

Ketvirtasis kėlinys klostėsi ne itin rezultatyviai, tačiau šiek tiek geriau sekėsi „Compensai“. Per 8 minutes „Kėgliai“ surinko vos 2 taškus, o į tai aikštelės šeimininkai atsakė 6 taškais ir atitrūko 5 taškų skirtumu (51:46). Vis dėlto rungtynių finiše abi komandos sukruto. Likus žaisti 52 sekundes, J.Pileckas priartino savo ekipą iki minimumo (51:50), o sėkmingai apsigynę, svečiai turėjo progą persverti rezultatą savo naudai, tačiau ja nepasinaudojo ir ėmė sąmoningai pažeidinėti taisykles. Likus žaisti 22 sekundes. prie baudų metimo linijos stojęs M.Valatkevičius šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus ir išvedė savo komandą į priekį 3 taškų skirtumu (53:50). Po dar vienos nesėkmingos „Kėglių“ atakos, pergalės kontūrus išryškino M.Samuolis (55:50), o netrukus šis krepšininkas pakabino kamuolį virš lanko M.Siriūnaičiui ir pastarasis žaidėjas galingu dėjimu padėjo tašką šiame mače. Galutinis rungtynių rezultatas – 57:50.

Mindaugas Samuolis („Compensa“):

Sunki pergalė, vainikuota galinga dėjimu. Kas padėjo pabaigoje atitrūkti?

„Galbūt varžovai pabaigoje pradėjo nepataikyti. Mes pabaigoje susiėmėm į rankas ir žaidėm labiau susikaupę. Jie pabaigoje sakyčiau per anksti pradėjo bauduoti. Galėjo dar pamėginti perimti kamuolį. Abu kartus, kai priešininkai prasižengė, sumetėm visus baudų metimus ir laimėjom.“

Tautvydas Cylikas („Kėgliai“):

Lygiai kovojot visas rungtynes. Ko pritrūko pabaigoje?

„Baisiai nekrito. Daug metimų iš po krepšio prametėm. Tiesiog galbūt pritrūko sėkmės. Varžovams sekėsi geriau.“

Nugalėtojų komandoje pirmaisias smuikais griežė M.Samuolis (16 tšk.), M.Sakalis (14 tšk., 13 atk. k., 4 bl.), M.Visockis (8 tšk., 6 atk. k., 2 bl.), J.Medekšas (8 tšk., 6 atk. k.), M.Siriūnaitis (7 tšk.) ir M.Valatkevičius (4 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.).

„Kėglių“ gretose išsiskyrė J.Marciulevičius (16 tšk.), K.Zujus (14 tšk., 10 atk. k., 3 bl.), I.Krukonis (14 tšk., 5 išpr. pr.), J.Pileckas (4 tšk., 6 atk. k.) ir M.Dapšys (2 tšk.).

Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės ketvirtfinalyje „Compensa“ susitiks su BC „Ambi“ ir BC „Liukso“ poros nugalėtoju.

„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 23:18 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės bronzą išvargo „Komanda X“ (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:51 val.)„Sparta“ užsitikrino vietą pavasario lygos didžiojoje taurėje. (2015 balandžio 07 d., antradienis, 23:29 val.)„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)„Kėgliai“ nesunkiai įveikė „Kuršius“ (2015 kovo 27 d., penktadienis, 21:50 val.)BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“ (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 22:45 val.)„Kėgliai“ antroje rungtynių pusėje neatsilaikė prieš Elektrėnų „Senoji versmė“-geologas.lt (2015 kovo 30 d., pirmadienis, 03:25 val.)