Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija vs Kauno Šv. Pranciškaus mokykla (78:69)„Basketnews.lt 2015“ taurė 9 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 28 d., Antradienis, 09:45 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija po atkaklios kovos tapo pirmaisias finalininkais

2015 balandžio 28 d., Antradienis, 17:50 val., peržiūros: 692

Balandžio 28-ąją dieną, antradienį, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje įvyko „Basketnews.lt 9 kl.“ finalo ketverto kovos. Pirmajame pusfinalyje ginklus surėmė Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos auklėtiniai ir Kauno Šv. Pranciškaus mokykla.

Rungtynių pradžioje šiek tiek geriau sekėsi Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijai, kuri pelnė 6 taškus be atsako ir įsiveržė į priekį. Vis dėlto po 3 minučių tylos prabilo Kauno ekipa, o pralaužus ledus viskas klostėsi kur kas sklandžiau ir Šv. Pranciškaus mokyklos atstovai atsakė varžovams spurtu 0:10, kuris leido perimti pirmaujančiųjų estafetę (6:10). Ketvirčio viduryje ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis ir dar abi pabuvo priekyje, bet kėlinio finiše įsismagino Rumšiškių snaiperiai. Jie realizavo tris tolimus metimus, iniciavo spurtą 10:2 ir po pirmųjų 10 minučių sukrovė Antano Baranausko gimnazijai 5 taškų persvarą – 21:16.

Antrojo kėlinio starte komandos panašiu tempu rinkosi taškus ir tai leido V.Čižausko auklėtiniams išlaikyti pranašumą savo pusėje. Po 4 iš eilės R.Adžgausko taškų, Rumšiškių gimnazistai atitrūko 8 taškais (31:23), tačiau antroje kėlinio pusėje žaidimo vadžias perėmė Kauno komanda. M.Gliaudžio vedama Šv. Pranciškaus mokykla paskutinę pirmosios susitikimo pusės atkarpą laimėjo rezultatu 2:9 (7 taškus pridėjo minėtas žaidėjas) ir įpusėjus mačui Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijai beliko minimalus atotrūkis – 33:32.

Po didžiosios pertraukos Rumšiškių krepšininkai startavo ryžtingai, pelnė 6 taškus paeiliui ir sutvirtino savo pozicijas (39:32). Prabilę kauniečiai pjovė deficitą iki 3 taškų (39:36), tačiau tuomet prabilo Ž.Pilipčikas, kuris smeigė porą tritaškių, pridėjo 8 taškus prie savo komandos spurto 10:0 ir padidino atstumą tarp ekipų iki 13 taškų (49:36). Kėblioje padėtyje atsidūrę Šv. Pranciškaus mokyklos krepšininkai vėliau susiėmė į rankas ir ėmė mažinti nuostolius. Po J.Sankausko dvitaškio su pražanga skirtumas ištirpo iki 4 taškų (50:46), o M.Arlausko tritaškis pjovė skirtumą iki 3 taškų (54:51). Tiesa paskutinį žodį trečiajame priklausė A.Urbanavičiui, kuris realizavo abu baudų metimus ir grąžino Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijai 5 taškų pranašumą – 56:51.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis Rumšiškių Antano Baranausko gimazija padidino atotrūkį iki 9 taškų (60:51), tačiau netrukus prabilo ir kauniečiai, kurie atsakė 7 taškais iš eilės ir priartėjo iki 2 taškų (60:58). Vis dėlto tuomet įsismagino Rumšiškių toliašaudė artilerija su Ž.Pilipčiku priešakyje. Nors Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos puolimas nebuvo bevaisis, bet varžovai sparčiau rinkosi taškus ir tvirtino pergalės pamatus. Keturi taiklūs tolimi šuviai (tris iš jų pataikė jau ne kartą minėtas Ž.Pilipčikas) leido V.Čižausko kariaunai susikrauti dviženklę persvarą (76:64) ir išspręsti pirmojo pusfinalio dilemą. Susitikimo pabaigoje kauniečiai dar sušvelnino deficitą iki vienženklio, tačiau vistiek krito prieš Rumšiškių Antano Baranausko gimnaziją. Galutinis rungtynių rezultatas – 78:69.

Vytautas Čižauskas (Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija):

Didžiąją dalį rungtynių laiko pirmavot, bet varžovai nuolat lipo ant kulnų. Kas leido išlaikyti persvarą savo pusėje iki susitikimo pabaigos?

„Ko gero buvom stipresni, jei laimėjom, nors pradžioje to nesitikėjom.“

Su kuriais varžovais teks žaisti finale? Kokios Jūsų prognozės?

„Na pamatysim. Dar laukia ilga diena ir pamatysim, kaip čia bus. Kauniečiai turi tikrai gerą komandą. Ypatingai išsiskiria 10 ir 9 numeriai (Martynas Arlauskas ir Mantas Gliaudys – aut. p.). Jie ir tempė visą komandą. O kitas komandas dar pamatysim, kaip žaidžia. Žodžiu laukia ilga diena.“

Egidijus Rutkauskas (Kauno Šv. Pranciškaus mokykla):

Ko pritrūko šiose rungtynėse?

„Paprasčiausiai komanda nenusiteikė. Pritrūko kovingumo ir komandos lyderiams nesisekė. Ypač pataikyti iš toliau.“

Vis dėlto dar turite šansus iškovoti medalius.

„Turime, bet jeigu taip žaisime ir be ugnelės, tai nelabai kas gero ir nusimato.“

Rumšiškių komandoje pirmaisiais smuikais griežė Ž.Pilipčikas (30 tšk., 6 atk. k., 6 per. k.), A.Urbanavičius (14 tšk., 7 atk. k.), S.Meilutis (11 tšk.), J.Gedgaudas (10 tšk., 9 atk. k.), K.Treigys (9 tšk., 15 atk. k.) ir R.Adžgauskas (4 tšk., 9 atk. k.).

Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos gretose išsiskyrė M.Arlauskas (27 tšk., 12 atk. k., 5 rez. p., 3 bl., 30 naud. b.), M.Gliaudys (21 tšk.), J.Sankauskas (17 tšk., 6 rez. p.), K.Keblaitis (2 tšk., 8 atk. k.) ir P.Semaško (2 tšk., 6 atk. k.).

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija po sunkios kovos iškėlė „Basketnews.lt 9 kl.“ taurę į viršų (2015 balandžio 28 d., antradienis, 18:01 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo pusfinalyje ir nuskynė bronzą (2015 balandžio 28 d., antradienis, 17:57 val.)