Tegra vs Rūdupis – 2 (96:55)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2013 lapkričio 18 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ Ekinstos laisvalaikio centras, Vytenio g. 46b, Vilnius, LT-03229

„Tegra“ nesunkiai įveikė „Rūdupio ‒ 2“ penketą

2013 lapkričio 19 d., Antradienis, 03:17 val., peržiūros: 1384

Pirmadienio vakarą "Tegros" komandą savo namų aikštėje priėmė Prienų "Rūdupio" antrąją komanda ir bandė išnaudoti savų sienų pranašumą bei, savaime suprantama, apginti Vilniaus miesto krepšinio mėgėjų garbę. Šios tarpmiestinės rungtynės, kaip ir įprasta, abiems komandoms yra nemenkas iššūkis, nes tenka žaisti prieš komandą ir žaidėjus, su kuriais akistatos dažniausiai nėra tekę turėti. Visiškai priešingai, žaidžiant įprastose miesto lygose daugelis žaidėjų yra daugiau-mažiau pažįstami. Atsižvelgiant į patirties bei namų patirties pranašumą, šių rungtynių favoritai buvo "Tegros" komanda, ką jie ir įrodė visiškai dominuodami aikštelėje.

Pirmąjį kėlinį daug stambesniu ir grėsmingesniu pagrindiniu penketu pradėjo namų, „Tegros“, ekipa. Šeimininkų komandos penketas buvo ir aukštesnis, ir stambesnis, tuo tarpu, „Rūdupio“ rinktinė atvyko beveik be aukštų žaidėjų ir vos šešiese. Jau nuo pat rungtynių pradžios Vilniaus komanda sėkmingai ir efektyviai naudojo savo pagrindinius ginklus, dominavo po krepšiu, bei demonstravo savo pranašumą. Puikus komandinio pasirodymo bei individualių Alano Dzeranovo, Gyčio Sušinsko ir Tado Šablinsko pastangų dėka „Tegra“ nubloškė „Rūdupį“ pirmajame kėlinyje ir skambant paskutiniam kėlinio švilpukui dominavo rezultatu – 27:9.

Antrajame kėlinuke Prienų ekipa sugebėjo kiek sustyguoti savo žaidimą bei perėmė iniciatyva gynyboje. Išnaudojusi tai, kad „Tegra“ išleido savo antrąją sudėti bei vedama Mantvydo Gečionio ir Igno Snapaičio gana sėkmingai priešinosi Vilniaus komandai bei neleido jiems didinti persvaros. Vienintelis žaidėjas iš antrosios sudėties, individualiais veiksmais tempęs „Tegros“ komandą buvo Edgaras Matusevičius, įnešęs naujos ugnies šeimininkų ekipoje. Kaip paaiškėjo vėliau, būtent šis kėlinys Prienų ekipai buvo sėkmingiausias per visas rungtynes.

Trečiojo kėlinuko pradžia, o konkrečiau, kaip jį pradėjo Mantvydas Gečionis, įžiebė vilties Prienų komandai bei privertė sunerimti „Tegrą“. Pastarasis žaidėjas kone be atsako pelnė 11 taškų iš eilės, kurių tarpe – trys tritaškiai beveik paeiliui. Visgi, „Tegra“ nė neplanavo nusileisti. Lyg įjungė antrąją pavarą, šeimininkai savo pranašumą didino dar sparčiau, nei pirmoje pusėje. Viena pagrindinių to priežasčių – Tado Šablinsko dominavimas po krepšiu – aukštaūgis vien per šį kėlinį atkovojo 10 kamuolių. Galima sakyti, kad baudos aikštelėje šiame kėlinyje priklausė būtent jam. Tuo tarpu, tarp gynėjų išsiskyrė Alanas Dzeranovas („Tegrą“), dominavęs už baudų aikštelės ribų. Šis duetas per kėlinį sumetė 22 taškus, t.y. daugiau, nei visa Prienų komanda, o „Tegrą“ savo persvarą padidino iki nepadorios – 33 taškų. Po trečiojo kėlinuko, rezultatas – 78:45.

Ketvirtasis kėlinukas abiems komandos buvo tiesiog formalumas. Komandos atsipalaidavo, susilpnino gynybą, ir, rodos, laukė, kol pasibaigs rungtynės. Nepaisant abiejų komandų trenerių bei kapitonų kalbų, komandos niekaip negalėjo susikaupti ir kovoti. „Rūdupio“ ekipa, irgi, atrodė susitaikė su rungtynių baigtimi ir tiesiog žaidė lengvą krepšini savo malonumui. Tuo tarpu, „Tegros“ treneris ketvirtajame kėlinuke leido pasireikšti mažiau žaidusiems žaidėjams bei bandė ir tobulino puolimo schemas. Po gana vienpusiškų rungtynių švieslentė rodė užtikrintą „Tegros“ pergalę, rezultatu 96:55.

Rolandas Knyza (Vilniaus "Tegros" treneris): "Nėra kažkokių konkrečių faktorių, kas šiandien padėjo laimėti. Tiesiog, varžovas ganėtinai silpnas, mano galva. Nelabai mums parankios rungtynės, nes susitraumavo vienas žaidėjas (Gytis Sušinskas), o ir žaidimas išsiderino, nes varžovai nelabai gynėsi. Prastas atsiliepimas apie šias rungtynes, nebuvo jokio pasitenkinimo žaisti."

Kęstas Aliukevičius (Prienų "Rūdupis" – 2): "Pirmiausia tai trūko žaidėjų. O jau po to sekė kiti faktoriai, kaip jėgų trūkumas. Kelionė irgi išvargino, tas laikas rungtynių gana vėlus, nesame pratę žaisti taip vėlai. Reikia tikėtis, kad po traumų greičiau atsigaus žaidėjai ir bandysime atsirevanšuoti namie."

SLK „Patriotai“ turėjo vargo su penkiais „Rūdupis ‒ 2“ atstovais (2014 sausio 07 d., antradienis, 23:44 val.)„Tegra“ palaužė „Sporto maniją“ (2014 sausio 08 d., trečiadienis, 23:52 val.)„Vilniaus kolegija“ nokautavo negausiai susirinkusį Prienų „Rūdupį-2“ 94:82 (2013 lapkričio 29 d., penktadienis, 12:35 val.)„Tegra“ pranoko „Bangą“ (2014 kovo 12 d., trečiadienis, 23:15 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Prienų „Rūdupis – 2“ 84:81 (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 23:00 val.)Prienų „Rūdupis ‒ 2“ pirmavo beveik visas rungtynes, tačiau pralaimėjo (2014 vasario 25 d., antradienis, 23:56 val.)Vilniaus „Tegra“ ‒ Kauno „UNITED & Radijas Tau“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:12 val.)Skaudus „Tegros“ dūris „Sporto Manijai“ (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 21:42 val.)Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų (2014 kovo 04 d., antradienis, 22:16 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)