UNITED & Radijas Tau vs Tegra (81:72)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 vasario 04 d., Antradienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„United ‒ Radijas Tau“ antrą kartą privertė kapituliuoti „Tegrą“

2014 vasario 05 d., Trečiadienis, 00:35 val., peržiūros: 1580

Antradienio vakarą Lietuvos "Elito" lygoje savo jėgas antrą kartą sezone išmėgino "United – Radijas Tau" ir "Tegra". Šeimininkai savoje salėje bandė įrodyti, jog parsivežta pergalė iš Vilniaus nebuvo atsitiktinė. Savo ruožtu svečiai turėjo visai kitus užmojus – atsirevanšuoti ir pasigerinti savo padėtį turnyrinėje lentelėje. Pirmąjį kėlinį šeimininkai pradėjo itin užtikrintai, tačiau antrame apsukas sumažino. Po ilgosios pertraukos skirtumas ir vėl ėmė augti "United – Radijo Tau" ekipos naudai. Ketvirtojo kėlinio viduryje atrodė, kad šeimininkų pranašumas vargu ar kelia abejonių, tačiau "Tegros" vyrai kovojo iki pabaigos ir atkūrė intrigą. Vis tik, "United – Radijas Tau" reikiamu metu susitelkė ir iškovojo dar vieną pergalę rezultatu (81:72).

Susitikimą "United – Radijas Tau" pradėjo Andriaus Gedmino tritaškių tirada, kuri padėjo šeimininkams atitrūkti nuo varžovų (13:9). Nors greitai skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų (13:11), tačiau tada kauniečiai įjungė kiek aukštesnę pavarą. Laimėję atkarpą 9:0 šeimininkai jau turėjo dviženklį pranašumą (22:11). Ketvirčiui baigiantis abi komandos apsikeitė keletu sėkmingų atakų ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių varžovus skyrė 10 taškų (26:16).

Nors antras kėlinukas prasidėjo taikliu šeimininkų tritaškiu, tačiau čia pat varžovai atsakė atkarpa 0:8 ir skirtumas sumažėjo jau tik iki 5-ių taškų (29:24). Šeimininkai trumpam atsitiesė bei pelnė keturis taškus be atsako (33:24), tačiau kėlinuką sėkmingiau užbaigė "Tegros" vyrai. Jie ne tik sustabdė galingą "United – Radijo Tau" puolimą, tačiau ir patys pelnė 5-is taškus, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė tik 4 taškai (33:29).

Trečią kėlinį "United – Radijas Tau" pradėjo lyg ant sparnų. Šeimininkai surengė spurtą 18:1 ir skirtumas tapo triuškinamas (51:30). Po tokios įvykių sekos įvykiai aikštėje kiek stabilizavosi ir nei šeimininkai sparčiai didino persvarą, nei jų varžovai kardinaliai nepakreipė įvykių eigos savo naudai. Vis tik, per likusį ketvirčio laiką vilniečiai sugebėjo "atžaisti" du taškus ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 19-os taškų deficitą (61:42).

Ketvirtojo kėlinio metu "United – Radijas Tau" ėmė gyventi pergalės nuotaikomis. Nors svečiai trumpomis atkarpomis mažino skirtumą, tačiau jis ir toliau buvo ganėtinai saugus (63:48), (64:53). Kėlinio viduryje ekipas vis dar skyrė 11 taškų (72:61). Būtent tada svečiai kilo į lemiamą šturmą. Surengę spurtą 0:7 "Tegros" žaidėjai atsilikinėjo jau tik 4-iais taškais (72:68). Leonardas Ivanovas dviem taikliais baudų metimais kiek pataisė šeimininkų padėtį (74:68). Rezultatui esant (74:69) "United – Radijas Tau" sudėliojo visus taškus ant "i". Kauniečiai pelnę 7-is taškus be atsako vėl nutolo saugiu atstumu (81:69). Rungtynes taikliu tritaškiu užbaigė svečiai, tačiau pergalės iškovoti tai nepadėjo (81:72).

Po rungtynių "United – Radijo Tau" gynėjas Liutauras Lukošenkinas sakė: "Manau pergalei pamatus padėjo trečiojo kėlinio pradžia, kada pataikėme keletą tolimų metimų ir nutolome. Taip pat savo padarė ir susikaupimas. Varžovai šiandien sužaidė geriau nei pirmose tarpusavio rungtynėse, tačiau mes savo ruožtu stengėmės apginti Kauno vardą. Šiandien varžovai laiku pastatė zoninę gynybą, kas mums buvo kiek neparanku ir tai padėjo jiems mus prisivyti, tačiau pergalę iškovoti pavyko".

"Tegros" ekipos strategas Arūnas Umbrasas po susitikimo kalbėjo: "Lyginti pirmas ir antras rungtynes asmeniškai man yra sunku, nes tada dar neteko vadovauti "Tegros" komandai. Vis tik, akivaizdu, kad ši komanda mums yra neparankus varžovas. Visi varžovų žaidėjai yra pataikantys tritaškius, o kai kurie iš jų tolimus metimus realizuoja geriau nei metimus iš artimesnės distancijos. Iš pradžių mums nesisekė. Galiu pasakyti, kad sužaidėme šiandien du gerus kėlinius ir tokius pačius du blogus. Vis tik, manau varžovams davėme neblogą kovą. Turėjome šiandien savo šansą, tačiau neužpuolėme, o po to negrįžome laiku į gynybą, praleidome svarbų tritaškį ir galima sakyti palaidojome šias rungtynes. Visą laiką komandos vyrams sakau, kad net ir pralaiminėjant 20-ies taškų skirtumu reikia kovoti ir nenuleisti galvų. Dešimt minučių yra labai daug ir gali visko būti. Reikia kautis ir tada ateis sėkmė. Pačios varžybos manau gavosi gražios. Varžovų stiprybė manau buvo ramumas. Taip pat kiek nustebino varžovų žaidėjas Giedrius Jevstignejevas, jo atkovoti kamuoliai bei kovingumas. Kuomet mes varžovams pasiūlome tokį patį kovingumą, lyg ir mūsų komanda žaidžia geriau. Vis tik, manau, kad varžovų stiprumas yra tame, kad jie yra susižaidę. Krepšininkai vienas kitą jaučia, yra jauni bei gerai susižaidę. Ta pati komanda žaidžia ir Regionų lygoje, kas iš karto matosi aikštėje. Taip pat reikia dar kartą akcentuoti, kad tai tritaškininkų komanda. Nepaisant to, kad nepavyko laimėti šiandien, galiu pasakyti, kad čempionatas dar ilgas (šypsosi)".

UNITED & Radijas Tau: Leonardas Ivanovas – 20 tšk. (10 atk. kam.), Liutauras Lukošenkinas – 18 tšk., Aidas Kavaliauskas – 17 tšk. (8 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Andrius Gedminas – 16 tšk., Giedrius Jevstignejevas – 10 tšk. (23 atk. kam.)

Tegra: Alanas Dzeranovas – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Vaidas Bendikas – 16 tšk., Henrikas Šliogeris – 14 tšk.

„United & Radijas Tau“ netikėtai lengvai sutriuškino „Vilniaus kolegiją“ (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 23:29 val.)„United ‒ Radijas Tau“ parklupdė dar vieną Vilniaus ekipą (2013 lapkričio 26 d., antradienis, 23:21 val.)„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)„United & Radijas Tau“ išlygino serijos rezultatą (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:14 val.)Andriaus Gedmino tritaškių šou atnešė „United & Radijui Tau“ trečią pergalę Elito lygoje (2013 gruodžio 03 d., antradienis, 23:14 val.)Vilniaus kolegija neprilygo „United & Radijas Tau“ komandai (2014 kovo 13 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)„Kauno autobusai“ išsivežė pergalę į Kauną mače prieš „Tegrą“ 95:85 (2014 kovo 05 d., trečiadienis, 22:58 val.)Vilniaus Elito lygos derbyje pergalę iškovojo „Tegra“ (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:38 val.)Vilniaus kolegija iškovojo svarbią pergalę prieš „Tegros“ ekipą (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 20:49 val.)„Sporto manija“ ketvirtąjame kėlinuke įrodė savo pranašumą prieš „United & Radijas Tau“ ekipą ir žengė į Elito lygos pusfinalį (2014 gegužės 26 d., pirmadienis, 23:03 val.)