Parabelis vs Ryterna Group (77:65)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Didysis finalas
2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 20:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Visas rungtynes pirmavęs „Parabelis“ apgynė pavasario „Sportturo“ taurės nugalėtojų titulą

2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 23:39 val., peržiūros: 1513

Sekmadienį, gegužės 3 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, pavasario „Sportturo“ didžiosios taurės 2015 didysis finalas, kuriame susitiko šeimininkų teises turėjęs „Parabelis“ ir svečiai „Ryterna Group“. Rungtynių pradžia dar buvo pakankamai apylygė, tačiau laikui bėgant šeimininkai vis labiau tolo. Vis tik, kelis momentus rezultatyviau sužaidė „Ryterna Group“ ir sumažino atsilikimą iki vienženklio, tačiau rungtynes geriau užbaigę „Parabelio“ krepšininkai džiaugėsi auksu. 77:65 (15:12, 25:15, 21:24, 16:14).

Susitikimo pradžioje abi komandos dar žaidė labai panašiai ir abi viena po kitos keitėsi greitomis atakomis, tačiau įpusėjus pirmam kėlinukui spurtavęs „Parabelis“ sugebėjo įgyti septynių taškų pranašumą. Vis tik, paskutinę ketvirčio minutę geriau sužaidė „Ryterna Group“ ekipos krepšininkai, kurie sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki trijų taškų. 15:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje visa galva aukščiau buvo aikštės šeimininkų krepšininkai, kurie surengė spurtą 9:0 ir atitrūko nuo priešininkų jau dvylika taškų. Kiek vėliau „Ryterna Group“ dar bandė gelbėti tolimais metimais, tačiau didžioji jų dalis skriejo pro šalį, kuo puikiai pasinaudojęs „Parabelis“ gana nesunkiai rinko taškus bei prieš ilgąją pertrauką turėjo gana saugų trylikos taškų pranašumą. 40:27.

Po ilgosios pertraukos „Parabelio“ žaidėjai dar buvo įgiję devyniolikos taškų persvarą, tačiau antroje kėlinuko pusėje savo žaidimą atradusi „Ryterna Group“ sugebėjo pralaužti priešininkų gynybą pelnyti devynis taškus iš eilės, ko pasekoje skirtumas tarp komandų ištirpo iki vienženklio. Vis tik, trečiojo ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai sužaidė nežymiai geriau ir susigrąžino dviženklį pranašumą. 51:51.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje „Ryterna Group“ dar šiek tiek pasispardė, tačiau netrukus kelis iš eilės taškus pelnęs „Parabelis“ įgijo trylikos taškų pranašumą. Svečiai dar bandė kabintis, tačiau čia pat visas viltis sužlugdė aikštės šeimininkų du taiklūs tolimi metimai iš eilės, kurių dėka skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki septyniolikos taškų. Per likusį laiką kiek geriau žaidė „Ryterna Group“, tačiau tas nieko nekeitė ir pergalę šventė „Parabelis“. 77:65.

Naudingiausiu didžiojo finalo krepšininku buvo pripažintas Juras Kulvecas.

Po pergalės nugalėtojų ekipos treneris Ovidijus Stropus kalbėjo: „Iš tikrųjų rezultatas meluoja, nes rungtynės buvo labai sunkios, tai buvo tokios rungtynės, kuriose reikėjo atsiduoti visu šimtu procentų. Puikiai prisidėjo visi komandos žaidėjai, kurių dėka ir įvykdėme savo tikslą – antrus metus apgynėme titulą“.

Pralaimėtojų treneris Vilius Marcinkevičius neliūdėjo: „Labai jau šoklūs varžovai šiandien buvo. Nepavyko mums surasti savo to tinkamo penketo, kad pakovoti. Antroje pusėje lyg ir buvome suradę kažkokį ginklą, tačiau vistiek nepasisekė, nekrito metimai. Toks rezultatas pateisina lūkesčius, nes niekas net negalvojo, kad taip toli nueisime. Šiaip džiaugiamės, sezonas baigėsi gerai“.

„Parabelis“: Andrius Birulinas – 19 tšk., Juras Kulvecas – 14 tšk. (5 išpr. praž.), Karolis Kubilius – 14 tšk. (6 išpr. praž.), Ignas Rupeika – 14 tšk.

„Ryterna Group“: Eduardas Straigis – 35 tšk. (10 atk. kam., 7 išpr. praž.), Antanas Silvestravičius – 16 tšk. (13 atk. kam.), Mantautas Neverbickas – 8 tšk.

„Parabelis“ eliminavo „Spartą“ iš tolimesnių kovų (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:26 val.)Po sunkios kovos „Ryterna Group“ pateko į „Pavasario“ didžiosios taurės finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:10 val.)„Parabelis“ po nervingos kovos palaužė SK „Mattas“ ‒ 2 ekipą. (2015 balandžio 22 d., trečiadienis, 22:51 val.)„Parabelis“ iškovojo lengvoką pergalę bei keliauja į finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:47 val.)„Parabelis“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)Nuo pat rungtynių pradžios vadžias savo rankose turėję „Ryterna Group“ krepšininkai prasibrovė į pusfinalį (2015 balandžio 22 d., trečiadienis, 23:08 val.)„Parabelis“ komandiniu žaidimu užtikrintai įveikė „Kulautuvą“. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:27 val.)„Parabelis“ užsitikrino antrąją vietą pogrupyje (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:39 val.) „Ryterna Group“ pasiekė nelengvą pergalę (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 19:59 val.)Pogrupio lyderių mūšyje „Nematytų“ penketukas parklupdė „Parabelį“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 23:46 val.)