Sporto manija vs SLK „Patriotai“ (76:57)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 vasario 09 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Sporto Manija“ atsirevanšavo SLK „Patriotams“

2014 vasario 09 d., Sekmadienis, 22:07 val., peržiūros: 1160

Sekmadienio vakarą Lietuvos "Elito" lygoje į antrą tarpusavio dvikovą stojo "Sporto Manijos" ir SLK "Patriotų" komandos. Vilniečiai namuose buvo įrodę savo pranašumą prieš kauniečius, todėl šie savoje arenoje stengėsi atsirevanšuoti. Susitikimas klostėsi atkakliai ir permainingai. Vis tik, atrodo, kad "Sporto Manijos" vyrai paskutiniam kėliniui išsaugojo daugiau jėgų ir įtikinamai laimėję jį, iškovojo pergalę rezultatu (76:57).

Nors susitikimą šeimininkai pradėjo taikliu tolimu metimu, tačiau čia pat sekė SLK "Patriotų" spurtas 0:9 (3:9). Susitelkę "Sporto Manijos" žaidėjai sugebėjo atsitiesti ir netrukus jau pirmavo rezultatu (12:11). Taiklus tolimas vilniečių tritaškis buvo dar kartą sugrąžinęs jiems pranašumą (12:14), tačiau ilgainiui šeimininkai perėmė iniciatyvą bei sugebėjo 6-iais taškais laimėti pirmąjį ketvirtį (24:18).

Antrame kėlinyje abi komandos įrodinėjo, kad rungtyniauja lygiaverčiai varžovai. Vienos ekipos sėkmingas atakas dažniausiai sekdavo varžovų toks pat sėkmingas atsakas. Rezultatui esant (33:25) SLK "Patriotai" spurtavo 2:10 ir rezultatas vėl tapo lygus (35:35). Kėlinio pabaigą kiek užtikrinčiau sužaidę "Sporto Manijos" vyrai prieš ilgąją pertrauką vis dar turėjo pranašumą savo pusėje (42:37).

Trečiojo kėlinio eiga priminė antrąjį ketvirtį. Abi komandos ir toliau nesirengė nusileisti viena kitai, o susitikime lankėsi maksimali intriga. Tiesa, nors ekipos demonstravo panašų rezultatą, tačiau jis nebuvo itin įspūdingas. Nerezultatyvaus kėlinumo metu "Sporto Manija" pelnė 15 taškų, o varžovams sekėsi dar blogiau ir jų buvo surinkta tik 14. Prieš lemiamą kėlinuką kauniečiai turėjo 6-ių taškų persvarą (57:51).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (59:53), tačiau tada SLK "Patriotų" puolimas sustojo. Negalėdami pralaužti kauniečių gynybos, svečiai klimpo į rimtą liūną. Savo ruožtu "Sporto Manijos" žaidėjai nestoviniavo ir laimėjo atkarpą 13:0 bei nulėmė mačo baigtį (72:53). Galiausiai rungtynių baigčiai tapus aiškiai, ekipos atliko tik formalumus, apsikeitė keletu sėkmingų atakų ir "Sporto Manija" šventė reikalingą pergalę (76:57).

Po susitikimo SLK "Patriotų" komandos treneris Vytautas Jackus kalbėjo: "Pralaimėjimo priežastis labai paprasta. Šiandien iškrito keletas ekipos žaidėjų, kurie buvo itin svarbūs, kai kurie lyderiai. To pasekoje ir turime tokį rezultatą. Iš tikro šiandien kovėmės, stengėmės ir nemanau, kad pergalei pasiekti trūko labai daug. Galbūt rungtynių pabaigoje momentais perskubėjome, savo padarė ir nuovargis, nes rungtyniavome tik šešiese. Jei ketvirtame kėlinuke būtume sumetę tuos metimus, kuriuos turėjome, greičiausiai ir rezultatas būtų kiek kitoks. Jėgų stygius padarė savo. Kalbant apie varžovus, man susidaro įspūdis, kad kuomet jie buvo atvykę į Vilnių, tada jų gretos buvo pakankamai kuklios, tačiau labiau norėjo laimėti, labiau užsivedę".

"Sporto Manijos" ekipos treneris Modestas Vaškūnas po rungtynių sakė: "Manau pergalę įtakojo tai, jog rungtyniavome namuose. Į Vilnių buvome nuvykę penkiese, neskaitant dar vieno žaidėjo, kuris buvo traumuotas. Tada pralaimėjome. Analogiškai šiandien varžovai pas mus atvyko kukliomis pajėgomis. Jautėsi, kad jie pavargo ir rezultatas toks tapo dėl sėkmingo kėlinio. Manau padėjo tai, kad mūsų buvo šiek tiek daugiau. Su komanda kalbame, kad laikas pradėti lipti iš duobių. Žiūrėsime kaip viskas susiklostys. Jei ekipos žaidėjai pradės rinktis, tuomet manau bus galima pradėti kopti iš duobės, jei vėl rinksimės tik penkiese – nieko gero nebus".

Sporto manija: Karolis Abramavičius – 17 tšk. (7 rezult. perd.), Kęstutis Vaičekauskas – 17 tšk., Karolis Pupinis – 14 tšk., Mindaugas Mackevičius – 12 tšk., Rytis Adžgauskas – 11 tšk.

SLK „Patriotai“: Andrius Filipovas – 20 tšk. (18 atk. kam.), Algirdas Macijauskas – 17 tšk., Ernestas Racevič – 10 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)„Sporto Manija“ po sunkios kovos pasiekė pirmąją pergalę „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 15 d., sekmadienis, 21:07 val.)„Pažintysxxx.com“ 89:81 įveikė SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 22 d., antradienis, 23:52 val.)Trečiose serijos rungtynėse „Pazintysxxx.com“ 84:78 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 16 d., penktadienis, 22:59 val.)Povilo Grikšto dvitaškis paskutinę sekundę nuskandino SLK „Patriotų“ laivą (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 16:54 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)„Sporto manija“ ketvirtąjame kėlinuke įrodė savo pranašumą prieš „United & Radijas Tau“ ekipą ir žengė į Elito lygos pusfinalį (2014 gegužės 26 d., pirmadienis, 23:03 val.)D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:20 val.)