Rapala vs Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai (62:72)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 26 d., Ketvirtadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ privertė „Rapalą“ prisiminti pralaimėjimo kartėlį

2015 lapkričio 26 d., Ketvirtadienis, 22:15 val., peržiūros: 1028

Lapkričio 26-ąją dieną, ketvirtadienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių A pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusių „Rapalos“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipos.

Rungtynių startas „Rapalai“ klostėsi itin sunkiai ir kelias minutes jų puolimas buvo bevaisis. Tuo tarpu svečiai sparčiai rinkosi taškus, ganėtinai lengvai draskė priešininkų gynybą ir po 2,5 minutės kovos, rezultatas buvo 0:10. Likus žaisti apie 6 minutes, E.Kumža padidino skirtumą iki 12 taškų (0:12), bet jau sekančioje atakoje varžovai nutraukė taškų badą ir po truputį įsisiūbavo. Nors kurį laiką „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ išlaikė saugų atstumą, bet prabudę „Rapalos“ krepšininkai antroje ketvirčio pusėje smeigė porą tritaškių, iniciavo spurtą 8:0 ir braukė nuostolius iki 5 taškų (15:20), o paskutinėmis sekundėmis L.Kalėda sušvelnino deficitą iki 4 taškų ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje R.Mickevičiaus tritaškis sumažino atstumą tarp ekipų ir vienu taikliu metimu pasiekiamos ribos (21:24), tačiau priešingoje barikadų pusėje svečius į priekį vedė M.Kadakauskis bei E.Kumža ir netrukus „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ susigrąžino 7 taškų pranašumą (21:28). Pora „Rapalos“ dvitaškių atstatė 3 taškų skirtumą (25:28), tačiau vėliau prasidėjo baudų metimų konkursas, kuriame geriau sekėsi svečių komandai. Pasinaudoję tuo, jog oponentai neblizga prie baudų metimo linijos, „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ krepšininkai truktelėjo į priekį ir priartėjo prie dviženklės rezultato skirtumo ribos (28:37). Visgi, pirmosios dvikovos pusės finiše „Rapala“ šiek tiek atsigriebė ir įpusėjus mačui svečiai tekinosi 7 taškų atotrūkiu – 32:39.

Po didžiosios pertraukos jau „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ susidūrė su problemomis puolant priešininkų krepšį ir pakankamai ilgą laiko tarpą nesugebėjo pralaužti ledų. Tuo tarpu „Rapala“ po truputį pildė savo taškų sąskaitą, kol, sužaidus 3,5 minutės, V.Adomaitis grąžino pusiausvyrą (39:39), o vėliau dar du dvitaškius pridėjo L.Kalėda, pratęsė laimėtą atkarpą iki 11:0 ir, likus žaisti 4,5 minutės, 4 taškų pranašumu jau džiaugėsi aikštelės šeimininkai (43:39). Po kurio laiko tas pats L.Kalėda realizavo dar vieną tikslų metimą ir padidino skirtumą iki 6 taškų (45:39), tačiau netrukus, po beveik 8 minučių taškų sausros, pagaliau prabilo „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ pamėgino kompensuoti tuščias minutes. Paskutinėje 2 minučių atkarpoje svečių krepšininkai surinko visus 11 savo taškų ir paskutinėmis ne tik panaikino netikėtai išaugusį deficitą, bet ir vėl nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (48:50). Visgi, „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ dar suteikė varžovams progą išlyginti rezultatą ir ja pasinaudojo L.Kalėda. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo 50:50 ir intriga nė neketino trauktis.

Lemiamos susitikimo dalies pirmosiomis minutėmis abi komandos pakaitomis veržėsi į priekį, tačiau dar pirmoje kėlinio pusėje „Rapala“ ėmė strigti. Aikštelės šeimininkai buksavo ir 4 minutes vėl šaudė tuščiais šoviniais, o priešingoje barikadų pusėje budelio vaidmens ėmėsi R.Gasparavičius, kuris smeigė porą tritaškių, pridėjo dvitaškį ir leido savo komandai nutolti 7 taškais (53:60). Tuo „Rapalos“ bėdos nesibaigė ir netrukus estafetę iš komandos draugo perėmė E.Kumža ir T.Tirlikas, kurie pridėjo dar 5 taškus, pratęsė spurtą iki 0:13 ir pasiuntė priešininkus prie bedugnės krašto (53:65). Dvikovos tiesiojoje „Rapala“ dar mėgino atsitiesti, tačiau „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ iniciatyvos iš savo rankų nepaleido, išlaikė saugų atstumą iki finalinės sirenos ir šventė pergalę rezultatu 62:72.

Martynas Kadakauskis („Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“):

Pradžia Jūsų komandai klostėsi kur kas geriau, nes varžovai sunkiai krapštė taškus ir Jūs tuo pasinaudojote. Vėliau viskas pakrypo „Rapalai“ naudinga linkme, tačiau atsitiesėte ir įgijote pergalingą pranašumą. Kas leido tą padaryti?

„Bandome šį sezoną truputį protingiau žaisti, o ne bėgti ir mesti. Išmokome keletą derinių ir mėginame rungtyniauti protingiau. Šiandien tai pavyko. Galbūt vienu momentu pradėjome improvizuoti ir jie mus pasivijo, bet varžovams manau, kad buvo sunku žaisti, nes nebuvo jų pagrindinių žaidėjų. Taigi žaidė panašaus pajėgumo komandos. Pavyko uždengti jų lyderį, kuris antroje pusėje manau, kad daug neįmetė. Ketvirtame kėlinyje traumą gavo dar vienas iš geresnių priešininkų žaidėjų. Tai ir nulėmė viską.“

Nugalėtojų gretose pirmaisias smuikais griežė E.Kumža (24 tšk., 17 atk. k., 7 išpr. pr., 40 naud. b.), M.Kadakauskis (18 tšk., 6 atk. k.), R.Gasparavičius (17 tšk., 4 bl., 5 išpr. pr.) ir T.Tirlikas (8 tšk., 8 atk. k., 2 bl.).

„Rapalos“ komandoje pasižymėjo L.Kalėda (23 tšk., 7 atk. k., 7 išpr. pr.), A.Jorudas (11 tšk., 6 per. k., 6 išpr. pr.), R.Mickevičius (11 tšk.) ir V.Adomaitis (6 tšk., 12 atk. k., 3 bl., 6 išpr. pr.).

„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse pasiekė trečiąją pergalę ir išlygino savo balansą (3-3). „Rapalai“ tai buvo antroji nesėkmė iš eilės po penkių pergalių sezono starte (5-2).

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

Anonimas2015 lapkričio 27 d., 01:31 val.
Štai pavyzdys kai krepšinyje nusimanantis žmogus gerai vadovaudama nuo suolo gali nulipdyti kažką viršijančio savo galimybes iš visiškų vidutiniokų komandos. Aplodismentai Aurimei R.
„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ turėjo pripažinti „Kamo medicinos tarnybos“ pranašumą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 21:54 val.)„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ nesunkiai susitvarkė su „RVG Baldais“ (2015 lapkričio 29 d., sekmadienis, 21:23 val.)„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ iškovojo pirmąją pergalę įveikdami „Dentist Team“ komandą (2015 spalio 25 d., sekmadienis, 22:22 val.)Komandinis žaidimas leido „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipai įveikti „Best 4 You“ (2016 sausio 03 d., sekmadienis, 20:07 val.)„Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ paskutinę sekundę nusileido „DNC Eoltui & ISL Santermitai“ (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 21:44 val.)Emocingose rungtynėse „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ antroje rungtynių pusėje įveikė „ACME“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 21:06 val.)„Celsis“ nesunkiai susitvarkė su „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipa (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 21:37 val.)Tik po atkaklios kovos „Senukai“ nugalėjo „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipą (2016 sausio 29 d., penktadienis, 22:27 val.)„Ryterna“ lengvai įveikė „Festo & IT-Taškas.lt kompiuterius“ (2015 lapkričio 22 d., sekmadienis, 21:18 val.)Po atkaklios kovos „Lietuvos geležinkeliai“ nugalėjo „Festo & IT-Taškas.lt kompiuteriai“ ekipą (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:12 val.)