SLK „Patriotai“ vs Pazintysxxx.com (81:89)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 22 d., Antradienis, 21:10 val. @ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Antakalnio g. 54, Vilnius, LT-10303

„Pažintysxxx.com“ 89:81 įveikė SLK „Patriotus“

2014 balandžio 22 d., Antradienis, 23:52 val., peržiūros: 1239

VKL Elito divizione sostinės derbyje „SLK Patriotai“ susitiko su „PažintysXXX.com“. Jei prieš rungtynes kas būtų klausęs, kas laimės, turbūt 99 procentai apklausųjų atsakytų „PažintysXXX.com“. Neoficiali prognozė pasitvirtino – aikštelės svečiai, vedami D. Novicko, kuris pirmoje mačo pusėje sumetė didžiąją dalį visos savo komandos taškų, rezultatu 81:89, šventė pergalę.

D.Novickas kėlinio pradžioje smeigė kelis tolimus metimus iš eilės ir „PažintysXXX.com“ atitrūko 5:8, bet jau netrukus, po A. Filipovo baudos metimų, „SLK Patriotai“ priartėjo 9:10. Vis tik D.Novickas šiandieną buvo nusiteikęs itin kovingai – pirmoje kėlinio pusėje iš 17-os svečių taškų 12-a buvo D. Novicko sąskaitoje. Nepaisant solidaus šio žaidėjo pasirodymo, „SLK Patriotai“ nebuvo nusiteikę lengvai pasiduoti, o tai puikiai įrodė D.Aukštuolis, kurio tritaškis persvėrė rezultatą aikštelės šeimininkų naudai 22:21. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 22:25 priekyje „PažintysXXX.com“.

Antrąjį ketvirtį tolimu metimu pradėjo O.Majeras, kuris dar kartą išlygino rezultatą, tačiau 20-as D. Novicko taškas, išvedęs „PažintysXXX.com“ į priekį 33:28, privertė V. Jackų paprašyti minutinės pertraukėlės. Kuomet atrodė, jog „SLK Patriotai“ vėl lyginą rezultatą, antrą pavarą įjungė D. Dūdėnas. Jo dėka „PažintysXXX.com“ atitrūko į priekį 34:39 bei privertė šeimininkus paprašyti dar vienos minutinės pertraukėlės. Paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį pelnė M.Tenikaitis ir rezultatas prieš didžiąją pertrauką – lygus (41:41).

Per dvi trečiojo kėlinio minutes „PažintysXXX.com“ staigiai atitrūko 43:51, „SLK Patriotai“ pradėjo klysti, o J.Jurgo tritaškis svečių persvarą padidino iki dviženklio skaičiaus. Panašią persvarą „PažintysXXX.com“ išsaugojo iki kėlinio pabaigos. Po trijų ketvirčių – 54:70.

Lemiamająjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo A.Filipovas, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko. Jau kitoje atakoje tolimą metimą negailestingai smeigė V.Urniežius (73:56). Šeimininkai noro kovoti nestokojo bei kibo priešininkams į atlapus, tačiau atkurti mačo intrigos jiems nepavyko. Rezultatu 81:89 „PažintysXXX.com“ sostinės derbyje šventė pergalę prieš „SLK Patriotus“.

Ignas Kalesnykas, nepriklausomas ekspertas:

Ką turi „PažintysXXX.com“? Pradėti reikėtų nuo D. Novicko. Tai žmogus, kurį drąsiai galima pavadinti mėgėjų krepšinio legenda. Nesustabdomas, nepakertamas ir dar daugybės sinonimų nusipelnantis žaidėjas, kurio privalumus galima vardinti nesustojant.

Dar viena „PažintysXXX.com“ „žvaigždė“ – J.Jurgo. Žinoma, galima prisiminti diskvalifiją iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bei viso krepšinio keliems metams, tačiau ar nuo to jis tapo prastesnis? Toli gražu ne. Nors diskvalicikacija buvo pakankamai seniai, dauguma krepšinio mėgėjų J.Jurgo vis dar prisibijo. O tai jam tik palengvina darbą vedant savo komandą į pergales.

Žinoma, verta paminėti V. Urniežių, D. Dūdėną ir R. Sasnauską, tačiau neišsiplečiant galima pasakyti, jog šių dienų jaunimą siekti pergalių moko du veteranai – D.Novickas ir J.Jurgo.

Ko neturi „SLK Patriotų“ komanda? Neturi komandinio noro laimėti. Praėjusio sezono VKL B diviziono čempionai 2012-2013 metų sezono finaliniame ketverte parodė žymiai daugiau noro nei šiemet. E.Racevič, D.Aukštuolis, O.Majeras, A.Filipovas. Regis, daug žadančios pavardės, tačiau vienas su kitu nelimpa. O.Majeras ir A.Filipovas – du seni draugai, kurie žaidžia dviese. Kiti du lyderiai žaidžia po vieną.

„SLK Patriotams“ reikėtų trenerio, kadangi O.Majeras, pats būdamas aikštelėje, ekipai neprivadovaus. Jei ši komanda turėtų rimtą ir patyrusį strategą, jie būtų tikrai ne Elito vidutiniokai. Nes ko jau ko, bet potencialo ši komanda turi. Tiesiog jį reikia sujungti į visumą.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Trūko šviežumo ir keitimų. Rungtynės buvo visai neblogos, momentais sužaisdavome tikrai neblogai: ir apsiginti pavykdavo, ir kamuolys vaikščiojo. Tačiau tik sustodavome ir žaidimas pakrypdavo kita linkme. O priešininkai labai patyrę ir kiekvieną klaidą puikiai išnaudoja.

Susirinkome negausiai dėl įvairių aplinkybių – kam darbas, kas po traumų neatsigavęs. Juo labiau, jog šios rungtynės turnyrinėje lentelėje nelabai ką keičia. Nesurinko žaidėjai – ką darysi.

„PažintysXXX.com“- patyrusi komanda. Tai gerai sukomplektuota ir gerai žaidžianti ekipa. Smagu žiūrėti, kaip jie žaidžia ir kovoja. Vien tik žiūrint į jų kovą dėl atšokusių kamuolių matoma, jog jie labai norėjo nugalėti. O mes tai vangiai, tai gražiai sužaidžiame. Taip ir neradau atsakymo į klausimą, kodėl mes taip banguotai rungtyniaujame. Priešininkai šiandieną buvo stipresni, su tuo ir sveikiname. O mes laukiame atkrintamųjų rungtynių. Tikiuosi, jog ten kova bus kitokia.

Darius Dūdėnas, „PažintysXXX.com“:

Pergalę lėmė tai, jog nebuvo jokios įtampos. Turnyrinėje lentelėje nei pergalė, nei pralaimėjimas nieko nelemia. Buvome atsipalaidavę, gerai nusiteikę ir žaidėme, kaip treneris sakė, savo malonumui. Malonumas davė rezultatą.

Negausiai susirinkome, kadangi pavasaris, matyt, irgi veikia – sakuros, žibutės, kitos gėlės žydi (juokiasi, – aut. past). Nežinau priežasčių, kodėl komandos draugai neatėjo, bet, matyt, negalėjo dėl rimtų priežasčių. Bet prieš „Vilniaus Kolegiją“ susirinksime pilna sudėtimi ir, manau, padarysime dar geresnę treniruotę.

Rungtynės buvo apylygės, kadangi neturėjome kelių pagrindinių žaidėjų. Be to, turėjome ilgą pertrauką nuo krepšinio. Daug kas nežaidė po tris savaites. Geros nuotaikos neužteko – norint laimėti reikėjo ir šiek tiek darbo įdėti (šypsosi, – aut. past.).

„SLK Patriotai“ – verti pagarbos priešininkai. Visuomet nusiteikę kovoja, nepraranda vilties. Likus dviems minutėms, atrodo, jau rezultatas nepavejamas, tačiau jie pradėjo spausti ir parodė charakterį.

SLK „Patriotai“: Ernestas Racevič – 21 tšk., Otas Majeras – 17 tšk., Marius Tenikaitis – 16 tšk. (10 atk. kam.), Andrius Filipovas – 14 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Deividas Aukštuolis – 13 tšk.

Pazintysxxx.com: Dainius Novickas – 35 tšk., Janas Jurgo – 19 tšk., Darius Dudėnas – 12 tšk., Vilius Urniežius – 11 tšk. (8 rezult. perd.), Mindaugas Noreika – 11 tšk. (7 rezult. perd.)

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „SLK Patriotai“ 1, „PažintysXXX.com“ 18.
Didžiausias spurtas: „SLK Patriotai“ 8:0 (81:89), „PažintysXXX.com“ 18:0 (43:61).
Pirmaujanti komanda keitėsi 2 kartus, rezultatas buvo lygus 5 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)Trečiose serijos rungtynėse „Pazintysxxx.com“ 84:78 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 16 d., penktadienis, 22:59 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)Atkaklioje kovoje vieno taško persvara 80:79 „PazintysXXX.com“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 22:48 val.)„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)„PazintysXXX.com“ 89:81 nugalėjo Vilniaus kolegiją (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 20:03 val.)„Sporto Manija“ atsirevanšavo SLK „Patriotams“ (2014 vasario 09 d., sekmadienis, 22:07 val.)