A-Statyba vs Detas Hoptrans logistics & BRGroup (90:86)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2014 balandžio 30 d., Trečiadienis, 21:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

„A-Statyba“ karštame, dvejų pratęsimų trileryje, galop palaužė „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ ekipą.

2014 gegužės 01 d., Ketvirtadienis, 04:17 val., peržiūros: 1238

Balandžio 30'ąją dieną, VDU sporto centre įvyko pavasario "Sportturas" taurės, didžiosios taurės, aštuntfinalio varžybos. Susigrūmė "A-Statyba" (šeimininkai) ir "Detas Hoptrans logistics & BRGroup" ekipos. Visos rungtynės buvo įtemptos, bei karštos. Virė daugybė emocijų. Buvo sušvilpta daugybė pražangų. Buvo duotos netgi techninės, bei diskvalifikacinės pražangos. Pirmojo pratesimo pradžioje, "A-Statyba" liko vos keturiese, tačiau sugebėjo ištraukti antrąjį pratęsimą, ir laimėti pergalę rezultatu (90 – 86)

Rungtynės prasidėjo ganėtinai ramiai. Pradžioje geriau atrodė svečiai. Jie nieko nelaukę, bei atrodo tvarkingai sukę kamuolį, išviveržė į priekį (3 – 12). Šeimininkai, žinoma kiek susiėmė ir antrąją kėlinuko pusę sužaidė geriau. Vis dėl to, šį kėlinuką laimėjo svečiai. Rezultatas po pirmojo kėlinio buvo (16 – 19)

Antrasis kėlinukas geriau sekėsi "A-Statybai". Jau nuo kėlinio pradžios, šeimininkai ėmė rodyti iniciatyvą. Pagrindinė to priežąstis, buvo puiki ginyba. Jie, per šį kėlinuką, leido svečiams įmesti vos 10 taškų. Laimėję kėlinuką rezultatu (19 – 10), šeimininkai ilgosios pertraukos metu buvo priekyje, rezultatu (35 – 29)

Po ilgosios pertraukos, atrodė, jog svečiai rado ginklą prieš "A-Statybos" ekipą. Jie pradėjo žaisti per savo priekinė liniją. Povilas Žukaitis ir Ramūnas Buinevičius, priimdavo kamuolį po krepšiu ir tiesiog provokuodavo pražangas. Šeimininkai susirinko 5'ias komandines pražangas, dar net nepraėjus trims minutėms, nuo kėlinio pradžios. Taigi, kai šeimininkai pradėjo gintis kiek atlaidžiau, svečiai pradėjo agresyviau pulti. Vienintelis dalykas, kuris šiame kėlinyje gelbėjo šeimininkus, buvo tas, jog jie ir patys neprastai atakavo. Šis kėlinukas pasibaigė gan rezultatyviai. (16 – 22). Taigi po trijų kėlinukų, rezultatas buvo lygus (51 – 51)

Ketvirtasis rungtynių kėlinukas buvo neapsakomai lygus. Viso kėlinuko metu, nė viena komanda nebuvo išsiveržusi daugiau negu 2'iais taškais. Krepšininkai kaip reikiant kovojo. Taip žaidimas ir tęsėsi iki pat kėlinio galo. Likus, mažiau negu 10 sekundžių, šeimininkai pirmąvo 2'oų taškų skirtumu, tačiau prasižengė. Taigi svečiai turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau M.Kvedaras nepataikė antrojo baudos metimo. Tačiau R.Buinevičius atsikovojo kamuolį ir pats išprovokavo pražangą. Taigi svečių ekipą jau turėjo šansą, ir persverti rungtynių rezultatą likus vos 4'oms sekundėms, tačiau ir jis nepattaikė antrosios baudos. Šeimininkai, atsikovojė kamuolį, per 4 sekundes nesugebėjo suregzti atakos, ir laikui pasibaigus rezultatu - (66 – 66), tęko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu, abejoms komandoms pulti sekėsi gan neblogai. Visas rungtynes, šeimininkai turėjo didelį galvos skausmą, dėl savo pražangų skaičiaus, ir galop įvyko tai, ko jie labiausiai ir bijojo. Pradėję varžybas 9'iese, jau pirmojo pratęsimo pradžioje, "A-Statyba" liko vos keturiese. Rodės, jog šiame susitikime, viskas pradeda aiškėti, tačiau nė velnio. Šeimininkai puikiai priešinosi, svečių spaudimui, o likus vos 20'iai sekundžių, Simas Juraitis smeigė tritaškį metimą, ir išlygino rezultatą. Paskutinė svečių ataka nepasisekė, ir rezultatui esant (80 – 80), šios rungtynės susilaukė ir antrojo pratęsimo.

Antrojo pratęsimo metu, šeimininkai būdami vos keturiese, spurtavo (7 – 2), ir likus vos porai minučių, svečiai kurių aikštelėje buvo vienu žmogumi daugiau, buvo priversti vytis. Tiesa svečiai sugebėjo tai padaryti. Mindaugas Kvedaras, pelnęs 4 taškus iš eilės, sumažino deficitą vos iki vieno taško. Šeimininkams norint išsimesti, svečiai puikiai juos užspaudė ir perėmė kamuolį. Tačiau nesekmės svečių ekipai, tuo dar nesibaigė. Bedarydamas paskutinę ataką, svečių komandos žaidėjas suklydo, likus vos 7'oms sekundėms. Šį kartą, šeimininkams išsimesti pavyko, pavyko net ik išsimesti, bet ir išprovokuoti pražangą metimo metu. Svečių komandos gretose, kilo daugybė emocijų, bei nervų. Mindaugas Kvedaras, jau anksčiau gavęs kelis perspėjimus dėl savo agresyvaus elgesio, bei emocijų, pradėjo agresyviai šaukti, bei apeliuoti teisėjų sprendimą. Už tai jam buvo sušvilpta antroji techninė pražanga, ir jis buvo išvarytas ir aikštelės. Šeimininkai ramiai sumetė visus baudos metimus, bei laimėjo rungtynes rezultatu (90 – 86)

Naudingiausi žaidėjai:

A-Statyba: Simas Juraitis – 29 tšk. (10 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Aivaras Pūras – 16 tšk. (14 atk. kam., 5 išpr. praž.), Laurynas Vilkaitis – 14 tšk.

Detas Hoptrans logistics & BRGroup: Ramunas Buinevičius – 28 tšk. (19 atk. kam., 13 išpr. praž.), Mindaugas Kvedaras – 27 tšk. (5 išpr. praž.), Povilas Žukaitis – 25 tšk. (14 išpr. praž.)

"A-Statyba" komandos treneris, E.Bartusevičius -

"Šį sezoną, jau žaidžiame antras rungtynes kuriose 2 pratęsimai. Lygiai tokia pati situacija, tik kad praeitą kartą, mes laimėjom turėdami 6 žaidėjus, o jų komanda 4. Šį kartą atvirkščiai buvo. Bet svarbiausia laimėjom. Tai pirmas dalykas. Antras dalykas, tai ką labiausiai norėčiau pagirt tai komandą. Keturiese ištempėp rungtynes, realiai nuo pirmo pratęsimo pradžios. Ištraukėm antrą pratęsimą ir jį laimėjom, taigi esu labai patenkintas komanda. Šaunuoliai. Ir manau, jog mes nesustosim, eisim tik dar toliau. Šaunuoliai"

„A‒Statyba“ rungtynių pabaigoje įveikė „Compensą“ (2014 balandžio 13 d., sekmadienis, 19:08 val.)„Detas Hoptrans Logistics & BRGroup“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš „ASU-2“ ekipą. (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 00:34 val.)Kone visas rungtynes pirmavusi „A-Statyba“ nugalėjo „A.S.K. „Persvara“ & Orca.lt“ ekipą (2014 balandžio 27 d., sekmadienis, 19:54 val.)„Detas Hoptrans Logistics & BRGroup“ antroje rungtynių pusėje išsprendė reikalus su A.S.K. „Persvara“ (2014 balandžio 17 d., ketvirtadienis, 00:20 val.)„Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ pavasario taurės rungtynėse nugalėjo jaunuosius Tornado KM -„Asfinos“ krepšininkus (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 22:30 val.)Ketvirtajame kėlinyje surengtas spurtas leido „A-Statyba“ komandai švęsti pergalę (2014 balandžio 06 d., sekmadienis, 23:47 val.)Pavasario „Sportturas“ Didžiosios taurės bronzine komanda tapo „Ice“ (2014 gegužės 18 d., sekmadienis, 19:53 val.)Klaidas Jankaitis atvedė „Kauno technikos kolegiją“ į „Pavasario taurės 2014“ finalą (2014 gegužės 14 d., trečiadienis, 14:08 val.)Nerezultatyviame ketvirtfinalyje dramatišką pergalę iškovojo „A-Statyba“ (2014 gegužės 04 d., sekmadienis, 23:18 val.)