Kauno aerouostas vs Sporto manija – 2 (80:87)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 spalio 16 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Po atkaklios ir emocingos kovos finalą pasiekė „Sporto manija ‒ 2“

2015 spalio 16 d., Penktadienis, 23:06 val., peržiūros: 1282

Penktadienį, spalio 16 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ pusfinalio rungtynės, tarp vietos „Kauno aerouosto“ ir svečių „Sporto manijos – 2“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios tarp komandų užvirė atkakli kova, jos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau kiek mažiau emocijų rodę svečiai laimėjo pirmą ketvirtį. Kiek vėliau žaidimas ir vėl išsilygino, ko pasekoje po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus. Po ilgosios pertraukos geriau atrodę šeimininkai kiek atitrūko, tačiau spurtavę „Sporto manijos – 2“ krepšininkai perėmė iniciatyvą. Paskutinėje rungtynių dalyje veiksmo taip pat netrūko. Nors didžiąją dalį laiko priekyje buvo svečiai, „Kauno aerouosto“ žaidėjai sugebėjo pasivyti priešininkus bei išlyginti rezultatą. Vis tik, šaltesnių nervų M. Vaškūno auklėtiniai surengė lemiamą spurtą, kurio dėka ir iškovojo pergalę bei kelialapį į finalą. 80:87 (21:24, 19:16, 24:27, 16:20).

Nors susitikimą optimistišku gestu pradėjo A.Gedminas, pataikydamas tolimą metimą, nepaisant to, jau čia pat „Sporto manija – 2“ surengė spurtą 0:8 ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kiek vėliau, po dar poros rezultatyviai pasibaigusių svečių ekipos išpuolių skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki septynių taškų, bet pačiu laiku susiėmę aikštės šeimininkai taip pat sužaidė „sausą“ atkarpą ir sumažino deficitą iki minimumo. Du taiklūs D. Rinkūno baudų metimai leido jo ekipai dar šiek tiek padidinti atotrūkį, tačiau atakos smaigalyje atsidūręs P. Valentukonis, po priešininkų gynybą perskrodusio A. Makūno perdavimo, pelnė du taškus ir vėl pasivijo priešininkus. Per likusį laiką abi ekipos ir toliau „stumdėsi“, tačiau kėlinuką kiek geriau užbaigęs D. Rinkūno ir M. Kudirkos duetas leido „Sporto manijai – 2“ įgyti trijų taškų pranašumą. 21:24.

Nors antrą ketvirtį ir vėl pirmieji taškais pradėjo šeimininkai, tačiau čia pat 0:6 spurtavę svečių ekipos krepšininkai padidino skirtumą tarp komandų iki septynių taškų. Aikštėje pasirodęs L. Vėlavičius kiek timptelėjo „Kauno aerouostą“ į priekį, kuris sumažino atsilikimą iki trijų taškų, tačiau šį deficito barjerą aikštės šeimininkams peržengti sekėsi itin sunkiai. Svečių ekipos gretose pasirodęs T. Bietkis smeigė tritaškį metimą ir padidino savo komandos pranašumą iki šešių taškų. Vis tik, pačiu laiku susiėmę aikštės šeimininkai sugebėjo atsigauti ir, daugiausiai A. Gedmino pastangomis, surengė spurtą net 10:0, kurio dėka persvėrė rezultatą savo naudai bei įgijo keturių taškų pranašumą. Vis tik, šios persvaros „Kauno aerouostas“ išlaikyti nesugebėjo ir prieš ilgąją pertrauką tolimą metimą pataikęs A. Šukys rezultatą tarp komandų išlygino. 40:40.

Iškart po ilgosios pertraukos penkis taškus iš eilės pelnę aikštės šeimininkai bandė atitrūkti nuo varžovų, tačiau to jiems padaryti neleido rezultatyviai pasibaigę D. Rinkūno ir M. Kudrikos išpuoliai, po kurių rezultatas ir vėl tapo lygus. Kiek vėliau savo komandą ir vėl užvedė šeimininkų snaiperis A.Gedminas, kuris pataikė tritaškį metimą. „Kauno aerouostas“ buvo įgijęs keturių taškų pranašumą, tačiau čia pat ir vėl prabilo D. Rinkūno greiti išpuoliai, kurių dėka sporto manija susigrąžino pirmaujančios komandos vaidmenį. Vėliau rezultatas dar kelis kartus buvo lygus, tačiau sėkmingą atkarpą sužaidęs G. Jevstingnejevo ir A. Makūno tandemas ir vėl į priekį išvedė šeimininkų krepšininkus. Vis tik, paskutinę trečiojo ketvirčio minutes geriau sužaidę M. Vaškūno auklėtiniai dar kartelį susigrąžino pirmaujančios komandos rolę ir pasitiesė tvirtesnį pagrindą lemiamai rungtynių daliai. 64:67.

Nors paskutinį ir lemiamą kėlinuką optimistiškiau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau čia pat septynis taškus be varžovų atsako pelnę „Sporto manijos – 2“ krepšininkai eilinį kartą susigrąžino iniciatyvą, tik šį kartą jau solidesnę – šešių taškų persvarą. Kiek vėliau komandą į priekį timptelėjo G. Jevstignejevas, tačiau priešininkų gynybą išardantys M. Kudirkos reidai vis apsunkino „Kauno aerouosto“ planus. Po dar dviejų iš eilės rezultatyviai pasibaigusių G. Jevstignejevo išpuolių po varžovų krepšiu rezultatas tapo lygus ir viskas turėjo prasidėti iš naujo. Nepaisant to, žymiai ramesniais išlikę M. Vaškūno auklėtiniai D. Rinkūnas ir L. Ivanovas sugebėjo surengti spurtą 0:6, kuris ir buvo lūžis šiose rungtynėse. Vėliau aikštės šeimininkai dar bandė desperatiškai gelbėtis pražangomis, tačiau šis planas nepasiteisino ir vieną iš dviejų metimų realizavęs M. Kvedaras įkalė paskutinį vinį į priekšininkų karstą, kas reiškė „Sporto manijos – 2“ pergalę bei kelionę į finalą. 80:87.

Po šios pergalės „Sporto manija – 2“ žengė į „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ finalą, kuriame susitiks su, praktiškai tuo pat metu išaiškėjusia, kita finalo dalyve – BC „Sporto fėja & Detagama“.

Po pergalės Modestas Vaškūnas kalbėjo: „Manau, jog mūsų suoliukas buvo ilgesnis, galėjome daugiau rotuoti žaidėjais. Nesakyčiau, jog mes labai gerai pataikėme, tačiau ir varžovai labai daug nemetė. Galbūt prie pergalės kažkiek prisidėjo ir laimė bei sėkmė“.

Finale jau laukia BC „Sporto fėja & Detagama“. Ką galite pasakyti apie būsimą varžovą?

“Grupėje mes jiems gana stipriai pralaimėjome, tai nežinau, kažką galvosim, o kaip bus – žiūrėsim“.

„Kauno aerouostas“: Giedrius Jevstignejevas – 25 tšk. (19 atk. kam., 8 išpr. praž.), Andrius Gedminas – 21 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Paulius Valentukonis – 16 tšk., Aidas Makūnas – 13 tšk. (6 rezult. perd.)

„Sporto manija – 2“: Deividas Rinkūnas – 29 tšk. (10 išpr. praž.), Mantas Kudirka – 20 tšk. (5 išpr. praž.), Andrius Šukys – 11 tšk. (7 rezult. perd.)

Mūšyje dėl pirmos vietos grupėje pergale džiaugėsi BC „Sporto fėja & Detagama“ (2015 spalio 06 d., antradienis, 22:15 val.)Dramatiškame finale „Sporto Manija ‒ 2“ minimaliu skirtumu nuskriaudė BC „Sporto Fėją & Detagamą“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:50 val.)„Sporto manija ‒ 2“ su žeme sulygino savo varžovus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 22:47 val.)Atkaklioje kovoje stipresni buvo „Kauno aerouosto“ krepšininkai (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 19:08 val.)„Sporto manija ‒ 2“ nugalėjo BC „BOOM“ ir keliauja į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:38 val.)Ketvirtą kėlinį galingai pradėjusi „Advokatų kontora Konsus“ pasiekė pergalę (2015 spalio 02 d., penktadienis, 21:58 val.)„Sporto Manija ‒ 2“ nepaliko jokių vilčių „Kauno Rami“ ekipai (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:44 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)„Sporto manija ‒ 2“ prieš dieną patirtą pralaimėjimo kartėlį išliejo ant „UNO“ (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:53 val.)„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:29 val.)