Kauno švara vs Enerstena (96:85)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gruodžio 01 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Kauno Švara“ turėjo vargo su kovingai nusiteikusia „Enerstena“

2015 gruodžio 01 d., Antradienis, 22:43 val., peržiūros: 1110

Gruodžio 1-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių „B“ pogrupio mačas tarp šios aikštelės šeimininkų „Kauno Švaros“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Enerstenos“ ekipos.

Užmigusiai „Kauno Švarai“ K.Gudeliausko kariauna pirmosiomis dvikovos minutėmis skėlė antausį 0:6, po kurio aikštės šeimininkai buvo priversti atsibusti. Nors namuose žaidę krepšininkai vėliau įsivažiavo ir savo lyderių tikslių metimų dėka nestovėjo vietoje, tačiau gintis prieš kovingai nusiteikusią „Enersteną“ jiems sekėsi ganėtinai sunkiai ir svečiai išlaikė atstumą. Tolimų metimų dėka „Kauno Švaros“ deficitas po truputį tirpo, kol T.Kažemėko taiklus tritaškis, likus žaisti 2,5 minutės, atstatė pusiausvyrą (20:20), o po poros minučių identiškos vertės metimą į svečių krepšį švystelėjo A.Olberkis ir pirmą kartą šios dienos susitikime išvedė savo komandą į priekį (23:22). Vis dėlto, paskutinis žodis pirmajame ketvirtyje priklausė J.Mašeckiui, kuris su sirena pataikė tritaškį nuo lentos ir padėjo „Enerstenai“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 23:25.

J.Mašeckis apie save vėl priminė antrojo kėlinio pradžioje, kuomet įsūdė dar vieną tritaškį (23:28), o jam įkandin dvitaškį pridėjo A.Rimavičius ir skirtumas išaugo iki 7 taškų (23:30). „Kauno Švaros“ taškų sąskaitą atidarė P.Vosgirdas, bet „Enerstena“ toliau nenurimo, surinko dar 5 taškus be atsako ir po laimėtos atkarpos 3:10, svečių atotrūkis priartėjo prie dviženklės ribos (26:35). Tiesa, tuomet „Kauno Švara“ suskubo atsigriebti ir iniciavo spurtą 8:0, po kurio atstumas tarp komandų tapo minimalus. Visgi, persverti rezultato svečių ekipa kurį laiką neleido ir žaibiškai susigrąžino 7 taškų persvarą (34:41). Deja išlaikyti tokio tempo visą pirmąją dvikovos pusę „Enerstena“ nesugebėjo ir paskutinėmis kėlinio minutėmis atleido vadžias, kuo mielai pasinaudojo atsilikinėjantys varžovai. M.Senkaus ir Š.Kryžiaus tritaškiai išlygino rezultatą (44:44), o netrukus tas pats duetas išvedė „Kauno Švarą“ į priekį 4 taškais (48:44). Paskutinėmis sekundėmis nuostolius perpus sumažino N.Aleknavičius, tačiau įpusėjus susitikimui 2 taškų pranašumas išliko aikštelės šeimininkų rankose – 48:46.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Švara“ neužleido pirmaujančiųjų pozicijos ir nuolat laikėsi priekyje. Po J.Mašeckio taiklaus metimo, skirtumas ištirpo iki minimumo (54:53), bet aikštės šeimininkai neleido pakreipti įvykių į kitą pusę ir paspartino žingsnį. Po spurto 7:0, „Enerstenos“ deficitas išaugo iki 8 taškų (61:53), o antroje ketvirčio pusėje L.Ivanovas padidino atstumą iki 12 taškų (69:57). Tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio sekundėms, K.Gudeliausko armija sušvelnino nuostolius iki vienženklės ribos, tačiau prieš lemiamą dvikovos dalį „Kauno Švara“ išlaikė apčiuopiamą rezervą – 69:60.

Lemiamos susitikimo dalies starte „Kauno Švara“ toliau nesnaudė ir draskė priešininkų gynybą. Tiesa, kurį laiką skirtumas svyravo neženkliai, nes priešingoje barikadų pusėje atsišaudė J.Mašeckis kartu su N.Aleknavičiumi pašonėje. Vis dėlto, šios „Enerstenos“ žaidėjų pastangos priartėti neleido ir tik išlaikė apylygį žaidimą, o ketvirčio viduryje svečiai įkrito į žaidybinę duobę ir „Kauno Švara“ ėmė dėlioti paskutinius taškus. Tris tolimus metimus įsūdę aikštelės šeimininkai, padidino atotrūkį iki 20 taškų, o po L.Ivanovo dvitaškio, „Enerstenos“ deficitas pasiekė rekordinę ribą (94:72). Paskutinėmis rungtynių minutėmis pergalę savo rankose laikanti „Kauno Švara“ atleido vadžias ir nebeturintys kur trauktis svečiai dar pamėgino sukurti stebuklą. Spurtas 0:11 pjovė „Enerstenos“ atsilikimą iki 11 taškų, bet laikas ištiksėjo ir „Kauno Švara“ išlaikė pergalę. Galutinis dvikovos rezultatas – 96:85.

Kęstutis Bytautas („Kauno Švara“):

Šiandien nebuvo lengva ir pergalingą pranašumą susikrovėte tik antroje rungtynių pusėje. Kodėl?

„Tą lėmė atsipalaidavimas. Žiūrint į turnyrinę lentelę, žaidėm prieš silpniausią pogrupio komandą, o pagal žaidimą - tai nežinau...Šiandien nebuvo kelių mūsų žaidėjų, o ir nusiteikimo nelabai buvo.“

Kastytis Gudeliauskas („Enerstena“):

Šis sezonas Jūsų komandai klostosi ne itin sėkmingai, bet šios rungtynės buvo vienos sėkmingesnių, žvelgiant į patį žaidimą. Kandžiojotės didžiąją dalį rungtynių ir tik viena kita prasta atkarpėlė nulėmė varžovų pergalę. Kodėl taip nutiko?

„Na kaip...Pasipylė šiek tiek techninio broko. O be to, kai varžovai taip pataiko, su tokiu geru taiklumo procentu, tai tikrai labai sunku laimėti. Šiaip rungtynės buvo tikrai geros.“

Su tokiu žaidimu bus ir pergalių?

„Bus ir pergalių. Tikėsimės.“

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė L.Ivanovas (22 tšk., 11 atk. ., 6 rez. p.), Š.Kryžius (19 tšk., 10 atk. k., 10 rez. p., 30 naud. b.), A.Olberkis (19 tšk.), P.Vosgirdas (11 tšk.), M.Senkus (11 tšk.), T.Kažemėkas (10 tšk., 7 atk. k.) ir K.Bytautas (4 tšk., 9 atk. k.).

„Enerstenos“ komandoje išsiskyrė J.Mašeckis (27 tšk., 5 išpr. pr.), N.Aleknavičius (24 tšk., 6 atk. k.), R.Sadauskas (10 tšk., 10 atk. k.), A.Rimavičius (10 tšk., 11 atk. k.), S.Biekša (5 tšk., 6 atk. k.) ir A.Jonynas (5 tšk.).

„Kauno Švara“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse iškovojo septintąją pergalę ir išlieka su vienintele nesėkme (7-1). „Enerstena“ žengia su septyniais pralaimėjimais ir pirmosios pergalės vis dar laukia (0-7).

„Elmovos“ penketukas nesunkiai susitvarkė su „Enerstena“ (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:13 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Kauno švara“ rungtynių pabaigoje įveikė „Ryterną“ (2016 sausio 26 d., antradienis, 22:17 val.)„Kauno švara“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Legamą“ (2016 sausio 16 d., šeštadienis, 20:28 val.)„Restauratoriai & Hausa“ lengvai nugalėjo „Enerstenos“ krepšininkus (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 22:30 val.)„Vilmista“ įrodė pranašumą prieš „Enersteną“ (2016 vasario 09 d., antradienis, 22:12 val.)„Vilmista“ nugalėjo „Enerstenos“ ekipą (2016 sausio 12 d., antradienis, 22:48 val.)Kovingose rungtynėse „Kauno švara“ nugalėjo „Callcredit“ krepšininkus (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)ASU & Co „AgroVIS“įveikė „Enersteną“ (2015 lapkričio 14 d., šeštadienis, 18:01 val.)„Kauno švara“ sungtynių pabaigoje palaužė „Callcredit“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 22:45 val.)