BC „Straight“ vs Akademija (61:76)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 sausio 27 d., Antradienis, 19:45 val. @ Petrašiūnų vidurinė mokykla, M. Gimbutienės g. 9, Kaunas, LT-52348

Antroje rungtynių pusėje „Akademija“ įveikė „Straight“

2015 sausio 27 d., Antradienis, 22:55 val., peržiūros: 1026

Sausio 27 dieną Petrašiūnų vidurinės mokyklos sporto salėje įvyko "C" lygos "ALT reklamos" pirmenybių rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai BC "Straight" priemė svečius "Akademiją". "Straight" sąskaitoje buvo 12 pergalių ir trys pralaimėjimai. "Akademijos" sąskaitoje buvo 10 pergalių ir keturi pralaimėjimai.

Rungtynių pradžioje "Akademija" pelnė du taškus, o vėliau penkis taškus be atsako pelnė "Straight" (5:2). Sužaidus keturias minutes komandas skyrė keturi taškai (8:4). Vėliau komandos žaidė lygiai. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos rezultatas buvo lygus (15:15). Paskutines tris minutes komandos žaidė "taškas į tašką". Sužaidus pirmas 10 minučių komandas skyrė du taškai (22:24).

Antro kėlinio pradžioje tritaškį pataikė "Straight" (25:24). Į tai "Akademija" atsakė pelnydama penkis taškus be atsako (25:29). Baigiantis ketvirtai minutei persvarą susigrąžino "Straight" (30:29). Įpusėjus penktai minutei rezultatas buvo lygus (30:30), o "Akademija" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos beveik dvi minutes komandos nepelnė taškų. Pirmieji į priekį išsiveržė "Akademija" (30:32). Paskutines dvi kėlinio minutes be klaidų gynėsi "Straight", o keturi pelnyti taškai jiems leido laimėti pirmą rungtynių pusę (34:32).

Sužaidus pirmas dvi trečio kėlinio minutes rezultatas buvo lygus (36:36). Trečią minutę spurtą pradėjo "Straight", kurie pelnė šešis taškus be atsako (42:36). Penktą minutę "Akademija" pelnė penkis taškus be atsako, kurie padėjo priartėti prie varžovų (42:41). Prasidėjus antrai kėlinio pusei "Akademija" persvėrė rezultatą savo naudai ir pamažu didino persvarą. Likus minutei iki kėlinio pabaigos komandas skyrė šeši taškai (44:50). Per likusį laiką "Akademijos" persvara padidėjo iki aštuonių taškų (46:54).

Ketvirto kėlinio pradžioje du tritaškius pataikė "Akademija" ir privertė sužaidus vieną minutę minutės pertraukėlės paprašyti "Straight" (46:60). Sužaidus keturias minutes komandas skyrė 15 taškų (48:63). Penktą minutę spurtą pradėjo "Straight", kurio metu šeimininkai pelnė aštuonis taškus be atsako (56:63). Visgi labiau priartėti varžovams "Akademija" neleido. Aštuntą minutę "Akademija" buvo priekyje solidžia 13 taškų persvara (56:69). Per paskutines ddvi minutes "Akademija" persvarą išlaikė ir iškovojo pergalę rezultatu 61:76.

"Akademija" iškovojo 11 pergalę, o "Straight" varžovų pranašumą pripažino ketvirtą kartą.

"Akademijos" treneris Linas Juknys paklaustas, kuo antroje rungtynių pusėje pasikeitė žaidimas, atsakė: "Pirmoje pusėje nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Su komanda per pertrauką pasitarėme, kad žaidimas prasideda nuo gynybos ir kiek galima žaisti apylygiai su varžovais. Žaidėjai reagavo į tai ir užsivedėme gynyboje, o vėliau varžovai nebeturėjo kur dėtis prieš smaugimą. Nejučiomis gynybos mašina užsivedė bei peraugo į pragaro mašiną ir varžovams nebebuvo variantų. Tiesiog absoliučiai pasikeitė gynyba, ji tapo labai agresyvi. Žodžiu, tokia kokią ir noriu matyti. Dar mes išsprendėme klaidų klausimą. Mes visą sezoną darome nereikalingas klaidas paprasčiausiose situacijose, kur jų iš viso turėtų nebūti." Paklaustas, ar svarbi buvo ši lyderių dvikova, treneris atsakė: "Mus tai turi labai didelę įtaką, nes mes turėjome du pralaimėjimus jau šiame etape ir, jeigu sąžiningai, visiems nusibodo pralaiminėti. Sekančios rungtynės penktadienį, vėl viskas iš naujo. Jeigu vėl pragaro mašiną užkursime, manau, laimėsime. Svarbiausia, kad varžybos iš varžybų tobulėjame žaisdami komandoje"

"Straight" treneris Edvinas Rinkevičius: "Pavargome. Toks ir žaidimas buvo, papuolėme į varžovų zoną. Niekaip išpildyti jų rebuso nepavyko. Atrodo visi žino, bet niekam nepavyko. Neišėjo užtvaros pastatyti ir sužaisti du prieš du. Kai negali mesti iš po krepšio, negali prasiveržti, tai pergalės tikėtis yra labai sunku. Ketvirtame kėlinyje dar prisidėjo nuovargis, greitos Eitučio pražangos ir išsekome. Pritrūko jėgų." Paklaustas, kiek įtakos turėjo, kad varžovai buvo šiek tiek aukštesni ir tvirtesni, treneris atsakė: "Buvo ir aukštesnių pas priešininkus. Gal meistriškumas individualiai pas priešininkus ir aukštesnis, bet vedami derinių ir logikos du su puse kėlinio priešinomės gerai, bet vėliau varžovų zonai, manau, mes buvome nepasiruošę."

BC „Straight“: Mantas Ungurys – 16 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Arūnas Eitutis – 12 tšk. (5 perimt. kam.), Vilius Ramonas – 11 tšk., Edvinas Rinkevicius – 10 tšk.

Akademija: Tomas Pileckas – 25 tšk. (6 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Aurimas Juozapaitis – 21 tšk., Edmundas Staugaitis – 13 tšk. (5 rezult. perd.)

Atkakliose rungtynėse „Lituanica“ įveikė „Straight“, bet į aštunfinalį keliauja „Straight“ (2015 vasario 20 d., penktadienis, 22:35 val.)Grupės lyderių akistatoje „Sporto manija“ įveikė „Akademiją“ (2014 gruodžio 03 d., trečiadienis, 23:43 val.)Klaidų kupinose rungtynėse, „Akademija“, trečiajame kėlinyje palaužė „Nepyk“ (2014 spalio 27 d., pirmadienis, 23:39 val.)Antroje rungtynių pusėje „VU KHF“ įrodė savo pranašumą prieš „Akademiją“ (2015 sausio 16 d., penktadienis, 22:34 val.)„Dumblas“ lengvai įveikė „Straight“ ekipą. (2014 gruodžio 14 d., sekmadienis, 17:08 val.)Trečiajame kėlinyje atitolusi „Akademija“ atlaikė BC „Ambi“ šturmą (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 00:32 val.)„Compensos“ šešetukas antroje rungtynių pusėje nebesuspėjo paskui „Akademiją“ (2014 spalio 31 d., penktadienis, 23:20 val.)Emocingose rungtynėse „Dumblas“ palaužė „Akademija“ ekipą (2015 sausio 25 d., sekmadienis, 18:06 val.)„Akademija“ nugalėjo „Kauno Rami“ (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 21:24 val.)Pirmąsias rungtynes užtikrintai laimėjo „Akademija“ (2015 vasario 28 d., šeštadienis, 00:26 val.)