TOPO CENTRAS & SK MATTAS vs FORTO AMICUS (75:78)Kauno Mero taurė 2011 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2011 spalio 02 d., Sekmadienis, 20:31 val. @ Kauno energijos sporto salė, Raudondvario pl. 84, Kaunas LT-47179

"Forto Amicus" vos neišleido pergalės iš savo rankų

2011 spalio 03 d., Pirmadienis, 11:37 val., peržiūros: 4612

Sekmadienio vakarą KKL "Mero taurėje 2011" į kovą stojo dvi labai pajėgios ekipos "Topo Centras & SK Mattas" bei "Forto Amicus". Ilgą rungtynių laiką aikštėje dominavo svečiai. Negana to pasibaigus trečiajam kėliniui "Forto Amicus" persvara buvo daugiau nei solidi (46:66). Tačiau šeimininkai nepasidavė ir kovojo iki pabaigos. "Topo Centro & SK Matto" komandos pastangos buvo apdovanotos ir nedaug trūko, kad susitikimas baigtūsi kitu scenarijumi. Vis tik, "Forto Amicus" sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu (75:78).

Susitikimą daugiau nei užtikrintai pradėjo „Forto Amicus“. Aikštės svečiai jau susitikimo pradžioje spurtavo net 0:11 varžovus pasiuntė į „nokdauną“. Vis tik, Gediminas Ratkevičius keturiais taškais iš eilės kiek sušvelnino skirtumą (4:11). Tačiau Pelnęs du taškus su pražanga bei realizavęs baudos metimą Ignas Ryla vėl atstatė „Forto Amicus“ dviženklę persvarą (4:14). Nors „Topo Centrui & SK Mattas“ dar kartą pelnė keturis taškus iš eilės, tačiau tuo jų puolimas pirmame ketvirtyje ir pasibaigė. Savo ruožtu svečiai pelnė dar penkis taškus (iš toli pataikė Mantas Ručinskas, o du taškus pelnė Gediminas Vasiliauskas) ir kėlinukas baigėsi rezultatu (8:19).

Prasidėjus antrajam ketvirčiui šeimininkai ir vėl sugebėjo prisivyti varžovus (14:19). Tačiau svečiai taip pat sugrįžo į savo vėžias. Žaidimas aikštėje išsilygino ir komandas skyrė panaši riba (18:23), (20:27). Tačiau trumpa atkarpa puolime svečiams leido vėl kiek pataisyti savo padėtį (20:31). Tomas Pileckas įmetė vieną baudą iš dviejų, o Šarūnas Kenstavičius atsakė dviem taškais su pražanga (22:34). Kėliniui baigiantis šeimininkai savo deficitą sugebėjo sumažinti tik minimaliai ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant (27:38).

Antroji rungtynių pusė kiek sėkmingiau prasidėjo „Topo Centrui & SK Mattui“. Šeimininkai daugiausiai Gedimino Naikausko ir Tomo Pilecko dėka vėl sumažino savo deficitą iki vienženklio (33:42). Tačiau „Forto Amicus“ dar kartą truktelėjo priekin ir jų persvara pasiekė keturioliką taškų (33:47). Šeimininkai ir toliau mėgino „nepaleisti“ varžovų, tačiau pastariesėms sekėsi praktiškai viskas ką jie darė puolime ir netrukus komandas jau skyrė 16 taškų (44:62). Mindaugas Drėzas ketvirčiui baigiantis pelnė du taškus, o Mindaugas Čižas ir Paulius Bružauskas atsakė keturiais taškais (46:66).

Daugiau nei įtikinama persvara po trijų kėlinių greičiausiai neigiamai paveikė svečius ir jie kiek atsipalaidavo. Tuo netruko pasinaudoti aikštės šeimininkai. Surengę spurtą 12:4 „Topo Centro & SK Mattas“ vyrai vėl „sugrįžo“ į rungtynes (58:70). Vis tik, skirtumas tarp ekipų ir toliau buvo pakankamai solidus. Nepaisant to, šeimininkai ir toliau demonstravo kovotojų charakterį: Ignas Grigaravičius ir Aurimas Dervinskas pataikė po tritaškį metimą, o Gediminas Ratkevičius ir tas pats Ignas Grigaravičius pelnė po du taškus ir ekipas skyrė vos keturi taškai (68:72). Karolis Abramavičius dvitaškiu metomu kiek pataisė sparčiai blogėjančią „Forto Amicus“ padėtį (68:74). Vis tik, tai dar nebuvo pabaiga. Gediminas Ratkevičius sumetė dvi baudas bei pridėjo du taškus ir komandas jau skyrė vos du taškai (72:74). Karolis Abramavičius ir vėl „iššovė“ lemiamu momentu pelnydamas keturis taškus iš eilės (72:78). „Topo Centras & SK Mattas“ ir toliau nepasidavė, nors laikas ir nebuvo jų sąjungininkas. Gediminas Ratkevičius pataikė iš toli ir ekipas skyrė vos trys taškai (75:78). Likus žaisti penkias sekundes „Forto Amicus“ įsigudrino prarasti kamuolį ir suteikti dar vieną šansą šeimininkams. Po minutės pertraukėlės „Topo Centras & SK Mattas“ parengė derinį, kurio metu iš toli kamuolį turėjo progą išmesti Gediminas Ratkevičius, bet jo metimas skriejo pro šalį ir svečiai „išnešė sveiką kailį“ (75:78).

Po susitikimo "Topo Centro & SK Mattas" treneris Aurimas Dervinskas atsakė į keletą klausimų:

Sakykite, šiandien galėjome stebėti labai įdomią, "banguotą" kovą. Po trijų kėlinių jūsų komandos deficitas siekė net 20 taškų, tačiau ketvirtame kėlinuke sugebėjote pasiekti persilaužimą ir gražinote intrigą. Kas tai lėmė?

Na paprasčiausiai nenorėjome pralaimėti dideliu taškų skirtumu. Negana to nebuvome susirinkę pilnos sudėties, trūko tikrai daug pagrindinių žaidėjų, aišku tai nėra pasiteisinimas, bet jie mūsų komandai tikrai svarbūs. Taigi, beturėdami kai kurių savo komandos žaidėjų stengėmės mobilizuotis, "atmesti" kuo daugiau taškų ir tai pavyko, vos neišplėšėme pratęsimo.

Kokį įspūdį jums paliko šiandieninis varžovas?

Varžovai buvo žinomi iš seniau, labai gera komadna, labai geri žaidėjai. Varžovai žaidžia labai gražiai, taktiškai ir buvo labai sunku su jais rungtyniauti. Vis tik, jiems turint dvidešimties taškų persvarą, jie atsipalaidavo ir mums rungtyniauti tapo kiek lengviau. Žinoma, mes patys pagerinome gynybą ir juos prisivijome, bet noriu pabrėžti, kad varžovų komanda tikrai labai gerai sukomplektuota.

Paskutinė ataka priklausė jums, o prieš ją paėmėte minutės pertraukėlę. Kokį derinį paruošėte?

Turėjome vieną derinį tritaškiui metimui ir jis mums pavyko. Metimą atliko tas žaidėjas, kuris ir turėjo jį atlikti. Derinukas turėjo dvi galimas baigtis, du galimus tęsinius ir kaip sakiau – vienas jų pavyko, deja nemataikėme. Suprantama viską įtakojo nuovargis, nes žaidėjas rungtyniavo visą susitikimą be keitimų.

Savo ruožtu "Forto Amicus" ekipos treneris Kęstutis Žarnauskas taip pat pasidalino savo mintimis apie susitikimą:

Treneri, ilgą laiką užtikrintai kontroliavote varžybas, bet vis tik susitikimo pabaigoje netikėtai leidote varžovams atkurti intrigą, dėl ko taip?

Del to, kad mūsų komanda per anksti patikėjo pergale. Vietoj to, kad būtų plius trisdešimt, reikėjo apskritai paprakaituoti, kad iškovoti bent kokią pergalę. Ištikrųjų sužaidėme pabaigą labai prastai ir varžovas galėjo mus nubausti už mūsų neatsakingą žaidimą. Esu labai nepatenkintas komandos žaidimu.

Kokį įspūdį paliko varžovai?

Jautėsi, kad šiandien esame mes stipresni, bet varžovai taip pat gera komanda. Jiems gal buvo sunkiau rungtyniauti, nes pas juos nesusirinko visi žaidėjai. Esmė, kad ilgą laiką žaidėme gan neblogai, bet ketvirtą kėlinį "paleidome" ir gavosi kad laimėjome labai trapiu skirtumu.

"Topo Centro & SK Mattas"gretose išsiskyrė: Gediminas Ratkevičius 27 taškai (7 atk. kam), Gediminas Naikauskas 15 taškų (5 atk. kam), Ignas Grigaravičius 15 taškų

"Forto Amicus" į pergalę vedė: Ignas Ryla 19 taškų (10 atk. kam, 5 rez. perd), Šarunas Kenstavičius 15 taškų (5 atk. kam), Paulius Bružauskas 14 taškų (6atk. kam, 4 rez. perd)

"Forto Amicus" nesunkiai įveikė savo varžovus (2011 spalio 05 d., trečiadienis, 23:11 val.)"Sporto manija & Ekodora" iškopė į Mero taurės finalą (2011 spalio 20 d., ketvirtadienis, 13:18 val.)Kietu žaidimu pasižymėjusioje dvikovoje sunkią pergalę šventė "Topo Centras & SK Mattas" krepšininkai (2011 spalio 04 d., antradienis, 22:19 val.)"Topo Centras & SK MATTAS" nesunkiai susidorojo su "Dice" ekipa (2011 rugsėjo 25 d., sekmadienis, 23:01 val.)Po permainingos kovos pergalę pasiekė "Forto Amicus" (2011 rugsėjo 27 d., antradienis, 22:35 val.)Ketvirtame kėlinuke prabudusi "Renversa" neįveikė "Forto Amicus" (2011 spalio 15 d., šeštadienis, 17:49 val.)"Kauno Mero Didžiosios taurės 2011" mažajame finale "Banga" pranoko "Forto Amicus" (2011 lapkričio 14 d., pirmadienis, 06:40 val.) "Radijas TAU & Detagama" įveikė "Topo Centras & SK Mattas" pasipriešinimą (2011 spalio 16 d., sekmadienis, 23:28 val.)