BREMENA vs KAUNO AUTOBUSAI (85:92)A LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 sausio 12 d., Antradienis, 21:15 val. @ A.Sabonio KM sporto salė, Pašilės g. 39a, Kaunas LT-51358

"Kauno Autobusai" nemažina apsukų (video)

Su kamuoliu J.Ročka
2010 sausio 12 d., Antradienis, 23:00 val., peržiūros: 6351
Antradienio vakarą "Kauno Autobusai" pratęsė savo pergalingą žygį KKL "A lygoje". Nugalėję "Bremenos" krepšininkus rezultatu 85:92 "Kauno Autobusų" vyrai į savo saskaitą įsirašė jau 13-ają pergalę iš tiek pat galimų.

Rungtynės prasidėjo taikliu Henriko Vorotnikovo dvitaškiu ir Armino Šaulio tritaškiu (5:0). Tačiau svečiai rezultatą greit išlygino po to kai du taškus su varžovo pražanga pelnė Evaldas Dainys, o jo komandos draugas Arūnas Budrys pridėjo dvitaškį (5:5). Visgi, šeimininkai laimėję atkarpą 6:0 vėl atitrūko (11:5). Tačiau ir vėl banguoto pirmojo kėlinio atkarpą sėkmingiau sužaidė „Kauno Autobusų“ vyrai įmetę 7 taškus, kai tuo tarpu varžovai sugebėjo atsakyti 4 taškais (15:12). Vis tik, „Bremenos“ problemos pirmąjame kėlinyje tuo dar nesibaigė. Iki kėlinuko pabaigos likus žaisti 6 sekundes Evaldas Dainys perėmė kamuolį iš Armino Šaulio, o pastarasis už taisyklių pažeidimą buvo nubaustas dar ir nesportine pražanga. E.Dainys realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o per likusias 6 sekundes dar sugebėjo perduoti kamuolį Arūnui Budriui, kuris kėlinuką užbaigė taikliu dvitaškiu. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatas lygus (15:15).

Antrojo kėlinio pradžia šeimininkams nieko gero nežadėjo. Jie pralaimėję atkarpą 9:2 atsidūrė besivejančių vaidmenyje (17:24). Tačiau „Bremena“ ankščiau laiko kapituliuoti neketino. Šeimininkai, daugiausiai Armino Šaulio ir Tado Lukausko pastangų dėka, laimėjo atkarpą 13:4 ir vėl susigrąžino sau persvarą (30:28). Tačiau permaininga kova vyko ir toliau. Dabar jau „Kauno Autobusai“ surengė varžovų krepšio šturmą ir įjungę savo toliašaudę artileriją laimėjo atkarpą 3:13, kurios metu Simas Skužinskas pataikė tris tolimus metimus (33:41). Per likusį kėlinio laiką svečiai taškų nepelnė, o „Bremenos“ gretose pasižymėjo Tadas Lukauskas ir Arminas Šaulys (37:41).

Trečiojo kėlinio pradžia „Bremenos“ komandai tikriausiai dar ilgai sapnuosis košmaruose. Jie trečiojo ketvirčio pirmosiomis minutėmis atidavė žaidimo kontrolę į „Kauno Autobusų“ rankas, kurie laimėję atkarpą 2:14 pabėgo į priekį 17 taškų atstumu (39:56). Tačiau ir tokia nesėkmė nepalaužė šeimininkų kovingumo. Arminas Šaulys pataikė du tolimus šūvius bei pridėjo dvitaškį ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 11 taškų (47:58). Apmaudžiai paleidę varžovus į priekį pirmosiomis kėlinuko minutėmis „Bremenos“ vyrai vėliau žaidimą išlygino ir kova likusias kėlinio minutes virė taškas į tašką. Vienai komandai sėkmingai užbaigus ataką, tuoj sekė toks pats sėkmingas varžovų atsakas. Po trijų kėlinių rezultatu (56:68) “Kauno Autobusai” priekyje.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Armino Šaulio dvitaškiu, į kurį Jonas Ročka atsakė dviem taikliais baudos metimais (58:70). Skirtumas tarp komandų sumažėjo iki vienženklio kuomet dvi atakas iš eilės sėkmingai užbaigė Modestas Gailiūnas (62:70). „Kauno Autobusų“ laimėta trumpa atkarpa 2:6 vėl leido susigrąžinti turėtą 12 taškų pranašumą (64:76). Dvylikos taškų skirtumas laikėsi dar kurį laiką, kai rezultatui esant (68:80) “Bremenos” krepšininkai pabandė kilti į lemiamą šturmą. Laurynas Andrijauskas ir Arminas Šaulys pataikė po tritaškį, o pastarasis dar pridėjo ir dvitaškį. Po laimėtos atkarpos 8:2 skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 6 taškų (76:82). Visgi, „Kauno Autobusai“ įmetę 4 taškus be atsako vėl padidino savo pranašumą iki dviženklio (76:86). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Laurynas Andrijauskas surengė savo asmeninį „šou“. Žaidėjas pataikė iš toli, po to du kartus iš eilės įmetė po dvitaškį ir sumažino savo komandos atsilikimą iki 5 taškų (83:88). Tačiau „Šeimininkai“ tikriausiai išnaudojo per daug jėgų bandydami atsigriebti už tai, ką iššvaistė trečiojo kėlinio pradžioje, todėl pačioje rungtynių pabaigoje jiems pergalės iš „Kauno Autobusų“ išplėšti nepavyko. Per likusį laiką „Kauno Autobusams“ Simas Skužinskas ir Arūnas Budrys pelnė po dvitaškį, o „Bremena“ atsakė Modesto Gailiūno dvitaškiu. Galutinis rungtynių rezultatas (85:92).

Po rungtynių pakalbintas „Bremenos“ treneris Arminas Šaulys sakė: „Vis laikėmės, tačiau įveldavome kokią atkarpą, kuomet leisdavome varžovams užbaigti keletą sėkmingesnių atakų, pataikyti iš toli. Taip jie susikrovė sau dviženklį pranašumą. Varžovų komanda labai gera, todėl susikrautą pranašumą jie išlaikė iki rungtynių pabaigos. Mums papraščiausiai pritrūko jėgų“.

„Kauno Autobusų“ strategas Audrius Juodelis po rungtynių kalbėjo: „Šiandien labai jautėsi nuovargis po vakar dienos varžybų. Prastai pradėtos rungtynės, labai daug neįmestų metimų, labai daug klaidų. Tačiau antroje žaidimo pusėje, nuo trečiojo kėlinio, kurį sužaidėme geriausiai, komanda laikė įgytą pranašumą. Dėka gerai sužaisto trečiojo ketvirčio pavyko laimėti rungtynes. Varžovai žiūrėjosi gan gerai. Pas juos šiandien buvo šioks toks papildymas, šįkart jie turėjo aštuonis žmones, kai paprastai žaidžia šešiese. Gavosi taip, kad žaidėme aštuoni prieš aštuonis, bet vis tiek laimėjome“.

„Bremenos“ komandoje sėkmingiausiai žaidė: Arminas Šaulys 40 taškų, Modestas Gailiūnas 16 taškų (11 atk,kam), Laurynas Andrijauskas 10 taškų.

„Kauno Autobusų“ ekipoje išsiskyrė: Evaldas Dainys 28 taškai (7 rez. perd), Jonas Ročka ir Arūnas Budrys (7 atk. kam) po 16 taškų, Darius Lugauskas 13 taškų (14 atk. kam).

„Kauno Autobusai“ ir toliau skina pergales (video) (2010 sausio 11 d., pirmadienis, 23:22 val.)"Kauno Autobusai" be vargo įveikė "Sabonio KM 93 - Lewis" (video) (2010 sausio 25 d., pirmadienis, 22:53 val.)"Kauno autobusai" į pusfinalį keliauja po pirmojo susitikimo (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 23:03 val.)"Kauno Autobusai" savo pergalių seriją pratęsė Prienuose (2010 sausio 06 d., trečiadienis, 22:59 val.)"Kauno Autobusai" lieka nepralaimėję (2009 lapkričio 06 d., penktadienis, 19:27 val.)"Kauno autobusai" šluoja vieną varžovą po kito (2009 gruodžio 07 d., pirmadienis, 23:19 val.)"Kauno autobusai" sulaukė nemažo varžovų pasipriešinimo, tačiau iškovojo eilinę pergalę (video) (2009 gruodžio 21 d., pirmadienis, 23:13 val.)"Kauno autobusai" pirmieji pasiekė A lygos finalą (2010 balandžio 27 d., antradienis, 22:59 val.)Kauno „Autobusai“ atsilaikė prieš galingai žaidusia Prienų ekipą (2009 spalio 26 d., pirmadienis, 23:55 val.)Neįveikiamieji „Autobusai“ toliau traiško varžovus (video) (2010 sausio 18 d., pirmadienis, 23:06 val.)