LSU Atletas – 2 vs Sporto manija (86:83)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 kovo 10 d., Pirmadienis, 20:00 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Dramatiškų rungtynių pabaigoje fortūna šypsojosi „LSU Atletui ‒ 2“

2014 kovo 10 d., Pirmadienis, 22:35 val., peržiūros: 1048

Pirmadienio vakarą KKL "A" lygos "Sporto Fėjos" pirmenybėse sirgaliai išvydo itin atkaklią ir nepakartojamo grožio dvikovą tarp "LSU Atleto – 2" bei "Sporto Manijos". Du kėlinius padėties šeimininkais buvę svečiai, antroje susitikimo pusėje rungtynių kontrolę atidavė "LSU Atleto – 2" komandai. Ši pasinaudojusi varžovų apsnūdimu ėmė vytis savo oponentus ir galiausiai mačo likimas sprendėsi paskutiniosios atakos metu. Fantastiškas rungtynes sužaidęs Justas Nausėda tapo ir susitikimo herojumi, pataikęs tritaškį aidint finalinei sirenai bei išplėšęs pergalę rezultatu (86:83).

Susitikimą užtikrinčiau pradėjo "Sporto Manijos" vyrai. Pastarieji sulaukę rimto pastiprinimo iš NKL žaidėjų greitai primetė savo žaidimą varžovams ir atitrūko (2:11). Šeimininkai kiek atsitokėję ėmė vytis varžovus (6:11), (8:13), (12:17). Vis tik, svečių pusėje buvusi patirtis tarė savo žodį. "Sporto Manija" kėliniui baigiantis spurtavo 0:6 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą (12:23).

Antrąjį kėlinį "LSU Atleto – 2" vyrai pradėjo tokia pat sėkminga atkarpa, kokia jų varžovai užbaigė pirmąjį kėlinį. Po šeimininkų spurto 6:0 skirtumas tarp komandų sumenko vėl iki 5-ių taškų (18:23). Žaidimas aikštėje kiek išsilygino ir komandos keitėsi sėkmingomis atakomis. Rezultatui esant (27:34), svečiai vėl tarė savo žodį. Jie laimėjo dar vieną atkarpą 2:8 ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė jau 13 taškų (29:42).

Antroje susitikimo pusėje savo komandos žaidimui dirigavo ne tik tikrasis ekipos treneris Laimonas Eglinskas, atvykęs iš LKL rungtynių, tačiau prie ekipos prisijungė ir tik ką LKL duris pravėręs Justas Nausėda. Tarsi norėdamas įrodyti, kad toks karjieros laiptelis aukštyn yra neatsitiktinumas, žaidėjas surengė asmeninį benefisą. Krepšininkas šiame kėlinuke pelnė 12 taškų ir įkvėpė savo ekipą sugrįžimui į rungtynes. Tarsi ant sparnų rungtyniauti pradėjusi šeimininkų ekipa atrodė daug labiau motyvuota, pasitikinti savimi, labiau norinti laimėti, o svarbiausia prieš lemiamą kėlinį savo atsilikimą sumažino jau tik iki 4-ių taškų (57:61).

Ketvirtasis kėlinys "LSU Atletui – 2" susiklostė dar sėkmingiau, o savo asmeninį šou ir toliau rengė Justas Nausėda. Krepšininkas per du kėlinius iš 7-ių mėginimų prametė vos vieną tolimą metimą, bet svarbiausia įkvėpė visą komandą ir leido jai patikėti, kad ji šiandien gali laimėti prieš itin galingą varžovą. Net septynis tritaškius šiame kėlinyje pataikę "LSU Atleto – 2" vyrai ne tik dar labiau prisivijo savo varžovus, tačiau keletą kartų turėjo pranašumą savo pusėje. Vis tik, susitikimo likimas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Rezultatui esant lygiam (83:83) paskutinę ataką surengti progą turėjo šeimininkai. Natūralu, kad puikų mačą žaidusiam Justui Nausėdai buvo patikėta užbaigti lemiamą ataką. Krepšininkas nenuvylė savo komandos trenerio ir draugų. Aidint finalinei susitikimo sirenai snaiperio tritaškis pasiekė tikslą ir leido iškovoti įspūdingą bei labai reikalingą pergalę rezultatu (86:83).

Po rungtynių "Sporto Manijos" treneris Modestas Vaškūnas sakė: "Manau, kad varžovai padarė labai geras išvadas po dviejų kėlinių. Buvo suaktyvinta gynyba, jie pradėjo gintis nuo pat aikštės galo. Nors mes dėl šio spaudimo klaidų daug neradėme, tačiau prasadavome brangių sekundžių, kurių reikėjo puolime. Reikia paminėti, kad po dviejų kėlinių ir jų pataikymas ženkliai pagerėjo. Greičiausiai trečiojo ir ketvirtojo kėlinio metu ši komanda išmetė dvigubai daugiau tolimų metimų nei pirmoje mačo dalyje. Varžovai pradėjo žaisti drąsiau, agresyviau, puolė geriau – tiesiog jie užpuolė, o mes neapsigynėme".

Savo ruožtu "LSU Atleto – 2" komandos vairininkas Laimonas Eglinskas po pergalingo susitikimo kalbėjo: "Antroje rungtynių pusėje susiėmėme. Ilgosios pertraukos metu su vyrais pakalbėjome, kad negalime dovanoti taškų, nes jų jau ir taip esame pernelyg daug pridalinę. Prieš tai buvome pralaimėję panašias rungtynes prieš "Kauno Autobusus", todėl dabar buvo mūsų eilė laimėti tokias rungtynes". Paklaustas kiek įtakos susitikimo eigai ir galiausiai baigčiai turėjo fantastiškas Justo Nausėdos žaidimas, treneris atsakė: "Be abejo, tai turėjo įtakos. Vaikinas atvyko iš LKL rungtynių, ten gavo pasireikšti šešias minutes, bet taškų nepelnė, todėl reabilitavosi čia". Treneris paklaustas kaip vertina rungtynių antrąją pusę sakė: "Man patinka kai ginamės agresyviai. Kuomet ginamės agresyviai sunkiau ir varžovams, ir mes patys pradedame žaisti visai kitaip. Sustojus į pozicinę gynybą viskas iš karto subyra. Kuo mes agresyvesni, tuo rungtyniauti geriau ir lengviau mūsų komandai". Treneris paklaustas ar po kiek vangokos sezono pradžios ir pastebimai pagerėjusio žaidimo paskutinėse keletoje rungtynių, pats jaučia komandos daromą progresą teigė: "Sezono pradžioje išpuolė ganėtinai daug rungtynių, o komanda buvo naujai surinkta, nebuvo susižaidimo. Prieš naujus metus kitoje lygoje patyrėme vieną nesėkmę, bei patyrėmę pralaimėjimą paskutinėmis sekundėmis prieš "Kauno Autobusus". Visa kita atrodo jog gerėja, atsiranda susižaidimas ir nesvarbu ar lyderiai, tarkime Laimonas Mikšys ar Tomas Miškinis negali padėti, dėl traumų, taip pat nebuvo ir Modesto Žaunieriūno, bet atsirado kitų lyderių, kurie gali įmesti. Smagi komanda ir labai patinka, kai nėra lyderių, nes iš tikro gerai sužaisti gali absoliučiai visi ekipos nariai".

LSU Atletas – 2: Justas Nausėdas – 26 tšk., Mantas Sadauskas – 12 tšk., Eduardas Straigis – 11 tšk., Justas Giriūnas – 10 tšk.

Sporto manija: Vilius Šumskis – 26 tšk., Karolis Pupinis – 18 tšk. (16 atk. kam., 6 rezult. perd.), Artūras Pelšs – 14 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Paulius Parachomikas – 11 tšk. (9 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

„Sporto Manija“ pasiekė pergalę prieš „LSU-Atletą ‒ 2“ (2014 kovo 15 d., šeštadienis, 02:51 val.)Įtemptų rungtynių finiše ‒ sunki Kauno raj. „Tornado“ pergalė (2013 lapkričio 27 d., trečiadienis, 20:09 val.)„United ‒ Radijas Tau“ antrą kartą palaužė „LSU Atletą ‒ 2“ (2014 sausio 07 d., antradienis, 23:09 val.)„Sporto manija“ per pirmąją dalį sudorojo „Rūdupis – 2“ (2014 vasario 04 d., antradienis, 23:56 val.)Atkakliose rungtynėse „Banga“ įveikė „Sporto maniją“ (2013 gruodžio 29 d., sekmadienis, 16:29 val.)„Sporto Manija“ nepaliko vilčių „United ‒ Radijui Tau“ (2014 kovo 26 d., trečiadienis, 00:22 val.)„Kauno autobusai“ „A“ lygą pradėjo lengva pergale prieš „LSU Atletą ‒ 2“ (2013 spalio 25 d., penktadienis, 22:50 val.)„LSU Atletas ‒ 2“ pasiekė pirmąją pergalę (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 23:32 val.)„Sporto Manija“ po dramatiškos kovos išlygino pusfinalio serijos rezultatą (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 23:15 val.)„Banga“ nesulaukė pasipriešinimo iš „LSU Atleto-2“ pusės (2014 kovo 28 d., penktadienis, 00:35 val.)