emobilus.lt vs Šilainiai (82:68)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 19:20 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Dvikovoje be keitimų „Emobilus.lt“ nukovė „Šilainius“

2015 gegužės 24 d., Sekmadienis, 22:55 val., peržiūros: 1300

Gegužės 24-ąją, dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės susitikimas tarp dviejų iki šiol nepralaimėjusių komandų C pogrupyje – namuose žaidusių „Emobilus.lt“ krepšininkų ir į svečius atvykusių „Šilainių“.

Jau rungtynių starte į priekį veržėsi „Emobilus.lt“ ekipa, o po A.Dervinsko dvitaškio aikštelės šeimininkai atitrūko 5 taškais (7:2). Visgi labiau atitrūkti „Šilainiai“ varžovams kurį laiką neleido ir visą kėlinį alsavo jiems į nugarą. Po E.Adomaičio taiklaus metimo ekipas skyrė minimumas (9:8), bet 4 taškais iš eilės atsakę „Emobilus.lt“ krepšininkai susigrąžino 5 taškų pranašumą (13:8), o antroje kėlinio pusėję dar vieną tritaškį smeigęs A.Dervinskas padidino savo komandos atotrūkį iki 6 taškų (20:14). Kėlinio finiše „Šilainiai“ netylėjo, tačiau priešingoje barikadų pusėje taškus rinkosi A.Gavelis ir šio žaidėjo sėkmingų atakų dėka aikštės šeimininkai išlaikė persvarą savo rankose. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 25:20.

Antrąją susitikimo dalį „Emobilus.lt“ pradėjo spurtu 6:0 ir įgijo dviženklį pranašumą (31:20). Tiesa išsijudinę svečiai atsakė identiška atkarpa ir po R.Stibrio dvitaškio komandas vėl skyrė 5 taškai (31:26). Vis dėlto A.Dervinsko kariauna arčiau varžovų neprisileido ir vėliau vėl porą kartų priartėjo prie dviženklės ribos (35:26; 37:28). Po V.Kapočiaus taiklaus tolimo šūvio „Šilainių“ atsilikimas sumažėjo iki 6 taškų (37:31), bet paskutinis žodis pirmoje rungtynių pusėje priklausė aikštės šeimininkams. „Emobilus.lt“ antrąjį ketvirtį baigė 7 taškais be atsako ir įpusėjus mačui džiaugėsi 13 taškų atotrūkiu – 44:31.

Po didžiosios pertraukos „Šilainiai“ pasižymėjo 5 taškais iš eilės ir braukė nuostolius iki 8 taškų (44:36), o po L.Šukučio tritaškio aikštės šeimininkams beliko 6 taškų pranašumas (45:39). Sėkmingi A.Gavelio ir I.Urbono reidai sugrąžino „Emobilus.lt“ ekipai dviženklę persvarą (52:41), tačiau „Šilainiai“ toliau nenurimo ir 5 R.Stirbio taškai vėl ištirpdė skirtumą tarp komandų iki 6 taškų (52:46). Permainingo scenarijaus kova tęsėsi ir antroje ketvirčio pusėje. 7:0 spurtavę aikštės šeimininkai atitrūko 13 taškų skirtumu (59:46), bet kėlinio finiše „Šilainiai“ prisikasė iki 8 taškų (62:54). Visgi paskutinis žodis trečiajame kėlinyje priklausė E.Jašinskui, kurio dvitaškis leido „Emobilus.lt“ prieš lemiamą rungtynių dalį pirmauti 10 taškų skirtumu – 64:54.

Paskutiniame kėlinyje toliau vyko ganėtinai permaininga ir apylygė kova, kuri buvo kur kas parankesnė pirmaujantiems „Emobilus.lt“ krepšininkams. Pirmoje kėlinio pusėje skirtumas svyravo neženkliai, tačiau rungtynių tiesiojoje aikštės šeimininkai ėmė įrodinėti, jog neveltui jie yra priekyje. Paskutinėmis dvikovos minutėmis „Emobilus.lt“ pranašumas nuolat buvo dviženklis ir ši komanda išlaikė saugų atstumą iki pat susitikimo pabaigos. Galutinis rungtynių rezultatas – 82:68.

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt“):

„Pogrupiai lyderiai šiandien penki prieš penkis susirinko. Šiandien turėjom tik du žaidėjus iš starto penketo. Kiti atėjom tik dėl skaičiaus, kad tik nepralaimėtume 0:20., bet gavosi taip, kad laimėjom. Tai yra labai gerai. Aš pats seniai žaidžiau, tai sunku labai.“

Vitoldas Kapočius („Šilainiai“):

Ištvermės rungtynėse kovojot dėl pirmosios vietos pogrupyje. Ko pritrūko?

„Pritrūko atsarginių žaidėjų suolelio. Varžovams gal ir netrūko, bet mums trūko. Beveik visi pavėlavę atėjom, blogai apšilom ir dar traumų prisigaudėm.“

„Emobilus.lt“ pergalės kalviais buvo A.Gavelis (43 tšk., 14 atk. k., 4 bl., 51 naud. b.), A.Dervinskas (16 tšk.), I.Urbonas (12 tšk., 7 atk. k.), E.Jašinskas (6 tšk., 12 atk. k.) ir K.Sarpalis (5 tšk., 5 rez. p.).

„Šilainių“ komandoje pasižymėjo R.Stirbys (23 tšk., 11 atk. k., 7 rez. p., 31 naud. b.), E.Adomaitis (15 tšk., 9 atk. k.), L.Šukutis (14 tšk., 12 atk. k., 7 išpr. pr.), V.Kapočius (11 tšk.) ir V.Dambauskas (5 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Emobilus“ pasiekė ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų ir tapo „C“ pogrupio nugalėtojais (4-0). „Šilainiai“ liko varžovams už nugaros su trimis laimėjimais ir vienintele nesėkme (3-1).

Tik antroje rungtynių pusėje „Emobilus.lt“ įveikė BC „Ambi“ ekipą (2015 gegužės 11 d., pirmadienis, 23:29 val.)„Emobilus.lt“ penketukas įtikinamai įveikė „Senukus“ (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)Dvikovoje be keitimų „Šilainiai“ nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš „Senukus“ (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 22:02 val.)„emobilus.lt“ antroje rungtynių pusėje įveikė „UNO“ (2015 gegužės 08 d., penktadienis, 22:14 val.)Be dviejų lyderių kovojusios „Hidraulinės sistemos“ nuskynė „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės bronzą (2015 birželio 07 d., sekmadienis, 22:27 val.)Pabaigoje su likimu žaidusios „Hidraulinės Sistemos“ prasibrovė į pusfinalį (2015 gegužės 31 d., sekmadienis, 23:21 val.)„emobilus.lt“ ketvirtame kėlinyje palaužė „Akademiją“ bei žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:45 val.)Po nervingos kovos „A Komanda“ prasibrovė į „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės finalą (2015 birželio 03 d., trečiadienis, 23:02 val.)Po atkaklios kovos „Šilainiai“ įveikė „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkus (2015 gegužės 26 d., antradienis, 21:02 val.)„Šilainiai“ nesunkiai įveikė „UNO“ (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 22:14 val.)