Tegra vs UNITED & Radijas Tau (83:105)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2013 gruodžio 11 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Naujininkų sveikatingumo centras, Telšių g. 17, Vilnius, LT-02166

Vilniaus „Tegra“ ‒ Kauno „UNITED & Radijas Tau“

2013 gruodžio 12 d., Ketvirtadienis, 11:12 val., peržiūros: 1598

Trečiadienio vakarą Naujininkų sveikatingumo ir sporto centre susitiko dvi „Lietuvos Elito“ lygos lyderės – Vilniaus „Tegra“ ir Kauno „United – Radijas Tau“. Dar prieš susitikimą buvo tikimasi atkaklios kovos, nes nei viena ekipa šioje lygoje nebuvo patyrusi pralaimėjimo.

Į rungtynes svečiai iš Kauno atvyko septyniese, ir tai turbūt ne vienam sukėlė minčių apie lengvą „Tegros“ pergalę. Tačiau rungtynes puikiai pradėję „United – Radijas Tau“ krepšininkai iš karto parodė, jog atvažiavo kovingai nusiteikę ir sieks tik pergalės. Pirmasis kauniečių taškų sąskaitą atidarė Andrius Gedminas, pataikęs tolimą metimą, tuo tarpu „Tegrai“ niekaip nesisekė pelnyti taškų. „United – Radijas Tau“ išnaudojo kiekvieną ataką ir rinko taškus bei krovėsi pranašumą, o vilniečių krepšininkams pelnyti pirmuosius taškus pavyko tik septintąją rungtynių minutę, kai 5 taškus iš eilės pelnė komandos kapitonas Alanas Dzeranovas (5:17). Per likusias kelias minutes komandų žaidimas išsilygino, tačiau rungtynių pradžioje susikrovę 15 taškų pranašumą, pirmąjį kėlinį „United – Radijas Tau“ laimėjo rezultatu 13:27.

Antrajame ketvirtyje ir vėlgi stipresni buvo Kauno krepšininkai. „Tegros“ žaidėjai pademonstravo geresnį puolimą ir surinko 23 taškus, tačiau apsiginti nuo varžovų taiklių tritaškių niekaip nepavyko. Sužaidus 5 minutes rezultatas 21:40 svečių naudai. „United – Radijas Tau“ komandą į priekį vedė Andrius Gedminas, pataikęs net keturis tolimus metimus, tuo tarpu vilniečių gretose kovoti su varžovais ir dar labiau nepaleisti jų į priekį geriausiai sekėsi Henrikui Šliogeriui ir Karoliui Raginiui, pataikusiam du iš eilės tritaškius metimus. Visgi šį kėlinį 5 taškais laimėjo Kauno „United – Radijas Tau“ ekipa ir sužaidus pusę rungtynių svečiai turėjo 19 taškų pranašumą – 36:55.

Po didžiosios pertraukos komandos stojo į lygią kovą. Iš pradžių abi ekipos žaidė panašų žaidimą ir rinko taškus. Trečiąją kėlinio minutę dėl smulkios traumos iš aikštelės trumpam buvo priverstas pasitraukti Kauno ekipos lyderis Andrius Gedminas ir tai, matyt, turėjo įtakos „Tegros“ puolimui. Per kelias minutes „Tegra“, vedama Alano Dzeranovo ir Tado Šablinsko, spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 14 taškų – sužaidus 7 minutes rezultatas 52:66. Tačiau kauniečių gretose lyderio vaidmens ėmėsi Karolis Tarvydas ir įmetęs 7 taškus vėl sugrąžino savo komandai 18 taškų pranašumą – po trijų kėlinių Kauno „United – Radijas Tau“ priekyje 59:77.

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje esminis lūžis neįvyko. Tiesa, šį ketvirtį geriau pradėjo „Tegros“ krepšininkai ir sužaidus 3 minutes vėl sumažino atsilikimą iki 13 taškų (66:79). Tačiau kaip niekada šlubuojanti „Tegros“ gynyba leido ir vėl kauniečiams atitrūkti – sužaidus beveik 7 minutes svečiai jau pirmavo 22 taškų skirtumu 77:99. Likusios kelios minutės tebuvo formalumas, komandos apsikeitė keliais metimais ir stengėsi gražiai užbaigti rungtynes. Rezultatu 83:105 nugalėjo ir penktąją pergalę „Lietuvos Elito“ lygoje iškovojo Kauno „United – Radijas Tau“ ekipa ir liko vienintele komanda, nepatyrusia pralaimėjimo skonio. Tuo tarpu Vilniaus „Tegra“ patyrė pirmąją nesėkmę, o šis pralaimėjimas turėtų tapti dar didesne motyvacija ateinančiose rungtynėse su Kauno „Bangos“ ekipa.

Rungtynių komentarai:

Vilniaus „Tegros“ komandos vadovas Audrius Virbickas: „Sveikiname varžovus. Jie tikrai įrodė, kad yra lyderiai ir sužaidė geras rungtynes. Priešininkai fantastiškai pataikė ir gynyboj mus aplenkė, mes gynėmės silpniau. Ir nors mums pavyko kiek priartėti, laimėti šiandien su tokiu varžovų pataikymu ir nusiteikimu mums tiesiog buvo neįmanoma.“

Kauno „United – Radijas Tau“ treneris Marius Lebedys: „Komanda atvažiavo susikaupusi. Kuo stipresnis varžovas, tuo maloniau yra žaisti, todėl ir nusiteikimas prieš šią komandą dar stipresnis. Varžovai neblogai atrodo, bet, matyt, mes šiandien buvome stipresni. Aišku, mums labai malonu iškovoti penktąją pergalę iš eilės šioje lygoje. Kuo labiau įsibėgėja sezonas, tuo mūsų komanda vis geriau atrodo, ir nors tai dar nėra pats geriausias žaidimas, tačiau tobulėjam kiekvienose rungtynėse. Šaunuoliai mano komandos žaidėjai, labai visais didžiuojuosi, taip ir toliau. Rungtyniaujame keturiose lygose, todėl tikslai yra būti kuo aukščiau, kiekvienose rungtynėse kovojome dėl pergalių. Ir nors kartais vyrams sakau, kad pasisaugotų, nepersistengtų, jie vis tiek žaidžia savo žaidimą ir aikštėje kovoja kaip liūtai. Džiaugiamės, kad į rungtynes atvyko ir nemažai mūsų sirgalių iš Kauno, esame jiems dėkingi.“

Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Vilniaus kolegija neprilygo „United & Radijas Tau“ komandai (2014 kovo 13 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)„Tegra“ pranoko „Bangą“ (2014 kovo 12 d., trečiadienis, 23:15 val.)Skaudus „Tegros“ dūris „Sporto Manijai“ (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 21:42 val.)„Tegra“ palaužė „Sporto maniją“ (2014 sausio 08 d., trečiadienis, 23:52 val.)„Paintysxx.com“ parklupdė be pralaimėjimų „Elito“ lygoje žengusią „UNITED & Radijas Tau“ (2014 sausio 13 d., pirmadienis, 15:37 val.)„Tegra“ ‒ Vilniaus kolegija (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 23:31 val.)„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)Vilniaus „Tegra“ paneigė išankstines prognozes ir pateko į VKL Elito lygos finalą (2014 gegužės 29 d., ketvirtadienis, 21:42 val.)„United & Radijas Tau“ išlygino serijos rezultatą (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:14 val.)