Fazer – Gardėsis vs Baubilas & Granex (74:59)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 gegužės 27 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Baubilas & Granex“ turėjo pripažinti „Fazer – Gardėsis“ ekipos pranašumą

2014 gegužės 27 d., Antradienis, 22:10 val., peržiūros: 1020

Gegužės 27 dieną Kauno kolegijos sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2014 C porgrupio (1 etapas) rungtynės, kuriose ginklus surėmė „Fazer – Gardėsis“ (šeimininkai) ir „Baubilas & Granex“ (svečiai) ekipos. Rungtynėse netrūko spartaus ir atkaklaus žaidimo, bet jau nuo pirmojo kėlinio iniciatyvą į savo rankas paėmė „Fazer – Gardėsis“ žaidėjai, kurie po pirmų 10 minučių įgyjo 7 taškų pranašumą 19-12. Antrajame ketvirtyje „Baubilas & Granex“ nors ir rodė dar didesnes pastangas mažinti atsilikimą, tačiau varžovai nenusileido ir pirmoji rungtynių dalis baigėsi šeimininkų padidintu pranašumu iki 10 -ies taškų 37:27. Trečiajame ketvirtyje „Baubilas & Granex“ reikalai dar suprastėjo, o vienu metu „Fazer – Gardėsis“ persvara siekė 20 taškų atžymą. Vis dėlto 3 kėliniui besibaigiant „Baubilas & Granex“ dar spėjo kiek sušvelninti atsilikimą – kėlinys baigėsi rezultatu 55-40. Per paskutines 10 minučių „Baubilas & Granex“ ekipai nieko pakeisti nebepavyko, o šį ketvirtį sužaidus lygiomis 19-19, galutinė persvara išliko nepakitusi. Rungtynės baigėsi „Fazer – Gardėsis“ pergale galutiniu rezultatu 74:59 (19:12, 18:15, 18:13, 19:19).

Rungtynių pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje ekipos žaidė taškas į tašką, o didžiausias skirtumas tarp ekipų buvo 2 taškai svečių naudai. Įpusėjus ketvirčiui buvo lygu 9:9. Visgi po to ekipų rezultatai ėmė skirtis, kuomet „Fazer – Gardėsis“ puolimas darėsi vis aštresnis ir efektyvesnis, ir po sėkmingiau sužaistos antros kėlinio pusės, šeimininkai atitrūko nuo savo varžovų. Po pirmojo ketvirčio ekipas skyrė 7 taškai 19:12.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Baubilas & Granex“ supykę ant savęs, po nesėkmingai sužaistų paskutinių 5 pirmojo ketvirčio minučių, pademonstravo varžovams daug geresnį puolimą, ko pasekoje „Fazer – Gardėsis“ ekipos pranšumas buvo sumažintas iki 3 taškų (23:20, 25:22). Tiesa, toliau pratęsti tokio spurto svečių ekipai nebepavyko, o po silpniau sužaistų pirmųjų šio kėlinio minučių „Fazer – Gardėsis“ vėl ėmė didinti savo ekipos atotrūkį – per likusias 5 kėlinio minutes S.Vrubliauskas pasižymėjo 7tšk., kiti žaidėjai dar pridėjo po taiklų metimą ir tai lėmė vėl išaugusį „Fazer – Gardėsis“ pranašumą. Po dviejų kėlinių 37:27.

Po ilgosios pertraukos, trečiojo kėlinio starte, „Fazer – Gardėsis“ čiupo varžovus už gerklės ir surengtas spurtas 8:2 dar padidino pranašumą 45-29. Toliau vaizdas aikštelėje nelabai kito ir įpusėjus kėlinio laikui ekipas skyrė 15 taškų. Vėliau šis pranašumas buvo išaugęs net iki 20 -ies, tačiau tada taškais atsakė „Baubilas & Granex“ pelnydamas 7 paeiliui. Vis tik paskutinius du taškus kėlinyje pelnė A.Labanauskas ir ketvirtis baigėsi rezultatu 55-40.

Ketvirtajame ketvirtyje abejos ekipos pasižymėjo neblogai organizuotu puolimu – ir vieni, ir kiti rasdavo spragų varžovų gynyboje. Visgi toks žaidimas buvo parankesnis aikštės šeimininkams, kurių įgyta persvara jiems leido jaustis saugiai. Viskas ką dar buvo pavykę nuveikti „Baubilas & Granex“ ekipai, tai sumažintas atsilikimas iki 9 taškų, o „Fazer – Gardėsis“ arčiau nebeprisileidęs varžovų šventė įtikinamą pergale rezultatu 74-59.

Po rungtynių pakalbintas K.Vyšniauskas ir paklaustas apie dvikova su pirmą vietą grupėje užimančia ekipa teigė, jog visos komandos grupėje yra apylygaus pajėgumo. K.Vyšniauskas kalbėdamas apie rungtynes paminėjo faktą, kad jie buvo tik 5 -iese, nepilnos sudėties, tačiau išskyrė, jog jo žaidėjai sužaidė geriau, ypač kovoje po krepšiais.

Fazer – Gardėsis: Simas Vrubliauskas – 13 tšk. (10 atk. kam.), Audrius Labanauskas – 13 tšk., Martynas Makarevičius – 13 tšk., Ignas Sturonas – 10 tšk.

Baubilas & Granex: Ramūnas Švagždys – 22 tšk. (5 rezult. perd., 7 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Darius Mikalauskas – 18 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Tomas Vaišvila – 11 tšk.

„Baubilas & Granex“ po atkaklios kovos peržengė „Akademijos“ barjerą (2014 birželio 04 d., trečiadienis, 23:31 val.)„Kauno Oro Uostas“ palaužė „Fazer ‒ Gardėsį“ (2014 gegužės 20 d., antradienis, 23:47 val.)„A. Sabonio KC ‒ Vytautas“ privertė pasiduoti „Fazer ‒ Gardėsį“ (2014 gegužės 22 d., ketvirtadienis, 23:28 val.)Chaotiškose rungtynėse stipresni buvo „Fazer – Gardėsis“ krepšininkai (2014 gegužės 13 d., antradienis, 22:34 val.)„Baubilas & Granex“ rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno oro uostą“ (2014 gegužės 26 d., pirmadienis, 22:40 val.)Per pirmą kėlinį susikrautos persvaros „Baubilui & Granex“ užteko iki rungtynių pabaigos (2014 gegužės 23 d., penktadienis, 23:42 val.)Ričardo Stirbio pergalingas metimas paskutinę sekundę atvedė „Šilainius“ į finalą (2014 birželio 08 d., sekmadienis, 22:27 val.)Aukšto tempo rungtynėse, pergalę iškovojo „Baubilas & Granex“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 22:13 val.)„Laikinosios sostinės“ mažajame finale triumfavo „Sporto manija ‒ Imlitex“ (2014 birželio 16 d., pirmadienis, 19:49 val.)