BC „Sporto fėja“ – Detagama vs Kauno SRC (88:78)B lyga, „Baltik sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 vasario 25 d., Trečiadienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ po atkaklios kovos antrą kartą įveikė „Kauno SRC“ ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone

2015 vasario 25 d., Trečiadienis, 22:13 val., peržiūros: 991

Vasario 25-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Technikos Kolegijos salėje įvyko „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių mūšis tarp namuose žaidusios BC „Sporto Fėjos – Detagamos“ ir „Kauno SRC“ krepšininkų. Šių ekipų keliai jau buvo susikirtę pačiame sezono starte ir tuomet BC „Sporto Fėja – Detagama“ nušlavė varžovus rezultatu 102:65.

Susitikimo pradžioje vyko atkakli kova ir abi komandos pabuvo priekyje. Dar neįpusėjus ketvirčiui porą tritaškių paeiliui įsūdė T.Brazdauskis ir leido „Kauno SRC“ ekipai atitrūkti 4 taškais (8:12). Vis dėlto V.Tatatarūno ir E.Jurgaičio tandemas greitai panaikino atsilikimą ir vėl išvedė į priekį BC „Sporto Fėją Detagamą“ (13:12). Antroje kėlinio pusėje situacija toliau nesikeitė ir permaininga kova nesiliovė. Po 4 M.Valaičio taškų „Kauno SRC“ pirmavo rezultatu 18:21), tačiau pirmąjį kėlinį dar dviem dvitaškiais baigė V.Tatarūnas bei E.Jurgaitis ir pirmąją dvikovos dalį minimaliu skirtumu laimėjo D.Gvildžio armija – 22:21.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis A.Makūno tolimas šūvis grąžino pusiausvyrą (24:24), bet tuomet BC „Sporto Fėja – Detagama“ ėmėsi ryžtingesnių veiksmų, atsakė dviem tritaškiais ir po spurto 8:0, atitrūko rezultatu 32:24. Kėlinio viduryje A.Žadeikio auklėtiniai pjovė atsilikimą perpus (32:28), o antroje ketvirčio pusėje nuolat alsavo varžovams į nugarą ir neleido labiau atitrūkti. Po P.Vaškevičiaus dvitaškio su pražanga aikštelės šeimininkai susigrąžino 8 taškų persvarą (43:35), bet pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje „Kauno SRC“ ištirpdė skirtumą iki 5 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 45:40.

Po didžiosios pertraukos svečiai realizavo porą dvitaškių, tačiau į tai BC „Sporto Fėja – Detagama“ atsakė dviem taikliais tritaškiais ir atitrūko 7 taškais (51:44). Visgi tuomet savo žodį tarė ir „Kauno SRC“ snaiperiai, kurie atsakė taip pat dviem taikliais tolimais metimais, o po A.Makūno dvitaškio, sužaidus 4,5 minutės, rungtynių svarstyklės nusviro į kitą pusę (51:52). Antroje kėlinio pusėje ekipos žengė koja kojon, dar kelis kartus apsikeitė vaidmenimis ir vyko kova taškas į tašką. Tik kėlinio pabaigoje BC „Sporto Fėja – Detagama“ sugebėjo šiek tiek atitrūkti ir prieš lemiamą susitikimo dalį džiaugėsi 4 taškų persvara – 67:63.

Lemiamos ketvirčio starte aikštelės šeimininkai padvigubino turimą persvarą (71:63) ir sutvirtino savo pozicijas. Pora sėkmingų „Kauno SRC“ atakų sušvelnino skirtumą iki 5 taškų (74:69), tačiau kėlinio viduryje BC „Sporto Fėja – Detagama“ ėmė tvirtinti pergalės pamatus, spurtavo 7:0 ir po P.Vaškevičiaus dėjimo, A.Žadeikis paprašė minutės pertraukėlės (81:69). Po jos „Kauno SRC“ kilo į šturmą, 3 minučių atkarpą laimėjo 3:9 ir prisikasė iki 6 taškų (84:78). Vis dėlto P.Vaškevičiaus taiklūs metimai neleido intrigai sugrįžti ir įtvirtino BC „Sporto Fėjos – Detagamos“ pergalę rezultatu 88:78.

Darius Gvildys (BC „Sporto Fėja – Detagama“):

Šiandien nepavyko pakartoti pirmųjų tarpusavio rungtynių scenarijaus. Buvo kur kas sunkiau ir pergalingą pranašumą susikrovėt tik rungtynių pabaigoje. Kas buvo pagrindiniai pergalės faktoriai?

„Akivaizdu, kad nepavyko ir turbūt nelabai kas ir tikėjosi, kad antrą kartą pavyks „B“ lygoje nugalėti komandą 37 taškų skirtumu. Tada buvo visai kita istorija. Buvo pirmos sezono rungtynės ir jiems, ir mums. Gavosi tik apsiuostymas. Mums galima sakyti ir pasisekė – jie susirinko ne pilnos sudėties. O šiandien manau savo suvaidino tie patys dalykai, kurie dominuoja viso sezono metu – kovingumas ir stiprybė, susitelkimas. Visada ateinam tinkamai nusiteikę į rungtynes ir niekada negalvojam, kad vieni varžovai yra silpnesni, o kiti stipresni. Visus varžovus vertinam ir gerbiam vienodai. Ir tai sakykim mūsų raktas į pergales.“

Algirdas Žadeikis („Kauno SRC“):

Šiandien vaizdas, lyginant su pirmosiomis rungtynėmis, buvo kur kas geresnis, tačiau ir vėl nepavyko pasiekti pergalės. Kodėl?

„Pavargom. Kai kurie žaidėjai buvo tiesiai po darbų, kai kurie atėjo nervuoti. Na mums dar ir trūko žaidėjų. Labai blogai, kai tie patys žaidėjai žaidžia ir KKL’e, ir KKML’e per kelias komandas. Lyg ir turi gerą komandą, bet vieną kartą vieni negali, kitą kartą kiti ir nesurenkam optimaliausios sudėties. Pritrūkom jėgų paskutinėmis minutėmis. Bandėm kabintis, kabinomės, bet nepataikėm kelių metimų ir truputį sumažėjo ta nuotaika. Pritrūkom jėgų, tai taip ir gavosi.“

BC „Sporto Fėjos – Detagamos“ pergalės kalviais buvo P.Vaškevičiaus (30 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p., 40 naud. b.), V.Tatarūnas (20 tšk.), L.Ivanovas (11 tšk., 6 atk. k.), E.Jurgaitis (9 tšk.), K.Jankaitis (8 tšk., 5 rez. p.), K.Abramavičius (5 tšk., 6 rez. p.) ir L.Sutkus (5 tšk.).

„Kauno SRC“ gretose išsiskyrė A.Makūnas (27 tšk., 5 išpr. pr.), Š.Dimša (20 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), M.Valaitis (13 tšk., 10 atk. k.), T.Brazdauskis (12 tšk.), A.Bubelis (4 tšk., 12 atk. k.) ir P.Aleksynas (2 tšk.).

Tai buvo tryliktojo BC „Sporto Fėjos – Detagamos“ pergalė „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybėse ir su vieninteliu pralaimėjimu Dariaus Gvildžio kariauna dar likus dviems susitikimams užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojų vardą (13-1). „Kauno SRC“ patyrė aštuntąją nesėkmę ir išlieka su šešiais laimėjimais (6-8).

„Voluktė“ po atkaklios kovos įveikė „Kauno SRC“ ir žengė į pusfinalį. (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 19:01 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ po itin atkaklios kovos įveikė „Bangą“ (2014 lapkričio 20 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)Darniai rungtyniavusi BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ nušlavė nepilnos sudėties „Kauno SRC“ (2014 lapkričio 05 d., trečiadienis, 22:12 val.)BC „Sporto fėja“ – Detagama antroje rungtynių pusėje įveikė „Tornado“ KM – „Bonum signum“ komandą (2015 vasario 04 d., trečiadienis, 23:01 val.)„BC „Sporto fėja“ – Detagama“ užtikrintai prasibrovė į pusfinalį (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 23:51 val.)„Sporto fėja“ – Detagama nesunkiai įveikė „Šilainius“ (2015 vasario 18 d., trečiadienis, 22:31 val.)„Sporto fėja“ – Detagama rungtynių pabaigoje palaužė „Tornado“ KM – „Bonum signum“ (2015 kovo 11 d., trečiadienis, 22:18 val.)„Banga“ po pratęsimo krito prieš „Kauno SRC“ (2015 sausio 23 d., penktadienis, 00:52 val.)Tik po atkaklios kovos „BC „Sporto fėja“ – Detagama“ įveikė KK „Pauliukai“ komandą (2014 lapkričio 26 d., trečiadienis, 23:14 val.)BC „Sporto fėja“ ‒ Detagama pergalę pasiekė tik po pratęsimo (2015 kovo 19 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)