Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija vs Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija (75:76)„Basketnews.lt 2014“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2014 birželio 04 d., Trečiadienis, 10:00 val. @ Kėdainių sporto mokykla, Parko g. 4, Vilainiai, Kėdainių raj., LT-58102

Į „Basketnews.lt“ mažosios taurės finalą po atkaklios rungtynių pabaigos kiek netikėtai žengė „Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija“

Arminas Bučinskas ženkliai prisidėjo prie pergalės
2014 birželio 04 d., Trečiadienis, 13:42 val., peržiūros: 1814

Trečiadienį, birželio 4 dieną, Kėdainių sporto mokykloje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos, "Basketnews.lt 2014" mažosios taurės pusfinalio rungtynės tarp vietos Kėdainių "Atžalyno gimnazijos" ir svečių Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazijos" ekipų. Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė labai panašiai, todėl po pirmojo kėlinuko jas skyrė vos vienas taškas, tačiau maždaug nuo antrojo ketvirčio vidurio puikų puolimą pradėję demonstruoti aikštės šeimininkai užtikrintai laimėjo šį kėlinuką ir įgijo keturiolikos taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos svečiai iš Lazdijų ėmė po truputį mažinti atsilikimą ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė septyni taškai. Paskutinėje rungtynių dalyje veiksmo netrūko ir itin įtemptoje rungtynių pabaigoje, kai persvarą savo rankose turėjo svečiai, L.Danielius turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau prametęs lemiamą baudos metimą bei padovanojo varžovams kelialapį į finalą, kuriam jų jau laukia Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija". 75:76 (23:22, 23:10, 17:24, 12:20).

Rungtynių pradžioje pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė aikštės šeimininkai pelnydami keturis taškus iš eilės, tačiau netrukus į tai buvo atsakyta lygiai tuo pačiu ir rezultatas tapo lygus. Kiek vėliau, abiems ekipoms dar apsikeitus rezultatyviais išpuoliais kėdainiečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir įgijo penkių taškų pranašumą. Svečių krepšininkai nebuvo linkę nusileisti ir netrukus atsakę tuo pačiu rezultatą vėl išlygino. Likus žaisti mažiau nei minutei Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija" dar spėjo išsiveržti į priekį, tačiau du taiklūs L.Danieliaus baudos metimai sugrąžino šeimininkams minimalią persvarą. 23:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje Kėdainių "Atžalyno gimnazija" dar labiau atitrūko nuo varžovų, tačiau kelis baudos metimus realizavę svečiai sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų. Į tai aikštės šeimininkai atsakė sužaisdami sėkmingą atkarpą 7:2 bei padidindami savo persvarą iki devynių taškų, tačiau netrukus lazdijiečiai smeigė tolimą metimą ir šiek tiek sušvelnino deficitą. Šeimininkai nepasimetė ir toliau sėkmingai rungtyniavę puolime spurtavo 8:0, taip įgydami keturiolikos taškų persvarą, kurią išlaikė iki pat ilgosios pertraukos pradžios. 46:32.

Po ilgosios pertraukos grįžę svečių žaidėjai iškart pelnė penkis taškus ir sumažino savo atsilikimą iki vienženklio. Kėdainių "Atžalyno gimnazija" dar bandė susigrąžinti solidesnę persvarą, tačiau nesėkmingai, nes skirtumas tarp komandų po truputį tirpo. Nors taiklus L.Danieliaus tolimas metimas dar šiek tiek atitolino jo ekipą nuo varžovų, tačiau netrukus sėkmingo žaidimo dėka lazdijiečiai sumažino deficitą iki penkių taškų. Į tai aikštės šeimininkai atsakė dviem tritaškiais metimais iš eilės ir vėl įgijo dviženklį pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje A.Bučinskas taip pat smeigė du tolimus metimus ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino savo ekipos atsilikimą iki septynių taškų. 63:56.

Paskutinės ir lemiamos rungtynių dalies pradžioje Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazijos" krepšininkai ir toliau tęsė savo sėkmingą puolimą, ko pasekoje, pelnę šešis taškus iš eilės, sumažino savo deficitą iki minimumo. Į tai aikštės šeimininkai atsakė taikliu tolimu metimu, po kurio lazdijiečiai surengė spurtą 0:9 ir persvėrę rezultatą įgijo penkių taškų pranašumą. Kiek vėliau kėdainiečiams dar pavyko išlyginti rezultatą, tačiau taiklių baudos metimų dėka svečiai iš Lazdijų įgijo trijų taškų pranašumą. Likus žaisti apie pusė minutės L.Danielius pataikė vieną iš dviejų galimų baudos metimų ir sumažino skirtumą tarp komandų iki dviejų taškų. Sekančioje atakoje baudų stojo mesti svečių žaidėjas M.Čėsna, tačiau abu juos prametęs dar suteikė šansą šeimininkams, kurie turėjo puikią progą juo pasinaudoti likus 0,01 sekundės, tačiau antrąjį baudos metimą prametęs L.Danielius pratęsimo neišplėšė. 75:76.

Kėdainių "Atžalyno gimnazija": Laurynas Danielius – 44 tšk. (11 išpr. praž.), Julius Jasiulis – 9 tšk. (13 atk. kam.), Matas Paulauskas – 8 tšk.

Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija": Arminas Bučinskas – 32 tšk. (7 išpr. praž.), Lukas Tamašauskas – 15 tšk. (14 atk. kam.), Marius Čėsna – 11 tšk. (5 išpr. praž.)

Po pergalės Mindaugas Malinauskas kalbėjo: "Pradžia buvo šiek tiek silpnoka. Truputį vėlavome į rungtynes, todėl vaikinai nespėjo normaliai apšilti. Pirmoje rungtynių pusėje prastai pataikėme tiek vidutinius, tiek tolimus metimus, paskui įsižaidėme, kelios pakankamai vykę atakos, tolimi metimai, žaidimas du prieš du, nusiteikimas ir kova po krepšiais – tas ir lėmė mūsų pergalę".

Pralaimėtojų treneris Tadas Lukoševičius sakė: "Taiklumas šiandien buvo labai prastas, trūko kelių starto penketo žaidėjų, nes yra gavę traumas. Varžovams labiau šypsojosi sėkmė. Esame patys kalti, kad paleidome, turėjome keturiolikos taškų pranašumą". Būsimus varžovus - Kaišiadorių gimnaziją pažįstate?: "Labai gerai pažįstame, bus įdomu, turėtų būti apylygė kova, nes abi rungtynes laimėjome, bet pirmas po pratęsimo, o antras vargais negalais".

„Basketnews.lt 2014“ taurės varžybose ‒ įtikinama Lazdijų „Motiejaus Gustaičio“ gimnazijos pergalė (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 16:50 val.)Vilkijos gimnazistai įveikė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos moksleivius (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 14:09 val.)Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija tik pačioje rungtynių pabaigoje palaužė svečius iš Kaišiadorių (2014 gegužės 13 d., antradienis, 15:59 val.)Net 53 Armino Bučinsko taškai atnešė Lazdijų „Motiejaus Gustaičio gimnazijai“ mažosios taurės aukso medalius (2014 birželio 06 d., penktadienis, 14:56 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla, puikiai sužaidusi pirmąjį kėlinį, nugalėjo Lazdijų M. Gustaičio gimnaziją. (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 20:08 val.)Lazdijų „Motiejaus Gustaičio gimnazija“ sutriuškino „Birštono gimnaziją“ (2014 gegužės 06 d., antradienis, 15:34 val.)Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos debiutas paženklintas pergale po pratęsimo prieš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją (2014 balandžio 07 d., pirmadienis, 17:14 val.)Kauno „Šv. Pranciškaus“ mokykla palaužė svečius iš Lazdijų (2014 gegužės 13 d., antradienis, 19:13 val.)Molėtų gimnazija "Basketnews.lt Lietuva" taurėje iškovojo eilinę pergalę (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 10:29 val.)Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija išsivežė pergalę iš Kėdainių (2014 gegužės 07 d., trečiadienis, 17:28 val.)