Vilniaus kolegija vs SLK „Patriotai“ (99:97)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 10 d., Ketvirtadienis, 19:15 val. @ Vilniaus kolegija, Verslo vadybos fakultetas, Didlaukio g. 49, Vilnius, LT-08303

Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“

2014 balandžio 10 d., Ketvirtadienis, 21:26 val., peržiūros: 1335

VKL Elito divizione ketvirtadienio vakarą susitiko „Vilniaus Kolegijos“ ir „SLK Patriotų“ komandos. Po nervingos mačo pabaigos rezultatu 99:97 pergalę iškovojo „Vilniaus Kolegija“.

Užsivedusi „Vilniaus Kolegija“ mačo pradžioje spurtavo 6:0, tačiau persvarą per pusę tolimu metimu ištirpdė A. Racevič. Vis tik „Vilniaus Kolegija“ ir toliau demonstravo solidų žaidimą, o netrukus tritaškį smeigė L.Kirlys (11:5). Po šio žaidėjo dvitaškio „SLK Patriotų“ deficitas tapo dviženklis. Nepadėjo svečiams ir minutinė pertraukėlė: noro laimėti nedemonstravusios „SLK Patriotų“ komandos deficitas staigiai augo. Tačiau ekipą kėlinio pabaigoje tempti pradėjo A.Filipovas (24:13). Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 29:22.

L. Kirlio vedama „Vilniaus Kolegija“ ir antrajame ketvirtyje išsaugojo dviženklę persvarą 42:29. Įpusėjus antrajam kėliniui šio žaidėjo sąskaitoje buvo jau 20 taškų (viso – 40). Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos „SLK Patriotams“ du tritaškius iš eilės smeigė G.Meškauskas (49:37), tačiau svečiams norint priartėti to nepakako. Po dviejų kėlinių 58:44.

Po didžiosios pertraukos „SLK Patriotų“ deficitas, dėka M. Joniko tolimo metimo, šoktelėjo iki rekordinių 24-ų taškų 70:46, ir tempo pirmoje kėlinio pusėje „Vilniaus Kolegija“ nemažino. O štai antroje trečiojo ketvirčio pusėje „SLK Patriotai“ prabudo ir pradėjo staigiai vytis priešininkus. Pažymėtina, jog paskutinius 20 kėlinio taškų svečiams pelnė du žaidėjai – M.Tenikaitis ir E.Racevič. Po trisdešimties žaidimo minučių aikštelės šeimininkai vis dar pirmavo 13-os taškų skirtumu 83:70.

Lemiamasis ketvirtis prasidėjo itin nepalankiai „Vilniaus Kolegijai“. Komanda jį pradėjo kiek užsnūdusi bei atsipalaidavusi, o tuo „SLK Patriotai“ netruko pasinaudoti. Svečiai pradėjo kibiai gintis, taikliai atakuoti bei užsidegė noru laimėti. Užsivedimas buvo matomas ne tik aikštelėje, bet ir ant atsarginių žaidėjų suolelio. Daugiau patirties turintys žaidėjai priartėjo prie „Vilniaus Kolegijos“, o M. Tenikaičio dvitaškis deficitą sušvelnino iki 2-ių taškų 87:85. Kovingumą ir puikų žaidimą demonstravęs M.Tenikaitis, neseniai išsigydęs traumą, jau netrukus deficitą sumažino iki minimumo. Tačiau kitoje atakoje nuo baudų metimo linijos neklydo L.Kirlys (93:90).

Ekipos pradėjo rungtyniauti chaotiškai bei nebebrangino kamuolio, o priekyje likus pusei minutės vis dar buvo „Vilniaus Kolegija“ (96:94). Likus 11 sek. prie baudų metimo linijos dar kartą stojo L.Kirlys, kuris šį vakarą baudas metė 100 procentų taiklumu, bei padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 4 taškų. „SLK Patriotams“ sukurti stebuklo nepavyko. „Vilniaus Kolegija“, rezultatu 99:97, po nervingos ir atkaklios mačo pabaigos įveikė „SLK Patriotus“.

Stanislovas Radziulis, „Vilniaus Kolegijos“ treneris:

Galvojome atsirevanšuoti, tačiau negalvojome, kad bus tokios rungtynės. Tiesą pasakius, pastaruoju metu turime mažai žmonių – tai serga, tai traumuoti, o antro kurso studentams prasidėjo praktika. Sunku darosi susirinkti.

Pradėjome gražiai, tačiau vėliau, kaip visada, jaunimas pagalvojo, kad čia jau galima pradėti kvailioti. Buvo matyti iš žaidimo, kad kiekvienas sumanė parodyti savo individualius sugebėjimus. Taip ir gavosi. Be to, priešininkai pradėjo labiau išnaudoti savo aukštaūgius. Iš pradžių neišnaudojo jų, o ūgio pranašumą, be abejo, jie turėjo. O mes didelių žmonių dabar nelabai turime.

„SLK Patriotai“ – normali komanda. Dauguma narių – buvę mūsų žaidėjai. Su jais pabendraujame, pakalbame iki šiol.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Pykstame ant savęs, kad nenusiteikėme rungtynėms. Žinojome, jog nebus Oto Majero bei Algirdo Macijausko, tad reikės žaisti papildoma jėga. Du kėlinius mes pramiegojome, žaidėme praktiškai ne gynybos. Jeigu komandos įmeta apie 60 taškų per du kėlinukus, tai apie gynybą nė kalbos nėra. Bet, pasirodo, žaisti galime, gintis galime, ir nedaug trūko, jog sėkmė būtų nusišypsojus ir būtume laimėję. Iš tikrųjų esu piktas, kad mes taip ilgai spardėmės, kad pradėtume žaisti normalų krepšinį. Gaila, kad pavėlavome.

„Vilniaus Kolegijos“ jaunimas – nebloga komanda, sustyguota, bet gal irgi per daug lakstantys. Daugiau drausmės pas juos pasigesčiau. Pirmaujant tokia persvara jiems reikėjo išlaikyti šaltus nervus. Kuomet pradėjome gintis normaliai, priešininkai pradėjo klysti ir mes tai išnaudojome. Jeigu jie nebūtų skubėję, taip lengvai priartėję nebūtume.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „Vilniaus Kolegija“ 27 , „SLK Patriotai“ 0.
Didžiausias spurtas: „Vilniaus Kolegija“13:0 (21:5) , „SLK Patriotai“ 13:0 (85:83).
Pirmaujanti komanda keitėsi 0 kartų, rezultatas buvo lygus 0 kartų.

Vilniaus kolegija: Laurynas Kirlys – 40 tšk. (7 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Martynas Gricius – 12 tšk., Darius Stonkus – 11 tšk.

SLK „Patriotai“: Ernestas Racevič – 28 tšk. (5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Marius Tenikaitis – 27 tšk. (12 atk. kam.), Deividas Aukštuolis – 17 tšk. (8 rezult. perd.), Andrius Filipovas – 15 tšk.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

SLK „Patriotai“ palaužė Vilniaus kolegiją (2014 vasario 18 d., antradienis, 23:43 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)SLK „Patriotai“ nugalėjo „Kauno autobusus“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 10:58 val.)„Kauno Autobusai“ antrą kartą įveikė „Vilniaus Kolegiją“ (2014 sausio 21 d., antradienis, 00:33 val.)Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)„Tegra“ ‒ Vilniaus kolegija (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 23:31 val.)„United & Radijas Tau“ netikėtai lengvai sutriuškino „Vilniaus kolegiją“ (2013 lapkričio 19 d., antradienis, 23:29 val.)„PazintysXXX.com“ 89:81 nugalėjo Vilniaus kolegiją (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 20:03 val.)Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų (2014 kovo 04 d., antradienis, 22:16 val.)D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“ (2014 gegužės 13 d., antradienis, 23:20 val.)