PRIENŲ "GYVENIMAS" vs KAUNO AUTOBUSAI (69:74)A LYGA » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2010 sausio 06 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Prienų savivaldybės sporto centras, Birutės g. 7, Prienai

"Kauno Autobusai" savo pergalių seriją pratęsė Prienuose

Su kamuoliu veržiasi Evaldas Dainys
2010 sausio 06 d., Trečiadienis, 22:59 val., peržiūros: 6735
Trečiadienio vakarą antrą kartą sezone savo santykius aiškinos Prienų "Gyvenimas" ir "Kauno Autobusai". Pirmojoje rungtynių pusėje snūduriavę, prieniškiai antrojoje dalyje atsigavo ir sukūrė intrigą. Vis tik fortūna buvo svečių pusėje, kurie savo varžovus nugalėjo tokiu pačiu taškų skirtumu kaip ir pirmajame mače 69:74. "Kauno Autobusams" tai buvo jau vienuoliktoji pergalė iš tiek pat galimų. Jie yra vienintelė KKL "A lygos" komanda, dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio.

Rungtynes taikliu dvitaškiu metimu pradėjo Prienų „Gyvenimo“ žaidėjas Rokas Marcinkevičius, į tai „Kauno Autobusai“ atsakė keturiais taškais iš eilės. Prienų žaidėjai pirmojo kėlinuko metu atrodė labai pasimetę. Jie niekaip negalėjo susidoroti su varžovų gynyba. Galiausiai tai pavyko padaryti Tomui Veršutčiui (4:4). Vis tik nerezultatyvus pirmasis rungtynių ketvirtis sėkmingiau baigėsi svečiams iš Kauno. Jie likusę kėlinio dalį laimėjo rezultatu 2:10 ir po pirmųjų dešimties minučių išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu (6:14).

Antrojo kėlinuko pradžia sėkmingiau susiklostė Prienų „Gyvenimo“ vyrams. Jie laimėjo atkarpą 5:2 bei priartėjo prie varžovų iki 5 taškų (11:16). Tačiau sėkminga kėlinio pradžia greitai virto tikra katastrofa šeimininkų komandai. Jie beviltiškai pralaimėjo atkarpą 2:17 bei leido varžovams susikrauti solidžią 20 taškų persvarą (13:33). Per likusį kėlinio laiką šeimininkai sugebėjo išlyginti varžybų ritmą, tačiau priartėti prie „Kauno Autobusų“ jiems nepavyko. Po pirmosios rungtynių pusės 21 taško skirtumu priekyje svečiai (19:40).

Trečiąjį ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo Darius Lugauskas, o prieniškiai atsakė 6 taškais (25:42). Arūnas Budrys realizaves abi baudas vėl kiek padidino savo komandos pranašumą, tačiau neilgam. Prienų „Gyvenimo“ komandos kapitonas Mindaugas Birbalas realizavo abu baudos metimus, o jo ekipos draugas Paulius Kamarauskas pridėjo dvitaškį (29:44). Likusi kėlinuko dalis vyko taškas į tašką ir abi ekipos dar įmetė po 12 taškų. Po trečioko kėlinio „Kauno Autobusai“ priekyje rezultatu (41:56).

Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atsilikinėjo 15 taškų skirtumu, todėl tikėtis peralės jiems buvo ypač sunku. Visgi, Prienų „Gyvenimo“ vyrai pademonstravo charakterį ir paskutiniojo kėlinio metu varžovams „užkūrė tikrą pirtį“. Tomas Veršutis ėmėsi lyderio vaidmens ir po jo 7 tašų bei Arno Snapaičio dvitaškio skirtumas aptirpo iki 8 taškų (50:58). Dariaus Lugausko tritaškis vėl truktelėjo „Kauno Autobusus“ priekin, tačiau neilgam. Tas pats Tomo Veršučio ir Arno Snapaičio duetas šeimininkams pelnė dar 4 sausus taškus ir Prienau savo varžovams užnugaryje jau tik 7 taškais (54:61). Rezultatui esant (56:63), Rokas Marcinkevičius ir Arnas Snapaitis kartu pelnė 6 taškus, o „Kauno Autobusai“ atsakė dviem taikliais Arūno Budrio baudų metimais (62:65). Evaldui Dainiui pelnius keturis taškus iš eilės, o jo ekipos dragui Dariui Lugauskui pridėjus dar vieną skirtumas tapo (64:70). Intriga vėl atgijo kai Mindaugas Birbalas pataikė iš toli (67:70). Vis tik „Kauno Autobusai“ kėlinuką užbaigė taikliais Eitvido Juškevičiaus bei Evaldo Dainio baudų metimais, o prieniškiai atsakė taikliu Tomo Veršučio dvitaškiu. Galutinis rungtynių rezultatas (69:74). Galima priminti, kad pirmąjį šių komandų susitikimą taip pat 5 taškų skirtumu laimėjo „Kauno Autobusai“ rezultatu (94:89).

Po rungtynių pakalbintas Prienų „Gyvenimo“ ekipos kapitonas Mindaugas Birbalas sakė: „Pirmoji varžybų pusė buvo labai prasta. Po naujaisiais metais komanda turėjo tik vieną treniruotę, todėl gal kiek pritrūko susiklausymo. Galbūt tuo metu kai treneris buvo aikštelėje padarėme keletą netaktiškų keitimų. Antrojoje rungtynių pusėje susiėmėme ir pradėjome kovoti. Tai pradėjome daryti nuo gynybos. Pradėjus geriau gintis sekėsi labiau ir pulti. Manau komanda turėtų džiaugtis mūsų tokiu kovingumu, o ir skirtumas nėra didelis. Kalbant apie varžovus, turbūt daugelis kai kuriuos „Kauno Autobusų“ žaidėjus pažįsta iš pavardžių. Žaidėjai tikrai turintys didelę žaidybinę patirtį, komanda yra lyderiai, todėl tikrai vertinome juos. Ruošėmės šioms rungtynėms, gal kiek pritrūko treniruočių. Tai buvo gera dvikova mums, ruošiantis kitoms dvikovoms, bei kovojant dėl patekimo į kitą etapą“.

„Kauno Autobusų“ ekipos strategas Audrius Juodelis po varžybų kalbėjo: „Rungtynių nesinori net komentuoti. Matosi, kad visi po švenčių sulėtėję. Teigiamai vertinu šiose rungtynėse tik tai, kad per du kėlinukus sugebėjome praleisti tik 19 taškų ir kad laimėjome rungtynes. Komanda žaidė pavienį žaidimą, gynyboje taip pat ne visada spėdavo kai kurie žaidėjai. Gal kiek per anksti patikėjome pergale, tačiau laimėjome, o tai yra svarbiausia. Padarysime atitinkamas išvadas ir toliau rungtyniausime sėkmingiau. Varžovai antroje rungtynių pusėje paliko neblogą įspūdį. Pirmojoje tarpusavio dvikovoje jų puolimas buvo geresnis. Šį kartą jie sėkmingiau sužaidė gynyboje“.
„Kauno Autobusų“ ekipoje šį sezoną pirmą kartą rungtyniavo Evaldas Dainys. Treneris paprašytas įvertinti jo pasirodymą sakė: „Jis pas mus žaidžia jau ne pirmus metus, tačiau jam dar reikia įsižaisti. Tai buvo Evaldo pirmos varžybos po Naujųjų metų“.

Prienų „Gyvenimo“ gretose sėkmingiausiai rungtyniavo: Tomas Veršutis 21 taškas, Rokas Marcinkevičius 13 taškų (9 atk. kam), Mindaugas Birbalas 12 taškų, Arnas Snapaitis 10 taškų (9 atk. kam).

„Kauno Autobusų“ gretose išsiskyrė: Evaldas Dainys 17 taškų, Darius Lugauskas 13 taškų (11 atk. kam), Arūnas Budrys 12 taškų (9 atk. kam), Eitvidas Juškevičius 11 taškų (8 atk. kam)

"Kauno Autobusai" lieka nepralaimėję (2009 lapkričio 06 d., penktadienis, 19:27 val.)Kauno „Autobusai“ atsilaikė prieš galingai žaidusia Prienų ekipą (2009 spalio 26 d., pirmadienis, 23:55 val.)„Kauno Autobusai“ ir toliau skina pergales (video) (2010 sausio 11 d., pirmadienis, 23:22 val.)"Kauno Akropolis" tik rungtynių pabaigoje palaužė Prienų "Gyvenimą" (2010 kovo 17 d., trečiadienis, 21:33 val.)Blanki rungtynių pradžia nesutrukdė "Kauno autobusams" pratęsti pergalių serijos (2009 lapkričio 30 d., pirmadienis, 23:16 val.)Dar viena Kauno „Autobusai“ pergalė (2009 lapkričio 02 d., pirmadienis, 22:39 val.)Dar viena "Kauno autobusų" pergalė (2010 sausio 28 d., ketvirtadienis, 20:17 val.)"Kauno autobusai" į pusfinalį keliauja po pirmojo susitikimo (2010 balandžio 12 d., pirmadienis, 23:03 val.)"Kauno autobusai" šluoja vieną varžovą po kito (2009 gruodžio 07 d., pirmadienis, 23:19 val.)"Kauno Autobusai" nemažina apsukų (video) (2010 sausio 12 d., antradienis, 23:00 val.)