SLK „Patriotai“ vs Pazintysxxx.com (73:71)Elito lyga » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 gegužės 13 d., Antradienis, 20:30 val. @ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Antakalnio g. 54, Vilnius, LT-10303

D. Aukštuolio dvitaškis išplėšė pergalę SLK „Patriotams“ prieš „Pazintysxxx.com“

2014 gegužės 13 d., Antradienis, 23:20 val., peržiūros: 1428

Antrose ketvirtfinalio rungtynėse VKL Elito divizione antradienio vakarą „SLK Patriotai“, rezultatu 73:71, iškovojo pergalę prieš „PazintysXXX.com“.

R. Matulio dėjimas susitikimo pradžioje išvedė „PazintysXXX.com“ į priekį 4:2, tačiau rezultatą jau kitoje atakoje išlygino M.Tenikaitis. Ekipos, kaip ir pirmame ketvirtfinalio mače, rungtyniavo atkakliai, taškas į tašką. Įpusėjus kėliniui – 8:8. M. Tenikaičio penki taškai iš eilės padėjo „SLK Patriotams“ susikrauti penkių taškų pranašumą (15:10), tačiau ši persvara netrukus buvo sumažinta iki minimalios, o R. Sasnausko dvitaškis persvėrė rezultatą „PazintysXXX.com“ komandos naudai. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 15:16.

Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį smeigęs V.Urniežius išvedė svečius į priekį 21:19, o kėliniui įpusėjus „PazintysXXX.com“ savo persvarą padidino iki keturių taškų. Netrukus tolimą metimą pataikė E.Ruzgas (26:19) ir „SLK Patriotai“ suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Ji rezultatų davė – „SLK Patriotai“, vedami M. Tenikaičio, likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos, sumažino deficitą iki 2-ų taškų (26:28). Fantastišką tritaškį nuo aikštelės vidurio linijos, aidint kėlinio laiką žyminčiai sirenai, smeigė O.Majeras. Šis metimas persvėrė rezultatą „SLK Patriotų“ naudai. Prieš didžiąją pertrauką – 35:34.

Trečiąjį ketvirtį tolimu metimu pradėjo G.Andrijauskas. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir O.Majeras, o netrukus dar vieną tritaškį smeigė E.Racevič. „SLK Patriotai“ atitrūko 44:39. Vis tik persvaros ilgai išlaikyti ar padidinti nepavyko – „PazintysXXX.com“ netruko pasivyti priešininkų, o po E. Ruzgo lengvų taškų šeimininkai paprašė minutinės pertraukėlės. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos – 46:49, tačiau tolimu metimu netrukus rezultatą išlygino E. Račevič. Vis tik apsiginti „SLK Patriotams“ nepavyko – tuo pačiu atsakė R.Matulis. Po trijų kėlinių – 49:56 priekyje „PazintysXXX.com“.

D.Aukštuolis smeigė tolimą metimą, du taškus pridėjo E.Racevič ir likus septynioms minutėms komandas teskyrė vienas taškas (58:59). Tačiau solidžią sportinę formą šį vakarą demonstravo E.Ruzgas, vedęs „PazintysXXX.com“ į priekį. Po jo 10-ies taškų iš eilės, įpusėjus kėliniui, švieslentėje degė skaičiai 60:66, žymintys, jog svečiai turi šešių taškų persvarą. Šio žaidėjo šou nenutrūko ir po minutinės pertraukėlės: E.Ruzgas smeigė dar vieną tolimą metimą, o V. Urniežiaus dvitaškis padidino „PazintysXXX.com“ persvarą iki dviženklės (71:60). Itin svarbų tolimą metimą šeimininkams pataikė M.Tenikaitis, dar vieną jau netrukus pridėjo D.Aukštuolis. Likus dviems su puse minutės – 66:71.

Likus 28 sek. dvitaškį, sumažinusi „SLK Patriotų“ deficitą iki minimumo, pataikė M.Tenikaitis (70:71). Šeimininkams pavyko apsiginti, o lemiamus du taškus komandai pelnė D.Aukštuolis. Per likusį laiką svečiams taikliai atakuoti krepšio nepavyko. Pergalę rezultatu 73:71 po itin atkaklios kovos šventė „SLK Patriotai“.

Pirmose pusfinalio rungtynėse „PazintysXXX.com“ įveikė „SLK Patriotus“ rezultatu 80:79.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Rungtynės buvo kovingos ir atkaklios, abi komandos atidavė visas jėgas, kiek tik jų turėjo. Priešininkai norėjo, kad šiomis rungtynėmis pasibaigtų ketvirtfinalio etapas. Mes to nenorėjome, kovojome, ir be galo džiaugiuosi pergale. Manau, esame verti vienas kito priešininkai. Sakiau, jog namuose stengsimės kovoti iš paskutiniųjų dėl pergalės. Tą ir padarėme. Žinoma, kuomet laimi vieno taško skirtumu, tai yra laimės dalykas. Jiems sekėsi savoje aikštelėje, o mums – mūsų. Tikimės, kad mes būsime geresnį trečiose rungtynėse jų aikštelėje (šypsosi, – aut. past.).

Trečiosios rungtynės laukia pergalingos. Manau, kad niekas – nei mes, nei priešininkai, nepasiduos. Kolegos, kurie negalėjo šiandieną dalyvauti sakė, kad šiandien nebaigtume sezono, kadangi jie taip pat dar nori sužaisti. Mes dėl jų pasistengėme (juokiasi, – aut. past.).

Algirdas Milonas, „PazintysXXX.com“ treneris:

Aną kartą jiems pritrūko sėkmės, šįkart – mums. Žinoma, tokiose rungtynėse, atkrintamosiose, labai svarbu yra surinkti pilną komandą. Praėjusiose rungtynėse buvo vieni žaidėjai, šiandien – kiti. Taip ir gavosi. Tuo pačiu metu vysta Sostinės lygos finalai, tad dėl šios priežasties dalis komandos narių negalėjo dalyvauti. Tikiuosi, jog penktadienį ateis didžioji dauguma žaidėjų. Tie, kurie visą sezoną darė rezultatus.

Šiandien pasipylė daug vaikiškų klaidų. Tokiame amžiuje tokie patyrę žaidėjai jų neturėtų daryti. Priešininkai, žinoma, išnaudojo savo gerąsias savybes. Taip pat savo aikštės pranašumą, kurioje yra specifiniai krepšiai ir specifinės lentos, kokių, ko gero, niekur Vilniuje daugiau nėra. Jiems lengva pataikyti kiekvieną metimą, kuomet žino, iš kur mesti. Nežiūrint į tai, sveikinu priešininkus su šia pergale. Jie tikrai žaidė kovingai ir garbingai laimėjo.

Šioje poroje išlieka intriga. Lauksime penktadienio mačo. Trečiosios rungtynės bus paskutinės vienai ar kitai komandai, tad, manau, jos tikrai nebus lengvos. Vis tik šiandien gynyboje padarėme gerą darbą, tačiau nepadarėme to, kas leistų geriau sužaisti puolime. Buvo per daug klaidų. Jas eliminavus, viskas bus gerai.

SLK „Patriotai“: Marius Tenikaitis – 24 tšk. (11 atk. kam.), Otas Majeras – 14 tšk. (11 rezult. perd.), Ernestas Racevič – 13 tšk., Arvydas Dakinevičius – 11 tšk.

Pazintysxxx.com: Edvinas Ruzgas – 28 tšk. (5 išpr. praž.), Gytis Andrijauskas – 14 tšk., Mindaugas Noreika – 10 tšk.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „SLK Patriotai“ 7 , „PazintysXXX.com“ 11.
Didžiausias spurtas: „SLK Patriotai“ 13:0 (73:71), „PazintysXXX.com“ 10:0 (19:28).
Pirmaujanti komanda keitėsi 12 kartų, rezultatas buvo lygus 6 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“ (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)Paskutiniu metimu pergalę išplėšė „Pažintysxxx.com“ (2014 sausio 05 d., sekmadienis, 21:54 val.)Taškų lenktynėse „Kauno Autobusai“ nesuspėjo paskui „Pazintysxxx.com“ krepšininkus (2014 vasario 17 d., pirmadienis, 23:00 val.)Povilo Grikšto dvitaškis paskutinę sekundę nuskandino SLK „Patriotų“ laivą (2013 gruodžio 01 d., sekmadienis, 16:54 val.)Per paskutines dvi rungtynių minutes SLK „Patriotai“ išplėšė pergalę iš „Rūdupis – 2“ rankų (2014 kovo 04 d., antradienis, 22:16 val.)Atkaklioje kovoje vieno taško persvara 80:79 „PazintysXXX.com“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 22:48 val.)„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)Vilniaus zonos Elito lygos starte ‒ užtikrinta „Pazintysxxx.com“ pergalė prieš „Vilniaus kolegiją“ 86:67 (2013 lapkričio 10 d., sekmadienis, 22:28 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)