Lemora vs Restauratoriai & Hausa (77:103)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2016 vasario 28 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Rind“ įmonių lygos aštunfinalyje ‒ lengvas „Restauratoriai & Hausa” žingsnis į priekį

2016 vasario 28 d., Sekmadienis, 23:38 val., peržiūros: 1132

Vasario 28 dieną, sekmadienį, įvyko „Rind“ įmonių lygos aštunfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Lemora“ bei svečių statusą turėjusių – „Restauratoriai & Hausa“ komandų. Pirmajame šių ekipų susitikime, po permainingos kovos, pergalę rezultatu 100:78 iškovojo „Restauratoriai & Hausa” komanda bei serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė į priekį 1-0. Į antrąsias aštunfinalio rungtynes vos penkiese susirinkę „Lemora“ žaidėjai nesugebėjo mesti rimtesni iššūkio „Restauratoriai & Hausa” komandai ir rungtynes pralaimėjo triuškinančiu rezultatu – 77:103. „Lemora“ komanda šiomis pralaimėtomis rungtynėmis baigė savo pasirodymą pirmenybėse, o tuo tarpu „Restauratoriai & Hausa” komanda žengia į ketvirfinalį, kur jų varžovai bus „Kauno tiltų“ ir „Kautros & Mesoderma-DB“ poros nugalėtojai.

Pirmojo kėlinio pradžioje komandų puolimas „buksavo“ – tiek viena, tiek kita komanda pramesdavo lengvus metimus. Pirmuosius taškus rungtynėse M.Čipas pelnė tritaškiu metimu, prabėgus kiek daugiau nei dviems minutėms. „Restauratoriai & Hausa” komanda nerodė didelių pastangų, tačiau sužaidus septynias minutes, jie vistiek turėjo minimalų pranašumą (8-9). Pirmojo kėlinio pabaigą kur kas galingiau sužaidę svečiai, prieš antrąjį ketvirtį jau turėjo dviženklį pranašumą – 10:21.

Antrajame ketvirtyje „Lemora“ ekipa pabandė priartėti – pirmąjį savo tritaškį iš aštuonių šiose rungtynėse pataikė M.Sakavickas (19:24). M.Čipas į tai atsakė prasiveržimu iš po krepšio, tačiau M.Sakavickas smeigė antrąjį tritaškį metimą iš eilės. Šeimininkai apsigynė, o D.Bielskus išprovokavęs varžovo pražangą įmetė vieną taiklų baudos metimą iš dviejų. Svečių persvara sumažėjo iki vos vieno taiklaus tolimo metimo (23:26). Vis dėl to, kaip ir pirmajojo, taip antrojo kėlinio pabaigoje užtikrinčiau sužaidė „Restauratoriai & Hausa” – priešpaskutinę kėlinio minutę jų persvara vėl išaugo iki dviženklės (30:42). Per likusį kėlinio laiką „Lemora ekipai ženkliau sumažinti atsilikimo nepavyko – ilsėtis į ilgają pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 33:44.

Po ilgosios pertraukos ir toliau užtikrintai persvarą savo rankose laikė „Restauratoriai & Hausa” komanda – sužaidus keturias minutes trečiajame ketvirtyje, po V. Kalesniko taiklaus tolimo metimo jų pranašumas buvo penkiolika taškų (41:56). Po dar keletos rungtynių minučių svečių persvara perkopė dvidešimties taškų ribą (46:67). „Restauratoriai & Hausa” visų rungtynių metu akivaizdžiai rodė, jog žaidžia savo malonumui ir savo pergale nei kiek neabejoja. Svečiai taip pasitikėjo savo jėgomis, jog kartais nė nemesdavo laisvi iš po krepšio, o atmesdavo jį komandos draugui taip nerodydami itin daug pagarbos varžovams. Dvidešimt devintąją rungtynių minutę, „Restauratoriai & Hausa” komanda priėmė dar vieną sunkiai paaiškinamą sprendimą – M.Čipas specialiai užsidirbo penktąją pražangą rungtynėse. Tiek vaizdas aikštelėje, tiek rezultatas dėl šios dvikovos nugalėtojo abejonių nėkėlė. Po trijų kėlinių svečiai pirmavo dvidešimt dviejais taškais – 60:82.

Paskutiniajame kėlinyje „Restauratoriai & Hausa” komanda ir toliau smaginosi, o „Lemora“ komandos žaidėjai atrodė gerokai išsekę – pirmuosius savo taškus, paskutiniajame savo „Rind“ įmonių lygos kėlinyje šeimininkai pelnė tik sužaidus puse kėlinio. Vienintelė likusi intriga dvikoje tebuvo ar svečiams pavyks pelnyti šimtą taškų. Du E. Kajalavičiaus tritaškiai metimai iš eilės leido jau antrąsias iš eilės rungtynes „Restauratoriai & Hausa” komandai pelnyti triženklį taškų skaičių. Galutinis rungtynių rezultatas – 77:103 „Restauratoriai & Hausa” komandos naudai.

„Restauratoriai & Hausa” komandos treneris Vygintas Kalesnikas paklaustas apie tai kodėl aikštelėje buvo priiminėjami sprendimai, kurie nerodė itin daug pagarbos varžovams, atsakė:

Rodėm, kodėl… (nusijuokė) Kad jų nesusirinko labai daug. Nežinau, Čipas (red. past. Mantas Čipas) „grybas“ (nusijuokė). Nepavarė vėl. Penkias baudas gavo, sunkiai žaidėm pirmoj pusėj, bet paskui jis atsisėdo ant suolo ir susitvarkėm viską.

Tuo tarpu, „Lemoros“ komandos treneris Edvinas Kvilys, paprašytas įvertinti savo komandos pasirodymą „Rind“ įmonių lygoje, apgailestavo, jog jo komanda nesirinkdavo į varžybas:

Šį sezoną viskas gerai, manyčiau, daugiausia žaidėjai apleidžia, neateina, penkiese, šešiese susirenkam. Net nežinau ką daugiau čia pasakyti…

„Lemora“: Martynas Sakavickas – 26 tšk., Tomas Čeida – 25 tšk., Rokas Žalys – 12 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

„Restauratoriai & Hausa“: Martynas Veršinskas – 22 tšk., Jonas Snudaitis – 17 tšk., Jūris Goštautas – 16 tšk., Aidas Mikelionis – 14 tšk., Vygintas Kalesnikas – 12 tšk.

„Hidraulinės sistemos“ pusfinalį pradėjo lengva pergale prieš „Restauratorius & Hausa“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:47 val.)„Rind“ įmonių lygos F grupės autsaiderių dvikoje ‒ užtikrinta A. Kurausko vedamos „Chemcentro“ komandos pergalė (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:01 val.)„Lemora“ metė rimtą iššūkį „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkams (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 00:04 val.)„Kauno tiltų“ ir „Restauratorių & Hausos“ serijoje ‒ lygybė (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:10 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dantis rodžiusi „Rapala“ neįkando „Restauratorių & Hausos“ riešuto (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 22:00 val.)Net 57 Manto Čipo taškai padėjo pasiekti triuškinamą pergalę „Restauratoriai & Hausa“ ekipai (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 00:34 val.)„Restauratoriai & Hausa“ be vargo įveikė „ACME“ (2015 spalio 25 d., sekmadienis, 23:16 val.)„Restauratoriai & Hausa“ nesunkiai įveikė „Kauno Tiltai“ ekipą (2016 sausio 05 d., antradienis, 23:45 val.)Banguotai žaidę „Restauratoriai & Hausa“ įveikė „Kauno švarą“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 23:27 val.)„Restauratoriai & Hausa“ lengvai įveikė „Lemoros“ krepšininkus (2015 gruodžio 13 d., sekmadienis, 22:29 val.)