Siesikai vs Baubilas ‒ 2 (66:97)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 19:10 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Baubilas ‒ 2“ pusfinalyje nesuteikė vilčių „Siesikams“

2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 22:13 val., peržiūros: 1128

Balandžio 27-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės pusfinalio dvikova tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Siesikų“ ir svečių rolėje buvusių „Baubilo – 2“ krepšininkų.

Susitikimo pradžioje užvirė atkakli kova taškas į tašką ir abi ekipos pabuvo priekyje. Įpusėjus kėliniui „Baubilo – 2“ krepšininkai pirmieji įgijo vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (9:13), bet netrukus D.Kabošiaus bei R.Palčinsko tandemas panaikino deficitą ir patys įsiveržė į priekį (14:13). Po dar vieno R.Palčinsko dvitaškio „Siesikai“ pirmavo rezultatu 16:15, tačiau kėlinio pabaigoje svečiai ėmėsi aktyvesnių veiksmų, ketvirtį baigė laimėta atkarpa 2:9 ir pirmąją dvikovos dalį „Baubilas – 2“ laimėjo 6 taškais – 18:24.

Antrojo ketvirčio starte „Baubilas – 2“ tvirtai čiupo iniciatyvą į savo rankas ir sparčiu žingsniu šovė į priekį. Pirmosiomis kėlinio minutėmis M.Laukaičio vedami svečiai dominavo aikštėje, surengė galingą spurtą 3:20 (11 taškų pridėjo minėtas krepšininkas, o viso per antrąjį kėlinį jis surinko 17 iš 28 savo ekipos taškų) ir antroje kėlinio pusėje pasiuntė „Siesikus“ į gilų nokdauną (21:44). Prabudę aikštės šeimininkai suapvalino nuostolius iki 20 taškų (24:44), tačiau įsismaginę „Baubilo – 2“ krepšininkai pirmosios susitikimo pusės finiše skėlė priešininkams dar vieną antausį, kėlinį baigė laimėta atkarpa 2:8 ir įpusėjus mačui džiaugėsi solidžiu, 26 taškų atotrūkiu – 26:52.

Po didžiosios pertraukos „Siesikai“ pastebimai sėkmingiau rezgė sėkmingas atakas ir tai leido šiek tiek priartėti. 4 M.Grigo taškai pjovė skirtumą iki 22 taškų (30:52), bet arčiau varžovų „Baubilas – 2“ kurį laiką neprisileido ir po spurto 2:10 nutolo jau 30 taškų skirtumu ir intriga žuvo jau trečiajame kėlinyje (34:64). Nors antroje kėlinio pusėje „Siesikai“ sparčiau rinkosi taškus, bet neutralizuoti priešininkų puolimo aikštės šeimininkams nesisekė ir deficitas tirpo palengva. Porą kartų iš toli driokstelėję „Siesikai“ sumažino atsilikimą iki 24 taškų ir trys ketvirčiai baigėsi rezultatu 48:72.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Baubilas – 2“ ėmė ryškinti pergalės kontūrus ir pakankamai sparčiais žingsniai didino atotrūkį. Po poros L.Varno dvitaškių skirtumas tarp ekipų vėl priartėjo prie 30 taškų ribos (49:78), o ketvirčio viduryje buvusio svajonių jauniko R.Musteikio kariauna pelnė 9 taškus paeiliui ir pradėjo varžovų triuškinimą (51:89). Vis delto „Siesikai“ nenuleido rankų ir kovėsi iki pat pabaigos. Tai leido šiek tiek apkarpyti nuostolius, tačiau nuaidėjus finaliniam švilpukui, „Baubilas – 2“ džiaugėsi lengvai iškovotu kelialapiu į finalą rezultatu 66:97.

Rytis Musteikis („Baubilas – 2“):

Neseniai papuolei į šeimyninio gyvenino žabangus, bet va komandos draugai vis dar pradžiugina pergalėmis. Kas padėjo patekti į finalą?

„Gal didesnis noras. Tiesiog žaidėm savo žaidimą ir išėjom į finalą. Finale greičiausiai irgi laimėsim. Tokia taurė, kad turbūt neįmanoma nelaimėti.“

Su tokia sudėtimi gal ir nebus sunku. Tai kodėl taip darote ir paminate sportinį principą?

„Taip gavosi. Vienas rungtynes pralaimėjom 0:20 ir išėjom į „Iššūkio“ taurę.“

Rolandas Palčinskas („Siesikai“):

Šiandien varžovai buvo pranašesni ir prieš vėją papūsti nepavyko. Vis dėlto ar esate patenkinti savo pasirodymu šioje taurėje?

„Šioj taurėj jis dar nebaigtas. Dar laukia rungtynės dėl trečiosios vietos. Realiai, tai esame patenkinti. Patekome tarp keturių geriausių „Iššūkio“ taurės komandų. Kad ir kaip baigtųsi rungtynės dėl trečios vietos, manau, kad šitas turnyras mums davė labai daug žaidybinės patirties. Po prasto sezono Ukmergės pirmenybėse, norėjom pratęsti sezoną ir pasisemti papildomos patirties. Manau, kad tas pavyko. Ir kitais metais mėginsime rungtyniauti ir Ukmergės pirmenybėse, ir pavasario taurėje.“

Bet pirmiausiai bronzos medaliai?

„Taip, pirmiausiai bronza. :)“

„Baubilą – 2“ į pergalę vedė M.Laukaitis (28 tšk.), T.Vaišvila (27 tšk., 6 rez. p.), L.Varnas (19 tšk.), R.Babilevas (17 tšk., 25 atk. k., 11 rez. p., 7 išpr. pr., 38 naud. b.), M.Stankevičius (3 tšk., 6 atk. k., 2 bl.) ir R.Kabašinskas (3 tšk., 5 rez. p.).

„Siesikų“ gretose pasižymėjo D.Kabošis (18 tšk., 6 atk. k.), R.Palčinskas (11 tšk.), P.Svilis (9 tšk., 9 atk. k.), P.Rakauskas (9 tšk., 5 rez. .), M.Grigas (6 tšk.), E.Rimkevičius (5 tšk.), E.Ertmonas (4 tšk., 2 bl.) ir T.Razvadauskas (4 tšk.).

„Baubilas – 2“ pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės finale susitiks su „Kauno Švara“. Bronziniame mūšyje „Siesikų“ laukia akistata su „Best 4 You“ krepšininkais.

„Baubilas-2“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Kauno švara“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 23:14 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ iškovojo antrąją pergalę „Sportturas“ taurėje (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 16:10 val.)Antroje rungtynių pusėje tiksliau žaidęs BC „Liuksas“ pranoko „Siesikus“ (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:36 val.)Baubilas-2 finalo ketverte (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:43 val.)„Best 4 You“ nesunkiai iškovojo Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės 2015 bronzą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:26 val.)„Kauno Švara“ tik po atkaklios kovos iškovojo Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės 2015 auksą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:33 val.)Įnirtingos kovos atomazgoje ‒ „A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ pergalė (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 00:56 val.)„Siesikai“ rungtynių pabaigoje įveikė „ACME“ ir pateko į pusfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:01 val.)