SLK „Patriotai“ vs Vilniaus kolegija (82:79)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 vasario 18 d., Antradienis, 21:10 val. @ Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Antakalnio g. 54, Vilnius, LT-10303

SLK „Patriotai“ palaužė Vilniaus kolegiją

2014 vasario 18 d., Antradienis, 23:43 val., peržiūros: 1305

VKL Elito divizione antradienio vakarą į akistatą stojo dvi vilniečių ekipos – „SLK Patriotai“ ir „Kolegija“. Po atkaklios ir dramatiškos mačo pabaigos rezultatu 82:79 pergalę iškovojo aikštelės šeimininkai „SLK Patriotai“.

Pirmuosius taškus pelnė E.Racevič, du dvitaškius pridėjo M.Tenikaitis ir „SLK Patriotai“ staigiai susikrovė kelių taškų persvarą. Šeimininkams pagelbėjo ir L. Bankietos techninė pražanga, po kurios komanda atitrūko 10:2. Vilniaus „Kolegijai“ nesisekė ne tik užpulti priešininkų krepšio, bet ir apsiginti, o dar vienas M. Tenikaičio dvitaškis privertė svečių trenerį tolimesnę taktiką su komandos nariais aptarti minutinės pertraukėlės metu. Netrukus po jos tolimą metimą smeigė A.Juočepis bei „Kolegija“ priartėjo 14:7, kėlinio pabaigoje tą patį pakartojo ir A.Juknevičius (20:12). Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 20:14 priekyje vis dar „SLK Patriotai“.

E.Racevič tolimas metimas vėl padidino „SLK Patriotai“ persvarą iki dviženklio skaičiaus 29:18. Pražanga puolime jau netrukus nubaustas A.Filipovas, o šiuo teisėjų sprendimu nepatenkintas žaidėjas užsidirbo ir techninę pražangą bei savo sąskaitoje jų turėdamas jau keturias sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo. Tiesa, Vilniaus „Kolegijai“ iš to išpešti didelės naudos nepavyko. L. Kirlio dvitaškis sušvelnino ekipos deficitą, tačiau „SLK Patriotai“ ir vėl atstatė dviženklę persvarą, kurią užtvirtino tolimas O. Majero metimas. Prieš didžiąją pertrauką 47:34.

Trečiąjį ketvirtį svečiai pradėjo itin užsivedę. Atkarpą puikiai sužaidė V. Vitkauskas, smeigęs tolimą metimą bei pridėjęs dvitaškį, tris taškus pelnė ir L.Bankieta, o iš „SLK Patriotų“ persvaros beliko 2 taškai 50:48. Nuo baudų metimo linijos kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino L.Skapas, tačiau apsiginti Vilniaus „Kolegijos“ komandai nepavyko. Po trisdešimties žaidimo minučių „SLK Patriotai“ turėjo vieno taško pranašumą 57:56.

Permainingai susiklostė lemiamasis ketvirtis. Rezultatą svečių naudai persvėrė K.Kvedaravičius, o L. Kirlio dvitaškis išvedė „Kolegiją“ į priekį 62:59. Tiesa, jau netrukus itin svarbiu tolimu metimu atsakė O.Majeras, o 77-uoju numeriu žaidžiantis D.Aukštuolis savo komandai pelnė 77-ąjį tašką bei padidino persvarą iki 5-ių taškų (77:73).

Kol Vilniaus „Kolegija“ sprendė uždavinį, ką daryti toliau, komandai kiek pagelbėjo priešininkų žaidėjas A.Filipovas, kuris ne tik užsidirbo penktąją asmeninę pražangą, bet ir dar vieną techninę (77:76). Likus 19 sek. O. Majero dvitaškis kiek padidino „SLK Patriotų“ persvarą, tačiau po minutinės pertraukėlės fantastišką metimą iš trijų taškų zonos smeigė L.Kirlys bei nubraukė savo komandos deficitą iki minimumo 80:79. Vilniaus „Kolegija“ stabdė priešininkus prasižengdami, o šeimininkai nuo baudų metimo linijos neklydo. Per likusias sekundes svečiai sėkmingos atakos nesurezgė bei rezultatu 82:79 turėjo pripažinti „SLK Patriotų“ pranašumą.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Šiandieną rungtynes, kaip ir vakar, pradėjome tikrai kovingai nusiteikę ir pati pradžia buvo pakankamai gera. Vėliau, antrajame kėlinyje pradėjome buksuoti, mesti tritaškius, kurių nepataikėme. Pradėjome žaisti vienpusiškai. Ir gynyba šiek tiek šlubavo, tačiau visą laiką turėjome taškų atsargą, o tai leido mums išlaikyti apylygį rezultatą.

Mačo pabaigoje vyko nervų karas. Manau, turėjome daugiau patirties. Žinoma, teisėjai šiandien buvo kažkokie labai jautrūs ir tos jų techninės pražangos – tiek į vieną, tiek į kitą pusę – truputį mane liūdina. Mačo pabaigoje tai iškraipo patį žaidimą ir gali nulemti galutinį rezultatą.Džiaugiuosi, jog viskas įvyko pergalingai ir mes atsilaikėme: pataikėme baudos metimus, atsikovojome atšokusius kamuolius ir pasiekėme svarbią pergalę.

Stanislavas Radziulis, Vilniaus „Kolegija“:

„SLK Patriotai“ pastatė prieš mus zoninę gynybą ir atitrūko. Vėliau zoninę gynybą pradėjome propaguoti mes bei to pasekoje atsigavome. O rungtynių pabaigoje, manau, pritūkome truputėlio sėkmės. Be to, sakyčiau, šiandieną prastokai sužaidė ir komandos lyderiai.

Esame apylygės komandos, nėra čia ko norėti. Tikiuosi, jog namų aikštelėje atsigriebsime. O pralaimėjimas, be abejo, skaudus. Juo labiau, jog pralaimėta paskutinėmis sekundėmis.

SLK „Patriotai“: Marius Tenikaitis – 31 tšk. (16 atk. kam., 9 išpr. praž.), Otas Majeras – 19 tšk., Deividas Aukštuolis – 12 tšk.

Vilniaus kolegija: Laurynas Kirlys – 24 tšk. (5 išpr. praž.), Linas Vitkauskas – 12 tšk., Lukas Bankieta – 11 tšk.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „SLK Patriotai“ 14, Vilniaus „Kolegija“ 3.
Didžiausias spurtas: „SLK Patriotai“ 10:0 (14:2), Vilniaus „Kolegija“ 12:0 (50:48).
Pirmaujanti komanda keitėsi 4 kartus, rezultatas buvo lygus 4 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

„PazintysXXX.com“ 89:81 nugalėjo Vilniaus kolegiją (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 20:03 val.)„Tegra“ ‒ Vilniaus kolegija (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 23:31 val.)Per vėlai pabudę SLK „Patriotai“ nusileido „Vilniaus Kolegijai“ (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 21:26 val.)„Kauno Autobusai“ antrą kartą įveikė „Vilniaus Kolegiją“ (2014 sausio 21 d., antradienis, 00:33 val.)SLK „Patriotai“ nugalėjo „Kauno autobusus“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 10:58 val.)Vilniaus SLK „Patriotai“ ‒ Vilniaus „Pazintysxxx.com“ (2014 vasario 05 d., trečiadienis, 00:45 val.)Į Kauną „Autobusai“ išsivežė pergalę prieš Vilniaus „Kolegiją“ (2013 gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 11:11 val.)SLK „Patriotai“ turėjo vargo su penkiais „Rūdupis ‒ 2“ atstovais (2014 sausio 07 d., antradienis, 23:44 val.)Vilniaus „Sąlytis – Litena“ ‒ Vilniaus Kolegija (2014 sausio 10 d., penktadienis, 11:30 val.)Vilniaus zonos Elito lygos starte ‒ užtikrinta „Pazintysxxx.com“ pergalė prieš „Vilniaus kolegiją“ 86:67 (2013 lapkričio 10 d., sekmadienis, 22:28 val.)